Порядок отримання дозволу на постійне проживання для осіб з Картою Поляка

Згідно польського законодавства громадяни інших держав, які володіють Картою Полякою і мають намір поселитися на території Польщі можуть отримати дозвіл на проживання за спрощеною процедурою (згідно закону про іноземців, який почав діяти з 1 травня 2014р).

Орган, який видає дозвіл:

Іноземцю з необхідним пакетом документів потрібно особисто звернутись у Воєводське управління (Urząd Wojewódzkі) на території, якого він планує оселитись. Повний перелік воєводських управлінь Польщі можете знайти у нашій статті «Перелік найважливіших органів і управлінь Польщі та сфер їх діяльностей». Також подання документів можна здійснити шляхом пересилки листа на ім’я воєводи, проте в даному випадку іноземець буде викликаний до Воєводського управління для засвідчення факту подання заяви протягом 7 днів від дня її отримання, у випадку неявки вона залишиться без розгляду.

Необхідні документи:

І Заява на отримання дозволу (1 оригінал і 3 ксерокопії). Заява повинна бути заповнена на польській мові, друкованими буквами або на комп’ютері. В заяві потрібно поставити власноручно підпис і вписати ім’я та зробити відбитки пальців.

ІІ Додатки до заяви:

 1. 4 фотографiї непошкоджені, кольорові, розміром 35 х 45 мм, зроблені протягом останніх 6 місяців на одноманітному світлому фоні, з доброю чіткістю, які показують чітко очі і обличчя від верхньої частини голови до верхньої частини плечей, так щоб обличчя займало 70–80% фотографії; фотографії повинні зображувати людину без головного убору та окулярів з темними лінзами, яка дивиться вперед, з відкритими очами, яких не прикриває волосся, з натуральним виразом обличчя і закритим ротом;

 2. Документ, який підтверджує особу заявника – дісний закордонний паспорт для пред’явлення;

 3. Ксерокопiї всiх сторiнок паспорту (у 3-х примiрниках).

 4. Карту Поляка для пред’явлення;

 5. Документ, який підтверджує намір проживати на території Польщі

 6. Підтвердження здійснення оплати за видачу дозволу: оплата гербового збору – 640 zł i 50 zł за виготовлення Карти перебування (оплата за Карту проводиться після отримання дозволу).

Воєвода може зажадати надання і інших додаткових документів.

Термін розгляду заяви:

Розглядається заява про надання дозволу на поселення до 3 місяців.

У випадку відмови у видачі дозволу на поселення іноземець має право оскаржити рішення воєводи протягом 14 днів з дня отримання відмови, звернувшись до Мiнiстра внутрiшнiх справ за посередництвом вiдповiдного воєводи. Розгляд апеляцiї триває 2 мiсяці. У випадку повторного негативного рішення можна звернутися до Верховного Адмiнiстратичного Суду.

Термін дії дозволу на поселення:

Дозвіл на поселення в Польщі видається на необмежений час, тобто заявник може оселитись в Польщі на все життя.

Що дає іноземцеві дозвіл на поселення:
 • Можливість отримання громадянства через 3 роки після отримання дозволу на поселення та карти довготривалого проживання;

 • Можливість в’їзду в країни Шенгенської зони без відкриття візи;

 • Можливість легального працевлаштування без дозвільних докуменів;

 • Можливість безкоштовного навчання в школах та ВНЗ;

 • Можливість покупки та оформлення нерухомостей на себе (в тому числі завдяки іпотечному кредиту);

 • Можливість користування з державних програм по підтримці купівлі житла;

 • Можливість реєстрації підприємницької діяльності, створення фірми;

 • Можливість оформлення на себе транспортного засобу;

 • Можливість отримання безкоштовної невідкладної медичної допомоги та інше.

Правова підстава:

Ustawa o cudzoziemcach z dnia 12 grudnia 2013 r. (Dz.U. z 2013 r. poz. 1650).

Передрук інформації, що розміщена на сайті Polonia-Consulting, без згоди адміністрації суворо заборонено!

21 Comments

  • Так, звісно передбачена, якщо хтось з батьків отримає сталий побит на підставі Карти Поляка або польського походження. На сьогоднішній день виплату припинено, так як, вичерпано цьогорічний ліміт коштів. Заяви на допомогу приймають, але виплати почнуть проводити в разі появи коштів. Скоріш за все виплати буде відновлено на початку наступного року.

 1. Прошу відповісти, чи є якісь обмеження щодо перебування особи поза межами Польщі в якої є Карта сталого побиту. Наприклад: особа має Карту сталого побиту і вирішила поїхати в Україну. Скільки днів особа може перебувати в Україні.

  • Обмежень на перебуванння в Україні не має. Проте якщо будете там проживати більше 5 років можете втратити Карту побиту оскільки не користуєтесь картою за призначенням – постійним проживанням в Польщі

 2. Добрий день! У мене і у моїх неповнолітніх дітей є Карта Поляка. Якщо я отримаю карту сталого побиту, чи отримають автоматично такі карти мої діти? Чи вони залишаються і далі з Картами Поляка?

 3. Добрий вечір! Я подав документи у Вроцлаві на отримання карти сталого побиту на основі Карти Поляка. Чи заберуть Карту Поляка при видачі карти сталого побиту? Яким чином я можу зробити візу дружині і синові на основі карти сталого побиту ( чи є спрощена процедура, як у власників Карти Поляка)? Дякую.

  • заберуть. Власник Кп не міг робити запрошень… Буде К побиту, тоді ідете в воєвудський ужонт, робите їй виклик. З викликом на Україні вона зможе собі відкрити візу за стандартною процедурою

 4. День добрий.
  Скажіть будь ласка, а скільки в середньому триває оформлення тимчасового побиту, за спрощеною процедурою?
  Напевно вже менше 45 днів ?

  • Таку інформацію можна найти на інтернет сторінці ужонду воєвудського того воєводства, в якому маєте намір проживати. Посилання на ужонди воєвудські існують в кожній із наших публікацій (з правої сторони публікації, потрібно обрати на карті Польщі воєводство і натиснути на нього мишкою).

 5. Скажіть будь ласка, документ про те що я навчаюся в Польщі і проживаю в гуртожитку може служити як “Документ, який підтверджує намір проживати на території Польщі”?

 6. Скажіть, який термін перебування повинен бути на території Польщі щоб подавати данну заяву. Чи не забирають карту поляка при отримання дозволу на проживання? Дякую.

  • Доброго дня! У законі немає ніяких роз”яснень з приводу даного пункту, оскільки рішення приймає воєвода, потрібно звернутися до воєводського управління того воєводства, у котрому Ви маєте намір оселитися для уточнення, який саме документ потрібно представити воєводі (довідку про працевлаштування чи довідку про оренду чи наявність помешкання чи інший документ, який він вважає за потрібне у Вас зажадати для пред”явлення).

Leave a Reply