Найкращі польські фільми 2013 року

Для всіх шанувальників якісного, сучасного польського кіна пропонуємо ознайомитися з рейтингом 10 найкращих польських фільмів 2013 року, складеного на підставі оцінок користувачів сервісу filmweb.pl.

 Układ zamknięty – Закрита система

Країна: Польща7530670.6

Жанр: Кримінальна драма

Рік випуску: 2013

Тривалість: 01: 54

Режисер: Ришард Бугайский / Ryszard Bugajski

В ролях: Януш Гайос, Казимеж Качор, Войчех Жоладкович, Роберт Олеч, Пжемислав Садовский, Магдалена Куморек, Моніка Квятковска, Беата Щцибакувна, Ярослав Копачевский, Марія Мамона.

Сюжет: Заснована на реальних подіях історія власників процвітаючого товариства, яких внаслідок змови корумпованих службовців – прокурора та керівника податкової інспекції – показово заарештовують за звинуваченнями у діяльності в організованій злочинній групі та відмиванні брудних грошей. Авторів сценарію надихнула реальна історія трьох краківських бізнесменів.

 

 Drogówka – Дорожний патруль

Країна: Польща7509812.6

Жанр: Драма, комедія, кримінал

Рік випуску: 2013

Тривалість: 01: 58

Режисер: Войчех Смажовский / Wojciech Smarzowski

В ролях: Бартломей Топа, Аркадиуш Якубик, Юлія Київська, Ерік Любош, Роберт Вабих, Яцек Брачак, Марчин Дорочиньский, Мариан Дзендзель, Агата Кулешу, Ізабела Куна.

Сюжет: В фільмі розгортається історія семи друзів, співробітників дорожньої поліції Варшави. У них прекрасні стосунки, вони разом працюють, дружно відпочивають. Ідилія триває до тих пір, поки одного з друзів не знаходять убитим.

 

 W imię... В ім'я

Країна: Польща7567931.6

Жанр: Драма, трилер

Рік випуску: 2013

Тривалість: 01: 42

Режисер: Малгожата Шумовска / Małgorzata Szumowska

В ролях: Анджей Хира, Матеуш Костюкевич, Лукаш Сімлат, Мая Осташевська, Ольґєрд Лукашевич, Томаш Шухардт, Каміль Адамович, Матеуш Ґайко.

Сюжет: У село приходить новий священик, який організовує центр допомоги для “важких” підлітків. Він швидко здобуває популярність серед місцевих мешканців. Особливу зацікавленість до ксьондза проявляє жінка одного вихователя із центру – Єва. Вона дає йому зрозуміти, що готова на все, щоб хоч якось прикрасити своє нецікаве життя, бо після переїзду в село Єва не може знайти собі заняття на новому місці. Ксьондз Адам починає нелегку боротьбу із власним “я”, яке заховане у нього десь дуже глибоко всередині. Поступово виявляються справжні причини його переїздів із однієї парафії у іншу

 

 Oszukane – Підміна

Країна: Польща7539068.6

Жанр: Драма

Рік випуску: 2013

Тривалість: 01: 32

Режисер: Мартін Солаж / Marcin Solarz

В ролях: Катажина Герман, Кароліна Чапко, Павліна Чапко, Артур Жмієвський, Єва Скібінська, Сильвія Боронь, Каміль Куля, Анна Матисяк.

Сюжет: Випадкова зустріч двох дуже подібних дівчат, відкриває перед ними їхню життєву таємницю, а саме неймовірну помилку з самого народження. Їхня історія насправді розпочалася з підміни дітей в пологовому. Новина швидко ставить все з ніг на голову. Нове життя двох сестер скоро стає не таким вже солодким, як би хотілося. Яка ціна правди? Чи зможуть дві сім’ї подолати труднощі, які виникли?

 

 Syberiada polska – Польська Сибіріада

Країна: Польща7516032.6

Жанр: Драма, мелодрама, історичний

Рік випуску: 2013

Тривалість: 02: 06

Режисер: Януш Заорський / Janusz Zaorski

В ролях: Адам Вороновіч, Соня Бохосєвіч, Ігор Ґнєзділов, Наталія Рибіцка, Ян Пешек.

Сюжет:  Зворушлива історія про силу людського духу, котра з епічним розмахом розповідає зворушливу історію депортованих на Сибір Поляків в 40-х роках. Перше польське кіно, реалізоване у величних та суворих сибірських умовах. Головними героями Сиберіади є польська родина Долінів, за долею якої глядач спостерігає з перспективи старшого сина Сташка. Сім’ю Долінів після вторгнення Червоної армії на польські землі вивозять до Сибіру, де вони змагаються з тиском НКВД та нелюдськими умовами табору. Їхньою єдиною зброєю є любов, відвага та надія.

 

 Tajemnica Westerplatte – Таємниця Вестерплатте

Країна: Польща7518789.6

Жанр: Драма, мелодрама, історичний

Рік випуску: 2013

Тривалість: 01: 58

Режисер: Павло Хохльов / Paweł Chochlew

В ролях: Міхал Жебровський, Роберт Жолендзевскій, Ян Енглерт, Петро Адамчик, Борис Шіц, Пшемислав Циприаньский, Мирослав Зброевіч, Марчін, Кравчик, Казімєж Мазур, Якуб Весоловський.

Сюжет: Дія фільму розгортається у вересні 1939 року, німецькі загарбники атакували Польщу. Півострів Вестерплатте, був обладнаний як склад боєприпасів, по цьому стратегічному об’єкту гітлерівці направили свій основний удар. Відважні польські солдати, проявляючи витримку і неймовірну хоробрість, тримали оборону цілий тиждень, це стало великою несподіванкою для німців. Чисельність супротивника перевершувала у декілька разів, озброєні до зубів фашисти, за підтримки авіації і лінкора все-таки узяли гарнізон, але якою ціною?

 

 Sierpniowe niebo. 63 dni chwały – Серпневе небо. 63 дні слави

Країна: Польща7560123.6

Жанр: Драма, історичний

Рік випуску: 2013

Тривалість: 01: 15

Режисер: Іренеуш Добровольский /Ireneusz Dobrowolski

В ролях: Дариуш Бискупскі, Вітольд Велиньский, Станіслав Брейдигант, Єжи Новак, Эміліан Каміньский, Юстина Синчилло, Кшиштоф Кольбергер, Ганна Нехребецка, Збігнєв Модей, Гражина Дилонг.

Сюжет: Будівельні робітники знаходять на розвалинах будинку людські останки і щоденник військової пори часів Варшавського повстання. Професор, що ховався в підвалі, описував в нім перші дні драматичної битви за Варшаву. У серпні 1944 року молода медсестра Барбара переживає своє перше кохання. Історія про дівчину і її друзів розгортається на тлі героїчного народного повстання, коли молоді люди з Варшави зводили на вулицях польської столиці барикади, вступаючи в нерівний бій озброєними до зубів солдатами.

 

 Last Minute – В останній момент

Країна: Польща7512423.6

Жанр: Комедія

Рік випуску: 2013

Тривалість: 01: 22

Режисер: Патрік Вега / Patryk Vega

В ролях: Войцех Мецвальдовский, Алдона Янковска, Клаудія Халейц, Олаф Мархвіцкий, Ганна Шарек, Бартломей Свідерский, Отар Саралідзе, Гжегож Стельмашевский.

Сюжет: Томаш, батько-одинак, разом з двома дітьми і своєю мамою виграють на радіо в конкурсі путівки, що горять, в Єгипет. На місці Томаш зустрічає свою шкільну любов – Наталію, яка сьогодні – зірка телебачення. Поряд з нею – ходячий ідеал чоловіка, але виявляється, стара любов не іржавіє. Сім’я думає, що проведе приголомшливу відпустку. Але Єгипет в період Різдвяних свят принесе їм серію неприємних сюрпризів…

 

 Był sobie dzieciak – Коли я був дитиною

Країна: Польща7551738.6

Жанр: Драма, історичний

Рік випуску: 2013

Тривалість: 01: 33

Режисер: Лешек Восєвіч / Leszek Wosiewicz

В ролях: Рафаль Фудалей, Магдалєна Цєлецка, Ерік Лубос, Соня Бохосєвіч, Петр Гловацький, Мирослав Зброєвіч, Анджей Масталеж, Малгожата Садовська.

Сюжет: Події фільму відбуваються в 1944 році в Польщі під час Варшавського повстання. Марк – молодий поет, абітурієнт, який в воєнних умовах повинен дорости і відбутися як журналіст.

 

 Podejrzani zakochani –  Підозрювані у коханні

Країна: Польща7510541.6

Жанр: Комедія кримінальна

Рік випуску: 2013

Тривалість: 01: 46

Режисер: Славомир Криньский / Sławomir Kryński

В ролях: Бартек Каспшиковский, Соня Бохосевич, Вероніка Кщежкевич, Рафал Круликовский, Рафаль Рутковский, Єжи Схейбаль, Марек Слюсарський.

Сюжет: Скромний чоловік Альберт, що мріє знайти свою другу половинку, шукає її в Інтернеті. Познайомившись з Барбарою, він призначає їй побачення, а сам на зустріч відправляє свого привабливого знайомого. Ось тільки Альберт і не здогадується, що Барбара робить теж саме. Але ситуація погіршується тим, що в готелі, в якому призначена зустріч героїв, угрупування злочинців задумало провернути викрадення безцінної колекції діамантів…