Повернення ПДВ для мандрівників, які відвідали Польщу

Польська митниця встановила електронну систему “Повернення ПДВ для мандрівників”, що створює документи TAX FREE, на підставі яких громадянин України може повернути податкок на доданну вартість за товари, що були куплені в Польщі.

Завдяки новій функції Системи, як мандрівник так і продавець може зареєструвати через Інтернет сайт:
www.granica.gov.pl/TaxFree
документи TAX FREE, що дають право на вивіз товару з Європейського союзу, або за допомогою мобільного телефону (спеціальний QR Сode дозволяє смартфонам та іншим такого типу пристроям на автоматичне розпізнання). Користування системою безкоштовне. Якщо мандрівник з України планує вивезти товар куплений на території Європейського союзу через польські прикордонні переходи, то може заздалегідь зареєструвати в системі “Повернення ПДВ для мандрівників” наявні документи TAX FREE, які пізніше необхідно пред’явити на кордоні митникам разом із товаром, що ввозиться в Україну. Зареєстрований таким чином документ, потрапляє безпосередньо до митного відділу на кордоні, посадова особа митниці отримує заявлений документ з Системи, ідентифікує відповідність товару, а також дані мандрівника з іменним документом TAX FREE, після чого підтверджує вивіз. Завдяки цьому, час митного огляду, пов’язаного з підтвердженням вивозу товару, зменшується до необхідного мінімому.

Реєстрація документів в Системі проста та швидка. Мандрівник має вибрати формуляр польською, українською, російською, німецькою або англійською мовою. Якщо мандрівник не має можливості зареєструвати документ TAX FREE в Системі, він повинен звернутися до продавця, щоб той здійснив таку реєстрацію.
В разі наявності декількох документів TAX FREE з різними номерами або виставлених різними продавцями, формуляр слід заповнювати для кожного з них окремо.

На деяких ділянках кордону, Митна служба Польщі, запустила безкоштовний доступ до WI-FI  для того, щоб подорожуючі могли скористатися електронною системою. Це дає можливість, використовуючи свій мобільний пристрій (напр., ноутбук, планшет, мобільний телефон, смартфон), оснащений бездротовою мережевою картою, зареєструвати податкові документи безкоштовно в електронній системі, яка, в свою чергу, дозволить скоротити час митного оформлення.

Мандрівники, які зареєстрували документи Tax Free в електронній системі “повернення ПДВ для мандрівників», або це зробили за них продавці, можуть розраховувати на прискорення подальшого оформлення на кордоні і використовувати спеціальні, додаткові смуги руху, на прикордонних переходах з Україною, Білоруссю і Росією.

Безкоштовний доступ до WI-FI є:

Україна

Білорусь

Росія

Medyce

Korczowej

Krościenku

Budomierzu

Bobrownikach

Kuźnicy

Połowcach

Grzechotkach

Gronowie

Bezledach

Gołdapi

Детальна інформація російською, англійською та німецькою мовами знаходиться на Інтернет сервісі системи “Повернення ПДВ для мандрівників”, за адресою вказаною вище.

 Передрук інформації, що розміщена на сайті Polonia-Consulting, без згоди адміністрації суворо заборонено!