Мобільний зв’язок в Польщі

На усіх прикордонних переходах України діє мобільний зв’язок Київстар. Маючи карточку даного оператора можна здійснювати і дзвінки з другого боку кордону, проте лише в межах прикордонного переходу Польщі. Якщо ж ви бажаєте залишатись на зв’язку і надалі, то будьте готові розмовляти у роумінгу.

Роумінг (англ. roaming — «бродити, мандрувати») — процедура надання послуг зв’язку (мобільний зв’язок, Wi-Fi) абоненту поза зоною покриття «домашньої» мережі (або базової станції) шляхом використання ресурсів базової станції іншого оператора мобільного зв’язку (наприклад польського оператора мобільного зв’язку).

Клієнти Life через деякийчас після приїзду до Польщі отримають sms наступного змісту: “Life вас вітає в Польщі! Замовте дешевий роумінг з Trevel Life: вхідні дзвінки – 2,49 грн/хв в Україну та в межах Польщі – 4,99 грн/хв, інтернет – 0,99 грн/мб. Активізація послуги на 30 днів коштує 10 гривень”. Після цього отримують ще одну sms наступного змісту: “Стандартний тариф роумінгу в Польщі: вхідні та вихідні дзвінки в Україну та у межах Польщі – 13,26 грн/хв, інтернет – 1206 грн/кб, вихідні sms 3,90 грн, вхідні 0 грн.  Для дешевого роумінгу замовте послугу Trevel Life *141*3# і натисніть виклик. Для контрактних абонентів припинення надання послуг у разі відсутності коштів на особовому рахунку є технічно не можливим. Усі тарифи у гривнях з ПДВ та без ПФ”.

Ось що з цього приводу скаже Київстар: “Вітаємо в Польщі! Стандартний тариф: 12 грн/хв, вхідні дзвінки 12 грн/хв, вихідні sms 3,50 грн, GPRS 5 грн за 50 кб (з ПДВ без ПФ). Тарифікація дзвінків похвилинна з 1-ої секунди, без плат за зєднання. Станом на таку то годину такого то числа на вашому рахунку стількито гривень”.

При таких тарифах варто задуматись про пошук місцевого оператора місцевого зв’язку. Так одними з найпопулярніших операторів мобільного зв’язку Польщі є: Orange; Plus; T-mobile; Play; Heyah та інші.

Orange http://www.orange.pl/start.phtml
Plus http://www.plus.pl/
T-mobile http://www.era.pl/pl/indywidualni/strona-glowna
Play http://www.playmobile.pl/
Дзвінки закордон з Heyah http://www.heyah.pl/#/na-karte/nowa-…iej-za-granice

Якщо ви приїхали в Польщу на кілька днів, тоді вам підійде  оператор мобільного зв’язку Heyah (20 zl вистачає на тиждень помірного спілкування і sms-ування) або Play. Збираєтесь в Польщі навчатись чи працювати, тоді варто подумати про передплату послуг мобільного зв’язку, адже не секрет, що  підключення до мобільної мережі в Польщі значно вигідніше. Ціни на телефонні розмови приблизно на третину нижчі, уже не кажучи про пакети безкоштовних хвилин чи можливість отримати новий телефон. Однак, щоб мати можливість підписати контракт, кожен оператор ставить свої специфічні вимоги:

Orange для підписання контракту на мобільний зв’язок потрібні два дійсні документи на щонайменше термін дії контракту. Найкоротший термін контракту в «Orange» – це 24 місяці (пропозиція з телефоном). Тобто, щоб підписати контракт, треба мати посвідку на проживання на щонайменше 24 місяці. Теоретично, якщо ще немає такого документу, працівник може прийняти кредитну карточку: але тільки з польського банку. Проте, як пояснює робітник салону, і так всі документи перевірятиме відповідний відділ – і на цьому рівні прохання про контракт можуть не прийняти. Найменша вартість абонементу (тобто контрактного підключення) – це 20 злотих. Ціна телефонних дзвінків в Україну: 1,20 зл. (при активації спеціальної послуги – вибраної країни).

Plus – також потрібно пред’явити два документи. Але якщо немає посвідки на проживання, то можна пред’явити, наприклад… студентський квиток. Представляючи додаткові документи (оплачені рахунки тощо), маємо шанс, що відділ верифікації не відкине нашого подання. Найкоротший контракт це також 24 місяці. Мінімальний контракт з телефоном – 30 зл. Середня ціна телефонних дзвінків в Україну – 6,15 зл. за хвилину.

T-mobile – потрібно мати посвідку постійного перебування й паспорт для підписання контракту. Але можна розв’язати це питання і без наявності документа на постійне проживання в Польщі. По-перше, за допомогою кредитної картки (не мусить бути польська). Додаткові документи додають додаткові плюси. Але відділ перевірки може попросити людину, яка не має всіх документів, заплатити певну суму (депозит в розмірі до 2000 зл.), який оператор поверне після шостого заплаченого рахунку. Ціна оплати за дзвінки в Україну – 2 зл. Мінімальний абонемент – 30 зл.

Play – вимагає посвідку на проживання, дійсну упродовж усього терміну дії контракту. Але контракт можна підписати вже від 12 місяців. На жаль, така пропозиція – тільки без телефону, але мінімальний абонемент менший 20 зл., та й ціни цього оператора на дзвінки та смс-повідомлення – найвигідніші на ринку. Звичайно, додаткові документи дають додаткові плюси, але, як і в інших випадках, усе перевіряє відповідний відділ. Ціна за дзвінок в Україну – 2 зл.

Активувати польську sim-картку  впринципі не складно, якщо вже таке робили на Україні, а ще якщо трішки знаєте польську мову, ну то взагалі проблеми відсутні.

І на сам кінець плануючи прихати в Польщу, для початку запишіть наступні номери, які можуть стати Вам у нагоді:

112 – це екстрений номер за яким з допомогою мобільного телефону можна викликати необхідну вам допомогу (пожежних, швидку, поліцію, рятувальників …..),  по ньому вас з’єднають з потрібними службами незалежно від використовуваної  мережі та балансу на sim-карточці.

Номери екстреного виклику (зі стаціонарних телефонів та таксофонів):
999 – служба швидкої допомоги

998 – бригада пожежних

997 – поліція

986 – міська варта

601 100 300 – GOPR гірська служба порятунку

601 100 100 – WOPR служба порятунку на воді

118 913 – довідкова (інформація про телефонні номери юридичних і приватних осіб)

118 912 – інформація про міжнародні коди