Tax Free це Ваша економія часу на кордоні

Завдяки впровадженій в минулому році електронній системі “Повернення ПДВ для мандрівників”, створюються документи Tax Free, на підставі яких громадяни України можуть повертати ПДВ за товари, що були куплені  в Польщі, а це в свою чергу полегшує процедуру митного контролю та дозволяє значно скоротити час митного огляду таких товарів на кордоні. Така можливість існує на спеціальному, додатковому коридорі Tax Free, який діє на прикордонному переході в Корчовій (Korczowa). Даний коридор призначений виключно для мандрівників, які купили в Польщі товари і в електронній системі “Повернення ПДВ для мандрівників” зареєстрували документи Tax Free.

 Принцип роботи даної системи “Повернення ПДВ для мандрівників” наступний: після покупки товару, в електронній системі “Повернення ПДВ для мандрівників” реєструється документ Tax Free. Такий документ потрапляє безпосередньо до митного відділу на кордоні. Коли мандрівник з’явиться на кордоні з купленим товаром, посадова особа митниці роздруковує задекларований покупцем документ з системи, звіряє відповідність товару, а також дані мандрівника з іменним документом Tax Free, після чого підтверджує вивіз товару. Завдяки цьому, час митного огляду, пов’язаного з підтвердженням вивозу товару з Польщі, зменшується до необхідного мінімуму.

Митною службою в Корчовій з 11 червня 2013р. впроваджено додатковий коридор Tax Free. Який не лише значно збільшує пропускну можливість прикордонного переходу, але також впливає на кількість підтверджених документів Tax Free. Так в середньому впродовж 12-годинної зміни посадові особи Митної служби в Корчовій підтверджують близько 300 таких документів про вивіз товару.

 Схожа система у вигляді особливого коридору для мандрівників, які користуються системою Tax Free, також функціонує на прикордонному переході в Медиці (Medykа).

Загалом впродовж 2012 р. на Підкарпатських прикордонних переходах було зареєстровано понад 630 тис. документів, на підставі яких громадяни третіх країн змогли повернути ПДВ за закуплені в Польщі товари.

Також читай статтю про закупи в Польщі.

http://www.mf.gov.pl/sluzba-celna/wiadomosci/

www.granica.gov.pl

tax_free