Як подорожувати Польщею

Маючи Карту Поляка відвідини Польщі обійдуться вам недорого. Наприклад доїхати з Львова до Вроцлава і повернутись назад до Львова обійдеться лише у 250 гивень.

Як це зробити?

 1. З Львівського залізничного вокзалу добираємось до прикордонного переходу Шегині-Medyka. Для цього потрібно сісти на маршрутний автобус  “Львів Шегині”, який паркується з лівої сторони від головного виходу з Львівського залізничного вокзалу. Даний автобус курсує з інтервалом приблизно раз на 1 годину від – 5:30 до – 20:00 (розклад автобусів  Львів Шегині http://busua.ukr-biz.info/index.php?in=view&id=146). Коштує таке задоволення 23 гривні. Під час даної приблизно 1,5-2 годинної подорожі,  зауважите, що у вашому населеному пункті є ще хоч якісь дороги.

2. Далі вам слід, прямувати за людьми, які вишли з вашої маршрутки та пішки пройти прикордонний перехід Шегині-Medyka. По часу це триває не більше 5-10 хв (за умови відсутності черги). Працівники прикордонних структур запитають у вас про мету приїзду в Польщу.  Питатимуть вони також чи є у вас заборонені речі. Не розгубіться! Якщо у вас є Карта, то обов’язково її слід показати владним працівникам на кордоні.

3. Вийшовши з даного пішого прикордонimagesного переходу сідаєте на польську маршрутку до м. Перемишля. Коштує така послуга 2 zl (5.60 грн). Перед тим як сісти в польську маршрутку,  щасливі мешканці прикордонної зони України будуть  вам наполегливо та переконливо пропонувати купити горілку за 10 zl (26 грн), яка коштує на україні 17 грн або по 2 пачки цигарок “Прилуки”. Маршрутка курсує регулярно по мірі заповнення людьми (розклад автобусів Медика Перемишель http://www.busportal.pl/busy/). Їдучи в даній маршрутці розумієш, що на Україні таки відсутні дороги  . Пройде лише 7-10хв. і ви в Перемишлі http://www.przemysl.pl/.

4. Вийшовши з маршрутки, побачите автовокзал Перемишля. З лівої сторони за коліями буде знаходитись  залізничний вокзал. До нього потрібно іти підземним переходом. Також даним переходом можна пройти до виходу, котрий веде до центральної частини міста. На автовокзалі знаходиться не дороге кафе в якому можна замовити смачний комплексний обід (зестав об’ядови) за 16 zl (41 грн). Перекусивши ідемо купувати квиток до  потрібного вам польського міста, у нашому випадку це м. Вроцлав. Ціни наступні: 72 zl (187 грн) на автобус; 70 zl (182 грн) на поїзд; для власників Карти Поляка квиток на поїзд коштуватиме 34 zl (88,4 грн). Станом на сьогоднішній день потрібно їхати поїздом “2 клясу”   із однією пересадкою на станції “Кракув глувни”. Потяг прямого сполучення “Перемишль-Вроцлав” сьогоднів не курсує, оскільки на коліях в даному напрямку ведуться ремонтні роботи. Увага перед купівлею квитка власник Карти Поляка повинен попросити “білєт ульгови”, тобто пільговий (щоб не оплаптити повну ціну білету на потяг). Працівник каси продасть вам одразу два квитка на поїзд: основний та додатковий (від Кракова до Вроцлава). Дані квитки потрібно зберігати протягом усієї подорожі. Власники Карти Поляка разом із квитками повинні також предявити кондуктору для контролю і Карту Поляка (мовою провідників- лєгітемацю:).

DSCN0474[1]

Вище зображено білет з пересадкою.

5.  Подорожувати по місту Вроцлав можна на громадському транспорті трамваях та автобусах. Білети на громадський транспорт можна купити в кіосках на зупинках, в спеціальних автоматах на зупинках або ж в самому трамваї чи автобусі за допомогою спеціального пристрою для купівлі білетів. Принцип роботи таких пристроїв простий вибираєш на екрані який квиток хочеш купити, кидаєш в автомат суму що засвітилась на екрані і забираєш білет.  Білети коштують залежно від часу їх дії (від 30 хв – 2.50 zl  (6,5) до 24 годин – 11 zl (28,6 грн)). Увага зайшовши в громадський транспорт білети потрібно зразу ж закасовати (засунути в спеціальний жовтий і маленький ящик, який друкує на білеті годину вашого заходу в громадський транспорт і ще якийсь номер).

DSCN0475[1] Так виглядають добові білети на громадський транспорт Вроцлава.

6. Якщо вам потрібно добиратись до Вроцлава із якогось іншого міста, то це зручно зробити за допомогою приміських поїздів. Квитки на такі поїзди потрібно купувати ц касах. Якщо каси на станції не має, то потрібно білет купити у провідника одразу ж після заходу до поїзду. Квиток куплений у провідника має таку голографічну стрічку.

DSCN0477[1]

Взагалі це поїзди “2 клясу” такіж як Перемишль – Вроцлав проте без прозорої перегородки, що відділяє пасажирську зону від коридору. Такі приміські поїзди в більшості є дуже зручні, чисті та просторі.

i424_1111_c3_8b8791f83811Ось звичайний приміський поїзд. Мало вагонів, проте практично усі пасажири їдуть сидячи у зрусних кріслах-диванах.

7. Культура спілкування в Польщі досить висока. Звертаються до вас на ви (Пан, Пані). Люди в більшості безкорисливі, усміхнені і радо допомагатимуть вам найти потрібну вам адресу у місті, телефонуватимуть знайомим, щоб запитатися як краще доїхати до конкретного місця, якщо пощастить вас можуть особисто провести до місця яке ви шукаєте. Але варто не втрачати увагу, особливо на залізничних вокзалах!!!!

DSCN0476[1]Ось наприклад: лише запитався у працівниці довідки залізничного вокзалу, які є поїзди до Перемишля на конкретну дату, а ця пані видрукувала мені дану інформацію (безкоштовно). Ця інформація стала у нагоді при виборі найоптимальнішого поїзду по часу руху, пересадках та відсутності потреби сидіти вночі на залізничному вокзалі Перемишля (в очікувані першої маршрутки до кордону ). www.rozklad.sitkol.pl На даному сайті ви знайдете розклад їзди поїздів, зможете самостійно вибрати зручний для вас поїзд, та іншу корисну інформацію про залізничний рух Польщі. http://intercity.pl/pl/  це ще один аналогічний сайт.

DSCN0478[1]Вище зображена частина роздруківки з адресами ВНЗ Вроцлава, що надала (безкоштовно) працівниця вікна туристичної інформації (Informacja turystyczna).

8. Маючи Карту Поляка та вільний час можна безкоштовно відвідати багато різних музеїв  Вроцлава.

DSCN0481[1]Рацлавицька Панорама (зображеня з квитка що з правої сторони)- справжня гордість жителів Вроцлава. На монументальному полотні завдовжки 114 та заввишки 15 метрів зображено битву 1794 року під Рацлавицями, невеличким селом за 320 кілометрів від міста. В цій баталії польські повстанці перемогли армію Російської Імперії. Картину писали у Львові на честь сторіччя визначного для поляків військового успіху. Після Другої світової війни шедевр передали Вроцлаву, однак польська влада, аби не образити радянських визволителів, не наважувалася виставити її на загальний огляд аж до 1985 року. Власникам Карти Поляка  вхід безкоштовний. Звичайний білет коштує 25 zl (60 грн). www.panoramaraclawicka.pl

Японський сад (квиток з лівої сторони). У 1996 року дирекція міста вирішила відновити японську перлину з 1913 року у Вроцлаві. Для цього з містечка Нагоя були запрошені дев’ять японських спеціалістів, які взялися реалізовувати задум. Сьогоднішній Японський сад відкрили у травні 1997 року. Кожна деталь знову віднайшла своє місце, як майже як 80 років тому. Парк відчинений для відвідування з 1 квітня по 31 жовтня щодня з 9:00 до 19:00. Вхідний квиток коштуватиме вам 4 zl(10,4 грн), пільговий – 2 zl. Розташований японський сад у парку Szczytnickim на вулиці Міцкевича (Mickiewicza), поруч із Hali Stulecia. Сюди можна потрапити на трамваях №2, 4 і 10. Телефон для довідок: 0-662-169-226 www.ogrod-japonski.wroclaw.pl/

Національний музей у Вроцлаві (квиток по середині, під ним книжечка до виставки від Кранаха до Пікаса) для бажаючих ознайомитись із історією буде досить цікавим туристичним об’єктом. Вхід коштує 15 злотих, але якщо перед тим побувати на Рацлавіцькій панорамі та зберегти квиток – оглядини музею безкоштовні. Власники Карти Поляка  також мають безкоштовний вхід. www.mnwr.art.pl

DSCN0479[1]

1_galeria

Можна просто поплавати по річці Одрі на оглядовому човні за 20 zl (52 грн).

Ось розклад руху таких човнів www.statekpasazerski.pl

Lappek

Крім того, міська влада Вроцлава влаштувала туристам чудову атракцію – розкидала по всьому центру Вроцлава маленькі скульптури гномів. Всього таких фігур у місті понад 70, кожен гном має своє значення та професію. Наприклад, гном біля будівлі банку знімає гроші в банкоматі, під стоматологічним кабінетом ви побачите двох гномів, один із яких вириває зуб іншому… Гноми або krasnoludki, як їх називають поляки, настільки популярні серед гостей і мешканців міста, що в них навіть є свій сайт http://krasnale.pl/wszystko-o-krasnoludkach/

У Вроцлаві існує ще величезна кількість інших чудових туристичних об’єктів.

9. 1-rozklad-jazdy-autobusow-ukraina-szeginie-lwow-1-img_0703 2-rozklad-jazdy-autobusow-ukraina-szeginie-lwow-2-img_0704На Україну Вам потрібно повертатись у зворотньому порядку. Щоб краще спланувати свій маршрут пропонуємо скористатися інформацією щодо руху автобусів з Перемишля до Медики, яку Ви можете переглянути на сайті http://www.busportal.pl/busy/ та з Шегині до Львова, яка наведена поряд.

Альтернативне добирання до Вроцлава: Квиток на літак із Києва до Вроцлава коштує більше 2 тис. грн. Можна скористатися бюджетними авіалініями, так квиток із Києва до Катовіце коштуватиме від 418 грн., а з Катовіце до Вроцлава ви зможете доїхати будь-яким автобусом чи потягом. Регулярність і ціни варто уточнити безпосередньо на авіавокзалах.

З 16 травня 2012 року відкрилося повітряне сполучення між Вроцлавом та Львовом. Рейс з Вроцлава до Львова відбуватиметься щосереди і по неділях о 14:35. Прибуття на місце о 17:15. Зі Львова до Вроцлава можна полетіти о 13:30 по середах і неділях. Прибуття у Вроцлав – о 14:10. Регулярність і ціни варто уточнити безпосередньо на авіавокзалах. Також зі Львова, Києва й Чернівців курсує автобус на Вроцлав. Регулярність і ціни варто уточнити безпосередньо на автовокзалах.

Ось інформація про типи поїздів у Польщі :

Експреси (Ekspres, IC InterCity, EC EuroCity) – найдорожчі, але разом з тим і найшвидші потяги найвищого стандарту. Вони курсують між найбільшими містами, а також між туристичними регіонами, місцями відпочинку, курортами. Доїхати у місце призначення такими поїздами можна швидше, ніж автомобілем. Крім квитка, який є оплатою за проїзд, треба також викупити місце. Швидкий (рośpieszny) – найпопулярніші поїзди, значно дешевші від експресів, курсують на довгих трасах. Також комфортні, затримуються лише на більших станціях і на лише на кілька хвилин. Місця сидячі; без попереднього бронювання (за винятком туристичних груп, які можуть резервувати цілі купе) Пасажирський (оsobowy) – найдешевші, але й найповільніші. Зупиняються практично на кожній залізничній станції. Приміський (рodmiejski) – поїзди, які курсують між великими містами і їх передмістями. Довжина маршруту таких поїздів, як правило, не перевищує кількох десятків кілометрів.

Велосипед у поїзді У всіх типах поїздів передбачено можливість перевезення велосипедів. Для цього слід купити спеціальний квиток, який так само продається в залізничних касах. Експреси EC i IC часто мають спеціальні вагони для перевезення треба перевозити у багажному відділенні.

Зручності Усі потяги, крім пасажирських, пропонують проїзд у двох класах вагонів – першому і другому. В складі пасажирських потягів вагони тільки другого класу. У потягах Intercity і багатьох швидких поїздах є окремий вагон-ресторан. У деяких потягах є окремі купе для тих, що курять. Потяги далекого проходження часто мають у своєму складі додаткові спальні вагони. Польські державні залізниці пропонують пасажирам-інвалідам місця в купе спеціально обладнаних вагонів. При необхідності деякі перевізники можуть надати допомогу перонними підйомниками http://www.polscha.travel/uk/podorozh-zalіznitseiu/vidi-poїzdіv.

 Передрук інформації, що розміщена на сайті Polonia-Consulting, без згоди адміністрації суворо заборонено!