Закупи в Польщі

Основною причиною популярності поїздок українців “На закупи” до Польщі є істотна різниця між цінами на продовольчі товари, продукти харчування, одяг, а також висока культура обслуговування клієнта. Як результат економія коштів, хороший настрій, нові знайомства та можливість хоча б раз побувати закордоном. Нерідко такі візи отримують для того, щоб в майбутньому було легше отримати робочі візи до держав членів Шенгенської зони, а також перед проходженням співбесіди з приводу отримання Карти поляка (щоб перевірити власні сили в володінні польською мовою).

Шопінг візу або як її називають у нас “Візу на закупи” можуть отримати жителі Західної України, які офіційно зареєстровані в Тернопільській, Чернівецькій, Івано-Франківській, Львівській та Закарпатській областях.

Дана віза є Шенген візою і дає можливість пересуватися не тільки територією Польщі, але й країнами Шенгенської зони. Головне правило – не порушувати встановлених у такій державі порядків, крім того потрібно бути застрахованим, мати достатньо коштів на проживання та харчування, мати докази можливості повернення до дому, а також потрібно вміти пояснити мету свого перебування в такій країні.

На 2012 рік список країн Шенгенської зони виглядає так (з датами вступу):

Австрія (1.12.1997)

Бельгія (26.03.1995)

Угорщина (26.12.1997)

Німеччина (26.03.1995)

Греція (26.03.2000)

Данія (25.03.2001)

Ісландія (25.03.2001)

Іспанія (26.03.1995)

Італія (26.10.1997)

Латвія (21.12.2007)

Литва (21.12.2007)

Ліхтенштейн (19.12.2011)

Люксембург (26.03.1995)

Мальта (21.12.2007)

Нідерланди (26.03.1995)

Норвегія (25.03.2001)

Польща (27.12.2007)

Португалія (26.03.1995)

Словаччина (21.12.2007)

Словенія (21.12.2007)

Фінляндія (25.03.2001)

Франція (26.03.1995)

Чехія (21.12.2007)

Швеція (25.03.2001)

Швейцарія (12.12.2008)

Естонія (21.12.2007)

Всього в Шенгенську зону входять 26 країн.

На жовтень 2012 року Було 4 реальні країни-кандидата на вступ в Шенгенську зону:

Болгарія (2013)

Кіпр (2016; до Шенгенської зони НЕ увійде «Турецький республіка Північного Кіпру»)

Румунія (2013)

Хорватія (2013-2015, відразу після очікуваного вступу в ЄС)

Ще не є членами Євросоюзу, але входять в Шенгенську зону Норвегія, Ісландія, Швейцарія и Ліхтенштейн. Вступ Болгарії и Румунії в ЄС неодноразово відкладалося, так як, на думку Деяких країн-членів зони, ці Країни неефективно боряться з корупцією.

Сьогодні Шопінг візу видає лише Генеральне консульство Республіки Польща у Луцьку. Документи для отримання даної візи потрібно подавати до візових центрів у містах Львів, Тернопіль та Івано-Франківськ:

Вперше дана віза виробляється як одноразова, на 7 днів, із коридором в 21 день, тобто впродовж 21 дня, на який видано візу, турист має право одноразово в’їхати в Польщу та перебувати на її території до 7 днів.

Безымянный2

Вдруге можна відкрити однорічну багаторазову шопінг візу, яка дозволяє багатократно перетинати кордон Польщі і сумарно перебувати в даній країні до 80 днів на півроку. Однією важливою умовою отримання другої “Візи на закупи” до Польщі є іменний чек (рахунок фактура; податкова накладна або документ TAX FREE), мінімальна сума і об’єм закупок не встановленні. Як колись пожартував посол Республіки Польща в Україні: це можуть бути і два льодяники, головне, щоб ви підтвердили цільове використання візи (представили іменний чек у якому записано ваші паспортні дані).

Необхідні документи: Паспорт український та закордонний, заповнена візова анкета, прохання про відкриття закупівельної візи, дві фотографії, страховка, квитанції про сплату консульського збору та сервісного збору (за наявності – студентський, учнівський квитки або пенсійне посвідчення).

Детальніше про необхідні документи читай http://www.polandvisa-ukraine.com/other_documents.html

Отже, якщо є бажання, можливість і закордонний паспорт, то для початку потрібно зареєструвати дату подачі документів у візовому центрі. Можна це зробити через Інтернет, але там завжди висвітлює – немає вільних дат. Насправді вільні дати є і краще просто зателефонувати до call-центрів візових центрів і зареєструватись. Консультанти даних центрів все Вам розкажуть: що потрібно і коли прийти. Також Вам скажуть, які дати і години є доступними. Окрім того, консультантам потрібно повідомити Вашу електронну адресу, на яку вишлють код, який пізніше потрібно показати охоронцю, щоб Вам дозволили ввійти у візовий центр. У випадку організації поїздки сім’єю реєстрацію усіх її членів  може здійснити одна людина. Якщо Ви не з’явитеся на подачу документів, то наступний раз просто не відкриють візу. Тому, якщо не виходить – потрібно подзвонити і скасувати дату подачі документів!!!

Подати заявку на реєстрацію: можна за цим посиланням http://www.polandvisa-ukraine.com/scheduleappointment.html

Бланк візової анкети на українській мові та прохання про видачу візи можна безкоштовно отримати в візових центрах. Страховку та фотографії також можна оформити у візовому центрі (платно). Копії ж необхідних документів так можна зробити безкоштовно. Якщо Ви учень, студент чи пенсіонер – потрібно взяти учнівський, студентський квиток або пенсійне посвідчення і віза  для Вас буде безкоштовною (уже не потрібно буде платити Консульський збір у розмірі 35 євро).

Документи зібрали, час настав їх подачі. Приходите на вказану годину, щоб подати документи на отримання шопінг візи. Не лякайтесь, таких як Ви буде ще десь пів сотні людей. Тому поспішаєте і приходьте завчасно. Не забудьте взяти роздрукований лист, який Ви отримали при реєстрації або просто перепишіть код на папір. У середині візового центру, підходите до консультанта, показуєте код, анкету і першу сторінку закордонного паспорта. Вам видадуть номерок. Якщо Ви зареєстрували декілька людей, то на всіх буде один номер. З цим номером ідете в зал очікування. Заповнюєте лист-прохання про видачу візи українською мовою. І чекаєте коли на спеціальному екрані з’явиться Ваш номер і номер віконечка, до якого потрібно підійти.

Далі ідете до вікна подачі документів, потім в касу оплачуємо консульський та сервісний збір. Після цього Вам скажуть коли прийти за візою. Як правило, за візою необхідно прийти особисто. Виключенням є, що чоловік який може забрати візу дружини, або навпаки. Також сьогодні існує можливість платної кур’єрської доставки вашого закордонного паспорту із новенькою візою.

Вартість:

Консульський збір – 35 євро (звільняються від його сплати пенсіонери, учні та студенти),

послуги візового центру (сервісний збір) – приблизно 205 грн. (коливається в залежності від курсу Євро),

страховка – від 70 – до 200 грн. (найпростіше та й мабуть найдешевше її оформити у візових центрах),

комісія при оплаті – 20 грн.,

фото – 30 грн (можна зробити у візових центрах).

Термін розгляду документів – 9 робочих днів з дня подачі документів. Потім Вас шляхом SMS-інформування буде повідомлено про можливість забрати закордонний паспорт із новенькою шопінг візою.

Якщо Вам не вдається в Інтернеті знайти відповіді на запитання, пов’язані із відкриттям “Візи на закупи”, не соромтесь і телефонуйте до call-цетрів візових центрів. Ввічливі і кваліфіковані працівники нададуть Вам детальну консультацію трьома мовами: українською, російською чи польською.

Отримавши візу, Ви побачите що Тип такої візи – С, тобто це Шенген віза. Ціль видання даної візи 20, тобто закупівельний туризм.

Що та на яку суму можна привозити з Польщі? З Польщі дозволено привозити різні товари загальною вартістю до 200 євро або 1 нероздільний предмет на суму, що не перевищує 300 євро на одну особу. В разі перевищення вказаних сум такі покупки необхідно декларувати на кордоні (заповнити митну декларацію). За порушення митних правил у порушника можуть конфіскувати товар або накласти штраф.

Згідно  Митного кодексу України без розмитнення можна ввозити особисті речі.

 відповідно до статті 370 МК України (Перелік товарів, які можуть бути віднесені до особистих речей громадян).

1. Особистими речами вважаються:

 1) товари особистої гігієни та індивідуальні косметичні засоби у кількості, що забезпечує потреби однієї особи на період поїздки;

2) одяг, білизна, взуття, що мають суто особистий характер, призначені виключно для власного користування і мають ознаки таких, що були у користуванні;

3) особисті прикраси, у тому числі з дорогоцінних металів та каміння, що мають ознаки таких, що були в користуванні;

4) індивідуальне письмове та канцелярське приладдя;

5) один фотоапарат, одна кіно-, відеокамера разом з обґрунтованою кількістю фото-, відео-, кіноплівок та додаткового приладдя;

6) один переносний проектор та аксесуари до нього разом з обґрунтованою кількістю діапозитивів та/або кіноплівок;

7) бінокль;

8) переносні музичні інструменти у кількості не більше двох штук;

9) один переносний звуковідтворювальний пристрій (у тому числі магнітофон, диктофон, програвач компакт-дисків тощо) з обґрунтованою кількістю плівок, платівок, дисків;

10) один переносний радіоприймач;

11) стільникові (мобільні) телефони у кількості не більше двох штук, пейджери;

12) один переносний телевізор;

13) переносні персональні комп’ютери у кількості не більше двох штук і периферійне обладнання та приладдя до них; флеш-карти у кількості не більше трьох штук;

14) одна переносна друкарська машина;

15) калькулятори, електронні книжки у кількості не більше двох штук;

16) індивідуальні вироби медичного призначення для забезпечення життєдіяльності людини та контролю за її станом з ознаками таких, що були в користуванні;

17) звичайні та/або прогулянкові дитячі коляски у кількості, що відповідає кількості дітей, які перетинають кордон разом із громадянином, а у разі відсутності дітей – у кількості не більше однієї штуки;

18) одна інвалідна коляска на кожного інваліда, який перетинає митний кордон України, а у разі відсутності такої особи – у кількості не більше однієї штуки;

19) лікарські засоби, що переміщуються (пересилаються) через митний кордон України в порядку та обсягах, визначених Кабінетом Міністрів України;

20) годинники у кількості не більше двох штук;

21) 0,5 літра туалетної води та/або 100 грамів парфумів;

22) спортивне спорядження – велосипед, вудка рибальська, комплект альпіністського спорядження, комплект спорядження для підводного плавання, комплект лиж, комплект тенісних ракеток, дошка для серфінгу, віндсерфінгу, комплект спорядження для гольфу, інше аналогічне спорядження, призначене для використання однією особою;

23) спеціальне дитяче харчування для дітей, хворих на фенілкетонурію або інше захворювання, що потребує спеціального харчування, яке не виробляється (не реалізується) в Україні, що переміщується (пересилається) через митний кордон України в порядку та обсягах, визначених Кабінетом Міністрів України;

24) інші товари, призначені для забезпечення повсякденних потреб громадянина, перелік і гранична кількість яких визначаються законами України.

  Також згідно п.3 ч.2 статті 378 Митного кодексу України, дозволено ввозити харчові продукти для власного споживання на суму, яка не перевищує еквівалент 200 євро, що ввозяться в порядку та обсягах, визначених Кабінетом Міністрів України. А ось тут власне така постанова Кабінетом Міністрів України “Про обсяги та порядок ввезення громадянами на митну територію України” харчових продуктів для власного споживання, яка ці обсяги визначаєhttp://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/434-2012-п/print1364137964568713 Згідно даної постанови громадяни можуть ввозити на митну територію України харчові продукти для власного споживання на загальну суму, яка не перевищує еквівалент 200 євро на одну особу, в таких обсягах:

1) в упаковці виробника, призначені для роздрібної торгівлі, – у кількості не більше ніж одна упаковка або загальною масою, яка не перевищує 2 кілограмів, кожного найменування на одну особу;

2) без упаковки – у кількості, що не перевищує 2 кілограмів кожного найменування на одну особу;

3) без упаковки – неподільного продукту, готового до безпосереднього вживання, у кількості не більше ніж по одному найменуванню на одну особу;

 Під час ввезення громадянами на митну територію України зазначених харчових продуктів здійснюється їх декларування (шляхом вчинення дій, усно або письмово за бажанням власника таких продуктів або на вимогу посадової особи митниці).

  

Перед приїздом на закупи у Польщу потрібно готуватись. В основному більшість громадян України переїжджають польський кордон, знаходять перший-ліпший великий супермаркет і там все купляють, проте це є не правильно. Щоб не купити “кота в мішку”, перед поїздкою потрібно шукати в Інтернеті магазини які ви б хотіли відвідати, вивчати карти, шляхи та способи доїзду до торгових точок, шукати де існують знижки. Рекомендовано видрукувати карту та позначити куди саме варто забігти за покупками. Також потрібно переглядати форуми на тему закупів, поспілкуватись із людьми, які вже їздили на подібні закупи. Перед виїздом у Польщу зробіть собі пластикову картку оскільки курс по якому буде здійснена покупка по картці буде максимально наближений до міжбанківського і вигідніший ніж у обмінниках. Правда, не варто сподіватись лише на картку, а тому також потрібно при собі мати і готівочку. У Польщі не усі продавці беруть валюту, тому варто перед початком закупівель купити польські злоті. Перед покупками зорієнтуватися в приблизних цінах на багато товарів в Польщі можна відвідавши сторінки www.supermarkety24.plwww.promocyjni.pl або окремо домашні сторінки торгових мереж.

 Для тих, хто поїде автомобілем. У авто повинне бути не менше 3-х чоловік (умова рентабельності і не більше), заправити повний бак на українській стороні, а купляти страховку варто у Польщі.

Повернення ПДВ Перед покупкою необхідно обов’язково уточнити можливість оформлення TAX FREE (ВАТ), а також механізм його повернення. Справа в тому, що є три популярних способи повернення податку аналогу ПДВ. Самий простий – скористатись послугами посередника, віддавши йому 5% від суми. Другий спосіб – повернення ВАТ при повторному відвіданню магазину чи фірми. Тоді готівку віддають на руки якщо у вас є зареєстрований на кордоні бланк TAX FREE. І третій – повернення ВАТ через банк, який співпрацює з компанією Глобал Блю. Ще один немало важливий факт – роблячи покупку уточніть ставку ВАТ. Ставка може коливатись від 0 до 23%. ПДВ вигідно повертати тим, хто ще хоч раз планує повернутися в Польщу до магазину, де здійснював покупку, щоб забрати ПДВ (23%), і це при тому, що накладна буде зеленого кольору з повним поверненням, бо якщо магазин де ви купляєте повертає податок через http://www.global-blue.com/ (сині накладні) то Вам повернуть від 12% до 16% (різницю між 23% беруть за послуги)

Щодо закупок продуктів харчування, то лідером по популярності в українських шоперів є мережа супермаркетів Biedronka (Бедронка). По суті, серед усіх супермаркетів там найнижчі ціни. Але, слід визнати, що у різних маркетах під логотипом Бедронка – різні ціни. Так у Бедроці розташованій у Корчовій Долині біля Краківця ціни дещо вищі ніж у Бедронці в Томашові.  Якщо приїхати під такий супермаркет раніше 7-ї години часто можна побачити групи українців, які уже чекають на його відкриття. Ось мережа  супермаркетів Biedronka (Бедронка)  http://www.promocyjni.pl/siec/88-biedronka/medyka

На наступному місці – ціла купа невеличких приватних гуртівень. Варто визнати, що поляки цінують українських клієнтів і метушаться як мурахи аби швидко і якісно задовольнити їх попит.

Також дуже популярні такі супермаркети:

Tesco (Теско) – широка мережа великих супермаркетів, які реалізують продукти харчування та інші вироби. Однією з поширених форм промоакцій в мережі супермаркетів “Теско” є продаж 2 штук товару за ціною однієї. Товари, заявлені в промоакції, зазвичай виставляються на вході в торговий зал.

Auchan (Ашан, Оушан) –  реалізує продовольчі та непродовольчі товари.

Carrefour (Керфур) – широка та торгівельна розгалужена мережа, представлена гіпермаркетами, супермаркетами і малими магазинами.

Intermarche [Інтермарше] – мережа супермаркетів.

Kaufland (Кауфланд) – мережа магазинів, що реалізують продовольчі та непродовольчі товари.

Lidl (Лідл) – також дуже широка мережа магазинів з переважно продовольчим асортиментом.
Makro (Макро) – мережа оптових магазинів, відвідувати які можуть тільки підприємці, представники юридичних осіб, а також іноземці. Іноземцям для входу в торговий зал видається одноразовий пропуск при пред’явленні документа, що підтверджує громадянство.  В переважній більшості ціни на продукти порівняно нижчі  від роздрібних цін інших магазинів.

Real (реал) – супермаркети, що розташовані в великих містах Польщі. В асортименті Real домінують товари місцевого виробника, завдяки чому, фірма їх підтримує і стимулює розвиток.

Щодо закупів одягу у великих супермаркетах, то продають там саме натуральне китайське шмаття.

В плані покупки одягу варто шукати брендові або спеціалізовані магазини і цікавитись коли у них плануються акції або сезон розпродаж – SALE. Наприклад у торгівельному центрі Мануфактура в Лодзі бувають реальні знижки до – 80%.

Якщо мета поїздки –закупити товар оптом для подальшого перепродажу або зробити покупки для себе і своєї сім’ї, то найзручніші місця для шопінгу сучасні комфортні торгові комплекси у великих містах Польщі. У цьому випадку шопінг тур можна доповнити оглядом визначних пам’яток цих міст і екскурсій або розваг.

Як економно доїхати до Польщі та подорожувати по її території читай статтю.

Магазин «Duty-free» дозволяє придбати дешевий та якісний алкоголь, тютюнові вироби та парфуми. Товари у цих магазинах дешеві за рахунок того, що вони продаються без мита. Мережа таких магазинів діє у аеропортах та на пунктах пропуску через державний кордон України. При пішому подоланні кордону Шегині – Медика в такий магазин зайти не можна, оскільки не має проходу до цього магазину:(.

Також цікавим може бути варіант купівлі, наприклад, побутової техніки в польських інет магазинах чи на allegro з доставкою польськими кур’єрськими службами поближче до кордону. Якщо при цьому ще повертати ПДВ, то взагалі вигідно виходить.

Цікаві магазини близько від кордону

http://www.axel-sport.pl/ Непоганий магазин в м. Жешуві по лижах великах та багажниках, знаходиться за адресом ul. Krakowska 339

Жешув.Ашан http://www.auchan.okazjum.pl/rzeszow/

Жешув Аутлети http://www.zumi.pl/outlet,Rzeszów,namapie.html

Жешув Галереї Міленіум www.milleniumhall.pl Слідкуючи за новинами Галереї Міленіум в Фейсбуці можна попасти на халявні концерти чи виставки.

Нови свят www.galeria-nowyswiat.pl/

 В місті Ярослав є один інтернет магазин szron.pl, який спеціалізується на побутові техніці.

Перелік магазинів, які пропонують  одяг для жінок читайте в нашій статті Польські магазини, які пропонують жіночий одяг та аксесуари” для чоловіків  – “Польські магазини, які пропонують чоловічий одяг та аксесуари” , для дітей – “Польські магазини, які пропонують дитячі товари, одяг та взуття”.

Інформація для порівняння:

Пральний порошок 4 кг тут на 30 стірок, такий самий звідти на 50 стірок, а вартість на 10% менша, тобто на одній пачці порошку економимо більше 50 грн.

 Джинси Левіс 170 – 250 грн, в нас 500 грн. і вище

 Дитяче харчування HIPP там вартує в 2 рази дешевше, баночка пюрешки виходить десь 3 – 5 грн .

 Стілець для годування дітей в нас 1700 там – 900 грн.

 Телевізор 42lm660 в нас 8500 грн, там він стоїть в Ашані за 1999 злотих, курс 2,6 грн.

 Лижі виробництва Польша там ціни на 20 – 40 % нижче наших. При купівлі двох комплектів лиж вартістю біля 1000$ знижки до  100$

М’ясорубка Зельмер за 250 грн, яка у нас – за 900 грн.

 Рідина для миття вікон зимова – 22 VENOL, 4л там – 15 грн, в нас – 60 грн.

 І головне медичні препарати. Ціни на деякі позиції в 10 раз менші. Інсулін і все для діабетиків, асматиків і все, що для повсякденного вжитку. Проте, на більшість медпрепаратів там необхідно мати рецепт. Люди на форумах стверджують, що на всі препарати діють наші рецепти.

Передрук інформації, що розміщена на сайті Polonia-Consulting, без згоди адміністрації суворо заборонено!

http://www.granicapolski.pl/