Університет Марії Кюрі-Склодовської в Любліні

Університет Марії Кюрі-Склодовськоїце державний вуз, один із найбільших польських університетів, в якому навчається 30 тисяч студентів. Місто Люблін (350 тис. мешканців) знаходиться на південному сході Польщі.
Університетські корпуси розташовані в центрі міста та на території академмістечка. Люблін – це місто молоді. Майже 100 тисяч студентів отримують освіту у вишах Любліна. Навчання у вузах здійснюється відповідно до Болонської системи – 3 річне навчання (бакалаврат), 2 річне навчання (магістратура) та аспірантура. На деяких відділеннях навчання триває 5 років (неподільна магістратура).
Переваги навчання в Університеті Марії Кюрі-Склодовської:
 1.зручне розташування: Люблін знаходиться близько кордону, що дозволяє часто їздити до дому на Україну;
2.якісна освіта в престижному вузі та диплом європейського зразка
3.відсутність вступних іспитів, а співбесіда відбувається в Україні українською та російською мовами на момент вступу володіння польською мовою не обов’язкове! – Університет Марії Кюрі-Склодовської пропонує інтенсивний 120 годинний курс польської мови у вересні, а також 2 безкоштовні 60-годинні курси у І та ІІ семестрі паралельно до навчання на обраному факультеті, починаючи з 1 жовтня
4.тим хто не потребує курсу польської мови, Університет Марії Кюрі-Склодовської пропонує безкоштовне проживання в гуртожитку протягом І семестру навчання.
На даний час на 5 стаціонарних відділеннях Університет Марії Кюрі-Склодовської у м. Любліні проводиться навчання англійською мовою:
Програма бакалавр має такі, спеціальності: фінансова і страхова математика; Інформатика.
Програма магістр має такі спеціальності: управління; основна хімія і прикладна хімія, спеціалізація: матеріальна хімія, графіка.
Іноземці, які хочуть поступити в Університет Марії Кюрі-Склодовської на навчання польською або англійською мовою, реєструються за допомогою Інтернет реєстрації https://irk.umcs.lublin.pl/ і проходить кваліфікаційну процедуру. Додаткову інформацію можна отримати у навчальному відділі УМКС, в секції обслуговування іноземних студентів:
Електронна пошта: dts@ekpu.lublin.pl
tel.+48815375176
 Особисто за адресою: м. Люблін, пл. Марії Кюрі-Склодовської, 5, Ректорат, кімната 313 (20-031, Polska, Lublin, pl. M. Curie-Skłodowskiej 5, rektorat, p. 313).
Оплата за навчання:
Особи, які не є громадянами Республіки Польща, можуть навчатися в Університеті Марії Кюрі-Склодовської в м. Любліні на контрактній (платній) основі та як стипендіати уряду РП чи уряду іншої держави.
Для іноземців розмір річної оплати за навчання складає 2000 Євро на рік. Оплата за навчання англійською мовою складає- в залежності від відділення 2000-3000 євро на рік. Усі, хто хоче вступити до Університет Марії Кюрі-Склодовської, повинні внести вступний внесок у розмірі 200 Євро. Особи польської національності (польського походження), що вступають до університетту на контрактній основі отримують право на 30 % знижку. Ті хто має польське громадянство. Навчаються безкоштовно на стаціонарному відділенні з навчанням польською мовою.
Студентам, які не мають польського громадянства і які  вступають до вузу на контрактній (платній) основі, не належить право на стипендії та іншу матеріальну допомогу від Університету. Оплата на навчання у вузі не включає витрат на проживання, харчування та медичне обслуговування. Розмір місячного внеску за медичне страхування складає приблизно 50 злотих.
Студентські гуртожитки
Університет Марії Кюрі-Склодовської має зручну інфраструктуру та розбудовану культурно-спортивну базу університетського містечка, яке вважається одним із найгарніших у Польщі. Пропозиція університету – 8 студенських гуртожитків на 2500 місць. Гуртожитки відрізняються один від другого стандартами оснащення та ціною. Місячна оплата за одне місце в гуртожитку складає 275 450 злотих.
Матеріальна допомога та наукові стипендії
Студенти, що мають Карту поляка, дозвіл на оселення, дозвіл на довготривале проживання на території Європейського співтовариства, є громадянами країн-членів Європейського Союзу. Або отримали право на проживання. Можуть подавати клопотання про призначення стипендії:
Соціальної (до 270 злотих на місяць)
На харчування (до 55 злотих на місяць)
На проживання (до 105 злотих на місяць)
Соціальної для інвалідів (до 350 злотих на місяць)
Окрім цього, студентам належить також спортивна стипендія (за спортивні досягненння) до 500 злотих на місяць, та стипендія за успіхи в навчанні (до 450 злотих на місяць).
В загальному одержання стипендії та її розмір залежать від матеріального забезпечення сім’ї студента.
Процес прийому в університет 
осіб з Картою Поляка
1.Реєстрація в нашій ел. Інтернет-системі реєстрації кандидатів IRK (irk.umcs.lublin.pl);
2.Заповнення даних (адреса, освіта, оцінки з атестату (в тій шкалі, в якій вони подані на Атестаті – 10 балів, 9 балів ітд.);

 

3.Ознайомитись зі спеціальностями в IRK та зареєструватись на ту, яка Вас цікавить (можна на кілька одночасно, тільки потрібно бути уважним, щоб найвищий пріоритет мала та спеціальність, яка Вас цікавить найбільше). Потрібно уважно прочитати правила прийому на даний напрямок, бо на певні факультети потрібно здавати іспити чи проходити співбесіду;
4.Завантажити на свій профіль в  ІRK скани оригіналу та нотаріального (присяжного) перекладу атестату на польську мову;
5.Оплатити рекрутаційну оплату на рахунок, який Вам  вигенерує система – 70 злотих за кожну спеціальність (іноземці, котрі не можуть внести оплату зза кордону, можуть написати до нас прохання про перенесення терміну внесення цієї оплати до моменту їх приїзду до Польщі з оригіналами документів).
Всі ці кроки потрібно зробити до кінця реєстрації на обрану спеціальність(див.irk.umcs.lublin.pl), в основному це початок липня. Після вказаної ІRK дати потрібно перевірити на своєму профілі чи закваліфіковані Ви на навчання, та в визначений термін з’явитись з оригіналами всіх документів. Якщо через відсутність візи у даний час Ви приїхати не зможете, потрібно негайно повідомити про це Бюро Рекрутації і подати час, коли приїхати Ви вже зможете (за винятком вихідних та свят).
Після складення комплекту документів Ви отримаєте рішення про прийняття, на основі якого можна зробити річну студентську візу.
З питаннями звертатись:
tel.+48(81) 5375880
rekr.ua.2011@umcs.pl
rekrutacja.ua@umcs.pl
Процес прийому в університет іноземців
(без Карти Поляка)
1.Реєстрація в нашій  Інтернет-системі реєстрації кандидатів IRK (irk.umcs.lublin.pl)
Заповнення даних (адреса, освіта, оцінки з атестату (в тій шкалі, в якій вони подані на Атестаті – 10 балів, 9 балів ітд.)
2.Ознайомитись зі спеціальностями в IRK та зареєструватись на ту, яка Вас цікавить (можна на кілька одночасно, тільки потрібно бути уважним, щоб найвищий пріоритет мала та спеціальність, яка Вас цікавить найбільше).
3.Завантажити на свій профіль в  ІRK скани оригіналу та нотаріального (присяжного) перекладу атестату на польську мову
4.Пройти співбесіду зі знання польськоі мови (співбесіду можна пройти в Любліні або знаходячись вдома через Skype (обов’язкова наявність відеокамери).
У випадку позитивного проходження співбесіди, потрібно скласти комплект документів (особисто або через довірену особу). Термін приїзду варто попередньо узгодити. Після складення комплекту документів Ви отримаєте рішення про прийняття, на основі якого можна зробити річну студентську візу.
Оплата за навчання вноситься після зарахування в 2 частинах: перший внесок 1200 Євро (200 рекрутаційного внеску та 1000 за навчання) та другий 1000 Євро
З питаннями звертатись:
tel.+48(81) 5375880
rekr.ua.2011@umcs.pl
rekrutacja.ua@umcs.pl
Процес прийому на дворічне магістерське навчання в університет
осіб з Картою Поляка
1.Реєстрація в нашій ел. Інтернет-системі реєстрації кандидатів IRK (irk.umcs.lublin.pl).
2.Заповнення даних (адреса, освіта, номер диплому).
3.Ознайомитись зі спеціальностями в IRK та зареєструватись на ту, яка Вас цікавить (можна на кілька одночасно, тільки потрібно бути уважним, щоб найвищий пріоритет мала та спеціальність, яка Вас цікавить найбільше). Потрібно уважно прочитати правила прийому на даний напрямок, бо на певні факультети потрібно здавати іспити чи проходити співбесіду.
4.Завантажити на свій профіль в  ІRK скани оригіналу та нотаріального (присяжного) перекладу атестату та диплому на польську мову.
5.Оплатити рекрутаційну оплату на рахунок, який Вам  вигенерує система – 70 злотих за кожну спеціальність (іноземці, котрі не можуть внести оплату зза кордону, можуть написати до нас прохання про перенесення терміну внесення цієї оплати до моменту їх приїзду до Польщі з оригіналами документів).
На деякі факультети на 2-річне магістерське навчання потрібно ще у липні-вересні пройти співбесіду (фінанси і бухгалтерія, управління) або надіслати портфоліо мистецького доробку (оригінали або в електронній версії) на мистецькі факультети.
Всі ці кроки потрібно зробити до кінця реєстрації на обрану спеціальність (див. irk.umcs.lublin.pl), в основному це початок липня. Після вказаної ІRK дати потрібно перевірити на своєму профілі чи закваліфіковані Ви на навчання, та в визначений термін з’явитись з оригіналами всіх документів. Якщо через відсутність візи у даний час Ви приїхати не зможете, потрібно негайно повідомити про це Бюро Рекрутації і подати час, коли приїхати Ви вже зможете (за винятком вихідних та свят).
Після складення комплекту документів Ви отримаєте рішення про прийняття, на основі якого можна зробити річну студентську візу.
З питаннями звертатись:
tel.+48(81) 5375880
rekr.ua.2011@umcs.pl
rekrutacja.ua@umcs.pl
Процес прийому на дворічне магістерське навчання в університет
іноземців (без Карти Поляка)
1.Реєстрація в нашій  Інтернет-системі реєстрації кандидатів IRK (irk.umcs.lublin.pl).
2.Заповнення даних (адреса, освіта, номер диплому бакалавра, де і ким виданий. 
3.Ознайомитись зі спеціальностями в IRK та зареєструватись на ту, яка Вас цікавить (можна на кілька одночасно, тільки потрібно бути уважним, щоб найвищий пріоритет мала та спеціальність, яка Вас цікавить найбільше).
4.Завантажити на свій профіль в ІRK скани оригіналу та нотаріального (присяжного) перекладу атестату та диплому на польську мову.
5.Пройти співбесіду зі знання польськоі мови (співбесіду можна пройти в Любліні або знаходячись вдома через Skype (обов’язкова наявність відеокамери).
У випадку позитивного проходження співбесіди, потрібно скласти комплект документів (особисто або через довірену особу). Термін приїзду варто попередньо узгодити. Після складення комплекту документів Ви отримаєте рішення про прийняття, на основі якого можна зробити річну студентську візу.
Оплата за навчання вноситься після зарахування в 2 частинах: перший внесок 1200 Євро (200 рекрутаційного внеску та 1000 за навчання) та другий 1000 Євро.
На деякі факультети на 2-річне магістерське навчання потрібно ще у липні-вересні пройти співбесіду (фінанси і бухгалтерія, управління) або надіслати портфоліо мистецького доробку (оригінали або в електронній версії) на мистецькі факультети.
З питаннями звертатись:
tel.+48(81) 5375880
rekr.ua.2011@umcs.pl
rekrutacja.ua@umcs.pl
Загальний перелік документів на вступ
1. Заява про прийом на навчання на ім’я Ректора університету (тільки для осіб, що навчатимуться на платній основі).
2. Підписана анкета-заява (польською: kwestionariusz osobowy), згенерована й роздрукована іноземцем із системи Інтернет-реєстрації кандидатів.
3. На навчання I рівня (бакалаврат)– легалізований або апостильований атестат чи інший, отриманий за кордоном, документ, що дає право поступати до вищих навчальних закладів у державі, в системі якого діяв заклад, що видавав атестат, еквівалентний відповідному польському атестату зрілості, що визнається за кордоном, або визнається на основі міжнародного договору, еквівалентний відповідному польському атестату зрілості та такий, що дає право вступати до вузу в Республіці Польща – із доданим завіреним (присяжним) перекладом на польську мову.
На навчання II рівня (магістерське) – додатково – легалізований або апостильований диплом чи інший документ про закінчення вузу за кордоном, що дає право вступати на другий рівень навчання у вузі в державі, де був виданий, визнаний еквівалентним до відповідного польського диплому про закінчення навчання першого рівня, відповідно до положення про нострифікацію дипломів про закінчення вищого навчального закладу, отриманий за кордоном, у випадку, якщо документ не був звільнений, на основі положень міжнародних договорів, від процедури нострифікації  і не був визнаний еквівалентними відповідному польському диплому закінчення навчання першого рівня– перекладений на польську мову та завірений (нотаріусом або присяжним перекладачем).
4. Ксерокопія сторінки паспорта з особистими даними та візи або виду на проживання чи іншого документу, що підтверджує право на перебування на території Республіки Польща (оригінал показати);
5. Медична довідка про відсутність протипоказань для навчання на обраному відділенні.
6. Ксерокопія страхового полісу (страхування на випадок хвороби та від наслідків нещасних випадків) на час навчання в Польщі чи Європейська хартія медичного страхування, або заява іноземця про невідкладний вступ до НФЗ (польського Національного Фонду Здоров’я) з початком навчання у вузі(осіб з Картою Поляка це не стосується, так як вони будуть застраховані університетом).
7. Підтвердження знання польської мови (не стосується осіб з Картою Поляка), а саме: 
  • закінчений річний підготовчий курс польської мови, для осіб, що планують навчатись в Польщі, закінчений в відповідному осередку, визначеному Міністром вищої освіти;
  • сертифікат знання польської мови як іноземної, виданий Державною Комісією Польської Мови; 
  • підтвердження з УМКС, що кандидат має такий рівень знань польської, котрий дозволяє йому розпочати навчання польською.
8. Ксерокопія Карти Поляка (оригінал показати), для осіб, що поступатимуть на тих самих умовах, що громадяни Польщі.
9. Дві актуальні фотокартки відповідно до вимог, які ставляться при видачі посвідчення особи (лівий півпрофіль з лівим вухом) 3,5 x 4,5 cм.
Детальна інформація по відділеннях і спеціальностях польською мовою:
http://www.umcs.lublin.pl/
українською мовою:
http://www.umcs.lublin.pl/wersja_ukrainska
А ось і промофільм про Університет Марії Кюрі-Склодовської у м. Любліні