Довідник “Усе про Карту поляка та вищу освіту в Польщі”

У довіднику “Усе про Карту поляка та вищу освіту в Польщі” вперше зібрано й висвітлено основні факти з історії, географії та культури Польщі (зокрема польською мовою). На доступному рівні описано систему вищої освіти Польщі. Подано вичерпну інформацію, як стати студентом польського ВНЗ і отримати диплом – Європейського зразка. Видання покликане відновити втрачені соціальні, культурні й історичні зв’язки осіб, що мають польське походження, з їхньою батьківщиною оскільки його можна використовувати у якості посібника по підготовці до отримання Карти поляка чи отримання дозволу на поселення в Польщі.

Довідник призначений для осіб польського походження, україно-польських культурно-освітніх товариств, учнів старших класів, студентів, аспірантів, викладачів польської мови і всіх тих, хто її вивчає або бажає здобути вищу освіту в Польщі. Спосіб викладу та оптимальний обсяг матеріалу вигідно вирізняють даний довідник серед навчальної та юридичної літератури.

Працюючи над довідником, автор прагнув створити принципово нове, багатофункціональне та універсальне виданння, в якому: зібрано  основні факти з історії, географії та культури Польщі; систематизовано інформацію про вищу освіту в Польщі; а також підібрано усю необхідну інформацію з питання отримання Карти Поляка. Крім цього, у довіднику наведено довідкову інформацію щодо вивчення польської мови в Україні та Польщі. Юридично грамотно висвітлено питання реалізації особами польського походження своїх особистих прав, таких як право на отримання Карти Поляка чи дозволу на поселення в Польщі.

Видання буде незамінним під час самостійної підготовки до зустрічі з консулом з приводу визнання Карти Поляка (або отримання особами, що мають польське коріння дозволу відповідного Воєвудського Управління на поселення в Польщі), оскільки містить оптимальний обсяг матеріалу, а також подає цікаві факти, які дають змогу по-сучасному підійти до висвітлення багатьох питань з життя Польщі. Довідник має оригінальну структуру, що сприятиме швидкому пошуку потрібної відповіді. Видання подає матеріал з історії Польщі від найдавніших часів до сьогодення. Окрім цього, у виданні на доступному рівні описано основні факти з географії та культури Польщі. Наведено конкретні довідки по особистостях, пов’язаних із Польщею, від стародавніх часів та до сьогодення. Текст чітко структуровано, різні підрубрики покликані зосередити увагу користувача на основних моментах з історії, географії та культури Польщі, системі вищої освіти Польщі, а також процедурі отримання Карти Поляка.

Необхідно зазначити що “Усе про Карту Поляка та Вищу освіту в Польщі” — багаторівнева конструкція. Завдяки логічному та послідовному розміщенню інформації Ви легко й швидко знайдете відповідь на будь-яке запитання. Помічником у цьому стане детальний та логічно побудований зміст.

ЗМІСТ ДОВІДНИКА

ПЕРЕДМОВА ОСНОВНА ІНФОРМАЦІЯ ПРО ПОЛЬЩУ ПОЛЯКИ В УКРАЇНІ СТИСЛИЙ КУРС ПОЛЬСЬКОЇ МОВИ (Польський алфавіт, Вказівки щодо правильної вимови  та фонетичної транскрипції, Основні числівники, Адреса, Вік, Пори року, Час, час доби, Дати, Дні тижня, Місяці, Освіта, Професія, Сім’я)

ОСНОВНІ Й ЦІКАВІ ФАКТИ З ІСТОРІЇ, ГЕОГРАФІЇ ТА КУЛЬТУРИ ПОЛЬЩІ (розділ на польській та українській мовах, близько 90 питань). Історія. Особистості. Географія. Культура (детальніше  про питання, які містять в даному розділі читати тут >>)

«КАRTA POLAKA»: ОСНОВНА ІНФОРМАЦІЯ Які кроки необхідно зробити,  щоб отримати Карту поляка?. Корисні поради стосовно співбесіди з консулом  у справі отримання Карти поляка Зразок заяви про визнання Карти поляка Інструкція із заповнення заяви  про визнання Карти поляка Ustawa z dnia 7 września 2007 r. O Karсie Polaka Переваги візи крайової типу D,  отриманої на підставі Карти поляка Зразок правильно оформленої візової анкети Інструкція із заповнення заяви про відкриття національної візи типу D на основі Карти поляка Правила транслітерації українського алфавіту  латиницею (згідно з постановою Кабінету Міністрів України № 55 від 27.12.2010 р.

ВИЩА ОСВІТА ЄВРОПЕЙСЬКОГО ЗРАЗКА  В ПОЛЬЩІ Порядок прийому іноземних громадян  у ВНЗ Польщі Види вищої освіти та вчені ступені в Польщі Організація навчального процесу  та навчальний рік Проживання під час навчання у ВНЗ Медичне страхування на період навчання у ВНЗ Процедура визнання польських дипломів Нострифікація Школи (курси) польської мови при ВНЗ в Польщі Навчання іноземними мовами в польських ВНЗ Вартість вищого навчання в Польщі Стипендії для студентів-іноземців Деякі стипендіальні програми Заклади, що надають інформацію  про навчання в Польщі Контактні дані деяких  вищих навчальних закладів Польщі

КОРИСНА ІНФОРМАЦІЯ Контактні дані дипломатичних установ Республіки Польща в Україні, а також візових центрів Школи та культурно-освітні організації, де можна вивчати польську мову, історію, культуру (згідно з офіційними даними консульств Республіки Польща в Україні) Друковані польськомовні видання для передплати в Україні Радіостанції, на яких звучить польська мова Телеканали, на яких звучить польська мова Умови отримання польського громадянства Cертифікований мовний іспит для осіб, що претендують на отримання польського громадянства. Перелік польських або полонійних організацій, уповноважених видавати довідки,  що підтверджують активну діяльність  на користь польської мови та культури  або ж польської національної меншини Клопотання про дозвіл на поселення  на підставі польського походження Адреси корисних веб-сайтів Робота в Польщі

ПРО АВТОРА

СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ

 ДО УВАГИ ЧИТАЧІВ САЙТУ!

Усі примірники книги розпродано!

Ознайомитися з даним виданням можна у наступних бібліотеках України:

 1. Національна бібліотека України ім.В.І.Вернадського (03039, Київ, проспект 40-річчя Жовтня, 3)
 2. Львівська наукова бібліотека ім.В.Стефаника (79001, Львів, вул. Стефаника, 2)
 3. Одеська державна наукова бібліотека (65020, Одеса, вул. Пастера, 13)
 4. Харківська державна наукова бібліотека ім.В.Г.Короленка (61003, Харків, провулок Короленка, 18)
 5. Державна науково-педагогічна бібліотека України імені В. О. Сухомлинського (04060, Київ, вул. М. Берлинського, 9)
 6. Тернопільська обласна універсальна наукова бібліотека ( 46001, Тернопіль, бульвар Т. Шевченка, 15)
 7. Тернопільська обласна бібліотека для молоді (46003, Тернопіль, вул. Д. Нечая, 29)
 8. Бібліотека Тернопільського національного економічного університету (46027, Тернопіль, вул. Бережанська, 4)
 9. Бібліотека Тернопільського інституту соціальних та інформаційних технологій (46008, Тернопіль, вул. Танцорова, 51)

48 Comments

  • Доброго дня. Пройшла співбесіду у консульстві. Дуже допоміг Ваш довідник, дякую. Підскажіть будь ласка, як заповнити вньосек на сина, в графі 21 (походження) вказувати мене(КП) чи бабусю(полька), йому 16 років? Дякую.

  • Доброго дня!звертаюсь до тих людей,кому пощастило отримати”Довідник”-підготуватись і успішно здати на карту поляка!велике прохання-якщо на даний час довідник вам не потрібен- чи могли б продати?можливо покористуватись(небезкоштовно)і гарантую повернути!буду дуже вдячна!тел.0997395693

 1. Доброго дня! Отримала через пошту Ваш довідник, велике спасибі! Дуже хороша книжка, багато інформації і ще й є переклад польського тексту. Будемо тепер готуватися по ній і надіюся вона нам допоможе пройти співбесіду.

  • Дякуємо за довіру. Завжди приємно отримувати теплі слова в нашу адресу. Допоможуть пройти співбесіду лише Ваші знання, отож посилено готуйтеся. Ми віримо в Ваш успіх.

 2. Доброго дня! Замовляв у Вас через інтернет довідник, дякую за оперативність і чесність відправки. Готувався по ньому близько місяця, оскільки інформації виявилось досить багато для опрацювання, і вдало пройшов співбесіду у консульстві. Велике спасибі автору!

  • Здрастуйте! Я вже трохи запізно взнала про цей довідник, і коли хотіла його замовити, виявилось, що всі екземпляри вже розпродані, а наступне видання ще не планується… Прохання до Вас – якщо довідник Вам вже не потрібний, то чи не могли би Ви мені його продати?

  • Пhивіт. ЛЮДИ хто має на руках довідник і кому вже непотрібний підтримайте ближнього не дайте “впасти лицем в бруд” перед консулом. ПРОДАЙТЕ за скільки не жалко! Поділюсь цікавою інформацією стосовно карти PL мій майл: igor.te@i.ua дякую за розуміння.

  • Доброго дня! Ціна довідника 110 грн. Відправляємо його рекомендованою кореспонденцією Укрпошти (за наш рахунок). Час доставки Довідника до Вашого поштового відділення складає 2-3 дні. Дальше листоноша приносить довідник і передає його Вам під розпис(тобто Ви розписуєтесь що його отримали)! Також, якщо Вам терміново потрібен довідник, ми можемо зробити позначку “До запитання” на поштовому відправленні. Це означає що Ви слідкуєте по Інтернету коли прийшов довідник у Ваше поштове відділення. Далі ідетете на пошту із паспортом, говорете працівнику пошти номер поштового відправлення. Після чого розписавшись про одержання отримуєте Ваш довідничок. Таким чином, Ви економите час на доставку довідника листоношею котрий обслуговує Вашу вулицю.

   Перевірити чи довідник відправлено можна на сайті Укрпошти http://services.ukrposhta.com/barcodesingle/. Ми на Вашу вимогу http://polonia-consulting.com.ua/wp-admin/edit-comments.php#comments-formможемо надати номер такого поштового відправлення з якими Ви самі зможете все проконтролювати. Також на вказаному сайті Укрпошти можете побачити де саме знаходиться Ваш довідник, тобто усю його “поштову” дорогу до Вашого населеного пункту.

 3. Доброго вам вечора! Сьогодні отримала карту поляка на руки, тому хотіла подякувати вам за книжку, яка мені дуже допомогла на співбесіді, та порекомендувати всім тим, хто буде готуватися до здачі на карту.

 4. Доброго дня! Яв вже консультувалась з Вами стосовно витягу про народження моєї бабці. Хотіла б звернутись по допомогу надати запит. Я маю потрібну інформацію про пошукувану особу, навіть цифровані фото крупним планом. Готова оплатити за послугу зазначену суму. Як це зробити? Дякую

  • Доброго дня. Напишіть на нашу електронку рік,місце народження, Прізвище та імя пошукованої особи, імена батьків та дівоче прізвище матері пошукованої особи. Також напишіть Ваше справжнє прізвище та імя, місце проживання, серію та номер закордонного паспорта та номер контактного телефона. Коштує запит 300 гривень Як запит буде готовий ми з вами сконтактуємось для узгодження деталей оплати.

 5. Добрий день. Дуже Вам вдячна за довідник. 5 лютого разом із сестрою позитивно пройшли співбесіду на Карту Поляка, яка відбулась у Тернополі при Костелі. Готувалися по Вашому довіднику. Все супер, емоції аж переповнюють. Тепер з нетерпінням чекатимемо отримання своїх Карт! Усім хто готується до здачі бажаю успішної співбесіди. І ще раз Вам дякую!!!

   • Костел знаходиться на вул. Бандери (масив Східний, біля магазину Обнова). Питали про смоленську трагедію та Катинь, державні свята Польщі, поділи та повстання Польщі, хто при владі, президенти Польщі, національні страви, про Папу Римського, Адама Міцкевича, Юліуша Словацького, варшавська битва, традиції на Великдень, герб Польщі, перший і останній королі Польщі, легенда про вавельсого смока.

  • Доброго дня!
   Чи отримали Карту Поляка? Якщо так, то якого числа. Я також здала у Тернополі 15 березня і хочу знати за який термін її виготовляють. Як дають про це знати, коли готова.Дякую!

   • Виготовили за 1,5 міс. Забрала при черговому приїзді консула до Тернополя (на сайті луцького консульства був розклад його приїздів до Тернополя) у тому ж таки костелі. Представник консульства видавав привезені зі собою виготовлені карти, я показала свою “децизію про карту поляка” і мені її видали.

     • Після проходження співбесіди консул видав своє рішення (децизію) про видачу карти поляка. На ньому писало ПІБ отримувача карти і номер рішення, після видачі карти це рішення забрали.

     • Не хвилюйтесь уточніть на сайті коли консул приїде наступного разу до вашого костела, і підіть на ту дату та запитайтеся чи не привезли Вашої карти. Або позвоніть в консульство та запитайтесь чи не готова Ваша карта, а також де і коли її можна забрати.

 6. Доброго дня!
  Нещодавно отримав Карту Поляка і вирішив поділитися з цією подією з Вами та подякувати, оскільки Ви заочно є причетними до цього, бо готувався до співбесіди по Вашому довіднику. Хочу сказати, що інформації, яку я почернув з довідника, мені було достатньо для відповідей на поставленні питання. Єдине, що самому прийшлося пошукати інформацію про визначних поляків пов’язаних зі своєю місцевісцю, адже була інформація, що такі запитання задають в ході співбесіди. Ще раз дякую і бажаю Вам успіхів.
  Юрій, м. Львів.

 7. Доброго дня. Скажіть будь-ласка як можна перевірити чи дійсно буде відісланий довідник після його оплати і скільки коштує ваш довідник? Дякую.

  • Дуже часто люди задають подібні запитання.

   Не хвилюйтесь. Довідник Ви отримаєте це ми гарантуємо.

   Ціна довідника 90 грн. Відправляємо його рекомендованою кореспонденцією Укрпошти(за наш рахунок). Час доставки Довідника до Вашого поштового відділення складає 2-3 дні. Дальше листоноша Приносить довідник і передає його Вам під розпис(тобто Ви розписуєтесь що його отримали)! В Польщу відпраляємо довідник за рахунок отримувача (16 грн).

   Перевірити чи довідник відправлено можна на сайті Укрпошти http://services.ukrposhta.com/barcodesingle/. Ми на Вашу вимогу можемо надати номер такого поштового відправлення з якими Ви самі зможете все проконтролювати. Також на вказаному сайті Укрпошти можете побачити де саме знаходиться Ваш довідник, тобто усю його “поштову” дорогу з м.Тернопіль і аж до Вашого населеного пункту.

   Також, якщо Вам терміново потрібен довідник, ми можемо зробити позначку “До запитання” на поштовому відправленні. Це означає що Ви слідкуєте по Інтернету коли прийшов довідник у Ваше поштове відділення. Далі ідетете на пошту із паспортом, говорете працівнику пошти номер поштового відправлення. Після чого розписавшись про одержання отримуєте Ваш довідничок. Таким чином, Ви економите час на доставку довідника листоношею котрий обслуговує Вашу вулицю.

   Вибачайте за запізнілу відповідь.

 8. Добрий вечір!
  Прибала Ваш довідник через інтернет і хочу сказати як добре, що є такі потрібні книжки. Велика подяка автору за те, що написали її і тим самим значно полегшили підготовку до співбесіди на КП та за те, що своєю роботою допомагаєте польській громаді долучитися до польської культури та до польських традицій. Творчих Вам успіхів!

   • Дякую. Співбесіду на КП проходила у львівському консульстві. Спочатку питання були особистого характеру (коротко про себе, свою родину, де бувала у Польщі, для чого мені КП і т.д.) потім питання були загального характеру: гімн Польщі, нобелівські лауреати, президенти Польщі, розподіли Польщі, катинський розстріл, варшавська битва, польські композитори, юзеф пілсудський, ян собецький, традиції на вігілію, хрещення Польщі, державні свята, повстання Костюшка – це, ті питання, що я пригадала, просто досить багато запитань задавали, може дещо і забула…Надіюсь, це допоможе іншим претендентам на КП, які будуть здавати у цьому ж консульстві.

  • Можете її отримати рекомендованим листом Укрпошти (час доставки 3-4 дня). Також біля консульства РП у Львові у пана Ігора (коштує трошки дорожче 120 грн.). За потреби можу дати телефон до пана Ігора.

  • Доброго дня! Можете її отримати рекомендованим листом Укрпошти (час доставки 3-4 дня). Відстежити пересилку відісланої Вам книжки зможете на офіційному сайті Укрпошти.

  • Доброго дня. В офісних приміщеннях навпроти візового центру у м. Тернопіль, на книжковій розкладці по вул. Живова, або найдешевше особисто у автора (попередньо домовившись про зустріч).

  • Доброго дня! Так, звичайно можна. Відправляємо довідник рекомендованою кореспонденцією Укрпошти. Сконтактуйтесь по телефону зазначеному на даному сайті. Також свою потову адресу потрібно відправити на е-маіл.
   +38 068 639 22 12 (Київстар) або +38 097 87 44 993

   polonia-consulting@ukr.net

Leave a Reply