Від 01 жовтня 2013 року польські вузи будуть оплачувати медичне страхування за студентів із Картою поляка.

В “Дзєнніку устав” під № 897 було опубліковано закон від 13 червня 2013 року “O zmianie ustawy о świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych”, яким розширено права студентів які володіють Картою поляка, а саме останнім надано право на користування з безплатної медичної допомоги, не тільки в випадках настання нещасних випадків. Тобто відтепер студенти з Картою поляка зможуть користуватись з таких самих медичних послуг, якими до недавна користувались студенти з польським громадянством.
Дані нововведення набирають законної сили з 1 жовтня 2013 року. Згідно з новим текстом закону, польські вузи будуть оплачувати внески на медичне страхування студентів, які не мають громадянства однієї з держав ЄС, а також тих хто:
1) навчається в докторантурі;
2) випускників, які відпрацьовують обов’язкову практику в Польщі;
3) осіб які навчаються на курсах польської мови;
4) проходять підготовчі мовні курси для навчання у польських вузах
– не лише у випадку коли такі особи визнані особами польського походження в розумінні закону про репатріацію, але також і тоді коли такі студенти володіють дійсною Картою поляка.
За новими правилами, внески на медичне страхування студентів із Картою поляка будуть фінансуватись з державного бюджету Польщі.
До цього студенти, які володіли Картою поляка, мусили додатково звертатися до генеральних консульств з проханнями про видачу довідок про їх польське походження. Завдяки даному закону тепер студентам із Картою поляка не буде потрібна додаткова довідка про польське походження, оскільки досить буде мати лише Карту поляка.
Згідно попередніх розрахунків такі зміни спричинять, ситуацію в якій польські вузи оплачуватимуть внески за додаткове медичне страхування близько 4,5 тис. осіб, що в свою чергу коштуватиме польському бюджету близько 2,5 млн. злотих щороку.

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/prezydent-podpisal-ustawe-ws-ubezpieczen-dla-studentow-z-karta-polaka/k230e