Які кроки необхідно зробити, щоб отримати Карту Поляка

1. Отримати заяву про визнання Карти Поляка (WNIOSEK o przyznanie Karty Polaka): в консульських установах Республіки Польща в Україні;- в керівництва польських організацій; скачати з інтернет сторінки Консульства (наприклад: Львівського www.lwowkg.polemb.net)

2. Заповнити заяву згідно з Рекомендаціями по заповненню заяви.

3. Долучити 1 фото (зроблене згідно вказівок на заяві) та вклеїти його у місцю вазначеному у заяві.

4. Заповнену заяву необхідно підписати у визначеному місці, так щоб підпис помістився в рамці (не виходив за її межі).

5. Підготувати докумети, які будуть служити як докази приналежності заявника до польського народу. Необхідно з усіх документів вибрати лише ті, які найповніше та найчітше підтверджують приналежність заявника до польського народу. Наприклад в ситуації, коли заявник має одного збатьків поляка, то вистарчить лише один документ – свідоцтво про народження заявника, у якому міститься запис про польську національність одного з батьків.

6. Скопіювати оригінали документів, про які ідеться мова в п.5.

7. Скопіювати паспорт закордонний (сторінка  із фотокарткою) також паспорт громадянина України (сторінка з фотографією і сторінка із адресом постійного місця проживання).

8. Зателефонувати в Консульство та договоритися про зустріч із консулом в справі отримання Карти Поляка. (Наприклад: Dźień Dobry! Chciałbym/Chciałabym  umówić się z konsulem na rozmowę w sprawie otrzymania Kartę Polaka.)

9. Погодитися на зустріч з консулом у визначений день та годину. На зустріч з консулом взяти із собою:

– заповнену заяву з вклеєною фотографією;

– оригінали та ксерокопії документів, які є доказами приналежності заявника до польського народу;

– оригінали і ксерокопії паспорту закордонного та українського.

УВАГА! Заява повинна бути заповнена дуже старанно, без будь-яких виправлень і закреслень. Консул буде розмовляти виключно по польськи. Запропонує до підписання декларацію про приналежність заявника до польського народу та проводитиме розмову на тему Польщі, її історії, культури, а також польських звичаїв і традицій. Приблизний час розмови: 10-15 хвилин.