Відкриваємо візу по Карті Поляка

Польську національну візу типу D можуть отримати тільки ті, хто планує перебувати на території даної країни в загальному рахунку (під час однієї або декількох поїздок) понад 90 днів (мінімум 91 день) протягом півроку, рахуючи від дати першого в’їзду.

При цьому причини перебування повинні бути вагомими: отримання Карти Поляка, навчання в університеті, робота у Польщі, відвідини родичів та інше. Все має бути підтверджено документально з наданням запрошення приймаючою стороною, крім Карти Поляка.

Польська національна віза категорії (D) дозволяє знаходитися на території Республіка Польща, згідно часу перебування і терміну дії візи, а також додатково переміщатися по території інших держав, що входять в Шенгенську Зону (до 90 днів протягом півроку). Цей пункт Візового кодексу ЄС (дивись текст кодексу Візовий кодекс ЄС +UA) діє з березня 2010 року, однак не всі співробітники митних, прикордоннийх та інших структур в курсі даного введення (хоч і минуло вже багато часу), тому при наявності у Вас польської національної візи, при відвідуванні інших країн Шенген Зони слід вміти роз’яснити даний пункт, а краще мати роздруківку даної частини Візового кодексу ЄС, щоб не бути затриманим на час розгляду.

“Правило першого в’їзду”. Перший в’їзд за Польською національною візою категорії (D) має бути здійснений лише на територію Республіки Польща, яка власне і видала Вам таку візу. В іншому випадку польське консульство вподальшому може не видати Вам більше візи, так як Ви використовуєте її з ціллю, відмінною від зазначеної в анкеті та в типі виданої візи.

В силу певних правових аспектів, що виникли при підписанні Митного кодексу ЄС не рекомендується відвідувати Данію з національною візою іншої країни. Також будьте готові, що прикордонники інших країн будуть нервово розглядати Ваш паспорт і задавати питання про мету візиту, особливо в тому випадку, якщо віза категорії D Вам видана з метою роботи.

Великим плюсом національної візи є те, що вона довготривала і дозволяє довгий термін знаходитись на території Польщі чи Шенгену.

Особи, які мають національну візу, позначеною у паспорті літерою D, можуть переміщатися по території держав Шенгенської зони до трьох місяців протягом 6 місяців, якщо вони дотримаються наступних вимог, необхідних для в’їзду на територію держав Шенгенської зони: – мають дійсний виїзний документ; – мають страхування, що охоплює весь термін запланованого перебування і діє у країнах Шенгенської зони; – зможуть обґрунтувати мету поїздки та умови запланованого перебування, мають достатні засоби для існування під час запланованого перебування і для повернення до країни свого походження або на транзит до третьої країни, до якої ця особа має гарантований в’їзд, або якщо такі особи в стані легально отримати вищезазначені кошти; – їх дані не фігурують у Шенгенській інформаційній системі в цілях відмови у в’їзді; – вони не вважаються особами, які можуть підірвати громадський порядок, створити загрозу національній безпеці або міжнародним відносинам.

У зв’язку з тим, що в Шенгенській зоні скасований прикордонний контроль осіб, які перетинають кордони між державами-членами ЄС, якщо людина їде на машині або автобусі, немає чіткої процедури перевірки тривалості її перебування в Шенгенській зоні. Під час подорожі літаком термін перебування може бути перевірений, так як дані особи вводяться в систему прикордонного контролю в аеропорту.

Варто пам’ятати, що особа, яка перевищує дозволене 3-місячне перебування, робить це виключно на свій страх і ризик. Перебування на території держави Шенгенської зони (іншого ніж те, яке видало національну візу або тимчасове проживання для іноземця) після дозволеного терміну перебування на його території (3 місяці протягом 6 місяців з дня першого в’їзду) може бути підставою для видачі рішення про видворення іноземця із території цієї країни і заборону в’їзду в Шенгенську зону.

Документи необхідні для отримання національний візи типу D на основі Kарти Поляка: – Закордонний паспорт; -Український паспорт; -Карта Поляка; – Заповнену і підписану візову анкету з вклеєною актуальною фотокарткою (розміром 3,5х4,5 на якій зображено 80% лиця); -ксерокопія першої сторінки закордонного паспорта та сторінок із попередніми польськими візами за останні 3 роки (за наявності таких); – ксерокопія першої та другої сторінки українського паспорту, а також сторінки на якій зазначено адрес прописки; -ксерокопія Карти Поляка із двох сторін.

Документи необхідні для отримання національний візи типу D на загальних підставах: Закордонний паспорт; Український паспорт; Заповнену і підписану візову анкету; Актуальна фотографія розміром 3,5х4,5 на якій зображено 80% лиця; Медична страховка; Додаткові документи, а саме: -що підтверджують мету приїзду, -наявність коштів на в’їзд, перебування та виїзд з Польщі, -необхідність перебування на території Польщі більше 90 днів і т. д..

З 15 вересня 2012 року, польська національна віза категорії D для громадян України видається безкоштовно.

Щоб подати документи у Польське консульство, потрібно зареєструватись на інтернет сайті такого консульства і там уже заповняти всі свої дані. Для подачі документів у візовий центр також потрібна реєстрація в інтернеті, але анкета заповняється власноруч.

Перед заповненням візової анкети слід пам’ятати, що повідомлення неправдивих відомостей може послужити підставою для відмови у видачі візи або у в’їзді на територію Респубріки Польща. Рішення про видачу або про відмову у видачі візи є остаточним і оскарженню не підлягає.

Кожна особа, яка подала клопотання про візу і яка має свій паспорт, заповнює окрему візову анкету. Анкета повинна бути особисто підписана заявником (за неповнолітнього підписується його законний представник). Діти та члени сім’ї, вписані в паспорт, окремі анкети не заповнюють.

На анкету слід наклеїти одну актуальну фотокартку заявника (розміром 3,5 х 4,5, 80% лиця). Необхідно додати ксерокопію закордонного паспорта (сторінка з фотографією), та копії шенгенських віз за останні 3 роки (якщо вони були).

Анкета заповнюється на друкарській машинці, на комп’ютері або від руки друкованими латинськими літерами, виправлення не допускаються. Неправильно заповнена анкета не приймається.

 Передрук інформації, що розміщена на сайті Polonia-Consulting, без згоди адміністрації суворо заборонено!