Не зволікайте з отриманням Карти Поляка

Часто особи польського походження відтягують процес отримання Карти Поляка, мотивуючи це зайнятістю на роботі, домашніми обов’язками, проблемами в сім’ї. Мовляв здам на Карту пізніше, коли буде більше вільного часу. Проте ніхто  не знає що на нього чекає завтра. Люди планують по одному, а ситуація може скластися зовсім по іншому. Так, вік бере своє, особи літнього віку, які мають право на отримання Карти Поляка відходять у вічність, документи губляться, політика змінюється, а закони втрачають силу…

Здавалось би навіщо літній людині Карта Поляка, коли до Польщі вона не збирається? Проте, у такої особи можуть бути ще діти та онуки, яким  би Карта Поляка стала великою допомогою у майбутньому навчанні, бізнесі, роботі чи просто використовувалась з туристичною метою, завдяки великій кількості переваг, які вона надає.

Карта Поляка їсти не просить та дійсна протягу 10 років з моменту її видання. Коли потрібно – її можна використати, в іншому випадку – вона просто лежить серед документів!!! Особливо хочеться звернутись до батьків, які мають право на отримання Карти Поляка, та мають намір влаштувати своїх дітей на навчання в Польщу, зауважте на переваги  навчаня власника Карти Поляка:

потрібно пам’ятати що Карта Поляка дає право на безплатне навчання вашим дітям у Польщі;

• у Польщі діє ціла система стипендіарних програм для осіб польського походження;

•  ваші діти гарантовано матимуть право на соціальну стипендію, як власники Карти Поляка, а це від 900 zł (2385 грн.);

• як правило, вузи оплачують проживання осіб польського походження в комфортних студентських гуртожитках-академіках, а це економія 500 zł (1325 грн.) щомісяця;

•  диплом про закінчення польського ВНЗ визнається у Європейському союзі, та дає право на легальне – високооплачуване працевлаштування, а головне  не потрібно “купувати” майбутню роботу для дитини;

•  маючи Карту Поляка діти можуть зі спокійною душею працювати у вільний від навчання час, заробляючи копієчку у свій бюджет;

•  ваша дитина опанує польську та англійську мови (оскільки навчання у польських ВНЗ ведеться на таких мовах), плюс знання української та російської, вигідно вирізнятимуть її при майбутньому працевлаштуванні;

• страховку за дитину оплачує ВНЗ;

 •  ваша дитина стане самостійно вирішувати свої проблеми.

Можна і далі перераховувати позитивні моменти….

Отже, батьки зекономлять: на нелегальній “платі за вступ” + платі за навчання + платі за проживання, а це погодьтесь вимірюється не одним десятком тисяч гривень!!!. Ще плюс у тому, що якщо Ваша дитина проявлятиме хороші знання та ініціативність, то обов’язково самостійно вирішить проблему із працевлаштуванням та зекономлять вам ще не одну тисячу гривень. Погодьтеся, саме самостійності та добробуту ви хочете для своїх дітей.

Слід мати на увазі, що дитина отримає Карту Поляка, якщо обоє батьків мають Карту Поляка або має її один з батьків, а другий у присутності польського консула висловить свою згоду на видачу дитині Карти Поляка.

Якщо неповнолітньому виповнилось 16 років, він повинен особисто дати згоду на отримання Карти Поляка. Карта Поляка, надана неповнолітньому, втрачає свою дію через рік після його повноліття. При здачі на Карту Поляка, вимоги консула стосовно знання мови, історії та культури до дітей віком від 16 років, значно менші ніж до дорослих. А до дітей віком до 16 років практично відсутні.

Таким чином, підвожу батьків до того, що отримавши Карту Поляка для себе, ви ще зробите великий вклад в процес отримання Карти Поляка вашою неповнолітньої чи малолітньою дитини.

Отож, не варто відтягувати процес отримання вами Карти Поляка, якщо ваші діти постійно сидять у комп’ютерах, зайняті на різних секціях та не мають бажання ходити до репетитора з польської мови, оскільки при виповненні їм 18 років та такому ставленні до свого життя, їм буде дуже тяжко отримати Карту Поляка, оскільки вимоги до них будуть такі як до дорослого.

Пам’ятайте у випадку, якщо ви маєте намір посилатиметесь на польське походження (громадянство) свого єдиного діда чи єдиної бабці, проте не здасте на Карту Поляка, то ваші діти автоматично втрачають право на отримання Карти Поляка. Як правило, чим дальший ступінь родинного зв’язку – тим важче довести своє польське походження чи факт польського громадянства вашого родича, на якого ви збираєтесь посилатись при отриманні Карти Поляка.

Статистика 2012 року свідчить, що в Україні впродовж минулого року було видано майже на третину менше Карт Поляка у порівнянні із 2011 роком. Причини такого стану речей можуть бути різні. Часто трапляється, що люди ідуть непідготовані до співбесіди із консулом. Так, особа яка працювала 3 роки на в Польщі та знає польську мову, у якої на руках є її свідоцтво про народження, де мати записана як полька, може отримати відмову у видачі Карти Поляка.

Здавалось би, чому ж відмова? А річ ось у чому, коли особа не може відповісти хто такий Король Войтила, чи розповідає текст польського гімну з помилками, або ще гірше – сидить під час розповіді гімну на кріслі, це є виявом неповаги преш за все до Польщі, по-друге до самого себе.

Висновок один – на зустріч з консулом потрібно іти підготованим та ні в якому разі не відкладати процес отримання Карти Поляка. Не слід побоюватись своїх знань про історію, географію та культуру Польщі, потрібно вчитись та працювати над собою. Пам’ятайте це вам під силу!

P.S. Пропонуємо придбати наш довідник “Усе про Карту Поляка та вищу освіту в Польщі” (на польській та українській мовах), у якому стисло викладено основні факти з історії, географії та культури Польщі. Посібник допоможе вам підготуватись до співбесіди з консулом і як результат отримати Карту Поляка. Посібник розрахований на початківців та включає інструкцію щодо правил правильної польської вимови, та інші корисну інформацію, завдяки чому дозволяє самостійно підготуватись до результативної співбесіди з консулом в дуже стислий період – від 2 до 4 місяців.

Передрук інформації, що розміщена на сайті Polonia-Consulting, без згоди адміністрації суворо заборонено!