Питання на Карту поляка

Щоб отримати Карту поляка, Вам доведеться зустрітися з консулом або уповноваженою особою з метою  підтвердження Вашого особистого бажання отримати Карту поляка. Під час розмови консул оцінить Ваше знання польської мови, історії та культури. Говорити доведеться виключно польською мовою. Як правило, співбесіда відбувається в доброзичливій атмосфері. Результат співбесіди Вам повідомлять відразу ж після її закінчення. Якщо рішення консула буде позитивним, то приблизно через 1,5–2 місяці можна буде отримати готову Карту поляка.

Найчастіше на співбесіді консул запитує:

  • Як Вас звуть, скільки вам років?
  • Розкажіть про себе, свою родину, роботу (навчання).
  • Чому Ви вважаєте себе поляком?
  • Навіщо Вам потрібна Карта поляка?
  • Де Ви вчили польську мову?
  • Чи були Ви в Польщі? Які міста відвідували?

Можливо, Вам запропонують прочитати нескладний текст і відповісти на кілька простих запитань по ньому. Також Вас можуть запитати, яка саме музична композиція відтворюється (наприклад, полонез, краков’як, мазурка чи твори Ф. Шопена).

Можуть з’явитися і додаткові запитання з історії та культури Польщі.

Також консул чи уповноважений працівник, може запитати  інформацію пов’язану із місцем Вашого народження чи проживання. Наприклад: Львівян питають скільки орлят поховано на Лучаківському кладовищі, відомі поляки уродженці Львова…; Збаражан питають в яких польських творах згадується Збараж, Кременчан питають про їх земляка Юліуша Словацького; мешканців м. Бар питають про Барські конфедерації; мешканців м. Зборова про Зборівську битву………..

У Довіднику “Усе про Карту поляка. Зміни 2018” на українській та польській мовах висвітлено відповіді на усі вищеперераховані питання, а також актуалізовано бази питань що задаються окремо в усіх польських консульствах на України. Даний довідник покликаний зекономити Ваш час на підготовку до співбесіди з консулом.