В Польщі дозволено подвійне громадянство

Відповідні зміни запровадив Закон “Про громадянство”.

З 15 серпня 2012 року президент Польщі вправі надавати польське громадянство усім іноземцям незалежно від того чи вони жили та як довго жили у Польщі.

Також згідно зі змінами, воєвода може визнати громадянином Польщі особу, що легально проживає в країні мінімум три роки на підставі дозволу на постійне перебування, у якої є регулярні заробітки і житло, і яка знає польську мову.

Під “легальним проживанням у Польщі” слід розуміти перебування в цій країні на основі спеціальних дозволів: дозволу на поселення, на перебування довгострокового резидента Європейських Співтовариств або дозволу не постійне перебування. Всі інші форми проживання, наприклад, за туристичною чи трудовою візою, не враховуються. Польський громадянин може мати одночасно польське громадянство та громадянство іншої країни.

З 15 серпня 2012 року заявку на отримання польського громадянства можуть подавати іноземці, котрі в рамках багаторічного перебування в Польщі інтегрувалися з суспільством, знають польську мову та мають джерела утримання, поважають встановлений польським законодавством порядок та не становлять загрози для оборони чи безпеки держави.

Також потрібно пам’ятати, що якщо особа має подвійне громадянство – польське та іншої країни – по відношенню до Польщі вона має ті ж права і обов’язки, що і особа, яка має тільки польське громадянство. Це означає, що така особа не може у відносинах з польськими органами посилатись на правові наслідки наявності одночасно іншого громадянства, і випливаючими з цього правами та обов’язками.