3-ій Перегляд сучасного польського кіно „Під Високим Замком” 2014

З 10 по 19 жовтня 2014 р. у Львові та з 9 по 14 листопада 2014 р. в Івано-Франківську відбудеться 3-ій Перегляд сучасного польського кіно „Під Високим Замком” 2014, який презентує сучасний доробок польського кінематографа.

Головною метою проекту є промоція польського кіномистецтва та забезпечення українському глядачеві умов для ближчого контакту з польським кінематографом, що, поза сумнівом, є цікавою відповіддю на потреби, очікування та пошуки українського шанувальника кіно. Ще однією важливою метою є піднесення, особливо в молодого покоління, загального рівнязнань про культурну спадщину Польщі, а також її історію та сучасні суспільні проблеми західного сусіда України. Це сприятиме кращому пізнанню привітного до України польського суспільства та допоможе подолати все ще існуючі негативні стереотипи про стосунки між обома народами.

Цільовою аудиторією проекту є масовий український глядач, який на щодень не спілкується польською мовою, але є палким шанувальником високого кіномистецтва.

Частині фільмів передуватиме короткий україномовний вступ в тематику фільму, обставини його виникнення, культурного та історичного фону подій у ньому. Це матиме ключове значення для українського глядача, адже дозволить йому краще сприйняття переглядуваного твору. Всі фільми супроводжуватимуться професійними субтитрами українською мовою.

Спеціальними гістьми 3-го Перегляду сучасного польського кіно „Під Високим Замком”  стануть запрошені актори, режисери та сценаристи фільмів, що демонструватимуться в рамках проекту. Зустрічі з ними відбуватимуться одразу після сеансів безпосередньо в кінозалах, а також у клубах та в інших місцях, які стануть частиною
арт-простору 3-го проекту.

3-ій Перегляд сучасного польського кіно „Під Високим Замком”  супроводжуватиме ряд культурних подій, пов’язаних насамперед з тематикою кіно. Окрім цього планується проведення ряду інших заходів, виставок та зустрічей, що в цікавий та привабливий спосіб популяризуватимуть сучасну польську культуру.

Ключовим елементом проекту є символічна ціна квитка у кіно, яка становить 15 грн. Саме вона є одним з факторів, який значною мірою підвищує зацікавлення некомерційним проектом, яким є Перегляд сучасного польського кіно „Під Високим Замком”. Культурні події високої якості і класу самі притягують увагу глядачів, що підтверджують вже не тільки приклади багатьох закордонних кіно фестивалів, але і два великі, успішно закінчені етапи Перегляду.

У Львові традиційно основним партнером заходу буде мережа кінотеатрів „Кінопалац”, а сеанси відбуватимуться в історичному центрі міста в кінотеатрах: „Кінопалац” (вул. Театральна, 22) та „Кінотеатр Коперник” (вул. Коперника, 9).

Проект відбуватиметься за значної фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Республіки Польща та Інституту кіномистецтва у Варшаві. Неоціненну допомогу проекту надають зокрема почесний голова Спілки Польських Кінематографістів львів’янин Януш Маєвський та найвидатніший знавець польського кінематографа проф. Тадеуш Любельський (Ягелонський університет), а також проф. Барбара Ґєршевська (Університет Яна Кохановського в Кєльцах)

3-ій Перегляд сучасного польського кіно „Під Високим Замком”  «Під Високим Замком» 2014 триватиме 10 днів – з 10 до 19 жовтня. Протягом цього часу буде показано 33 найновіші польські фільми у близько 80 кіносеансах,зокрема:

Не менш насиченою буде програма супроводжуючих подій, в рамках якої відбудеться 15заходів:

  • відкриття таблиці, присвяченої композиторові музики кіно, львів’янину Войцеху Кіляру;

  • фотографічно-історична виставка „Холодна війна. Коротка історія розділеного світу” та виставка „У старому кінотеатрі”;

  • вистава „Ходи зі мною до ліжка” у виконанні акторки Соні Богосєвіч;

    концерт „Cілезієць зі Львова. Вшановуючи Войцєха Кіляра” у виконанні Івано-Франківської обласної філармонії; приурочений до Дня вчителя концерт Катажини Домбровської та квартету „Апертус”;

  • лекція проф. Барбари Ґєршевскої „Кінематографічні захоплення львівських науковців, літераторів та артистів”;

  • презентація книги „Історія кіно у Львові 1896-1939”;

  • квест.

На особливу увагу заслуговує навчальний блок «Урок історії в кіно», організований у співпраці з Польським інститутом національної пам’яті. Протягом трьох днів у кінотеатрах мережі «Кінопалац», в школах та ВНЗ історики інституту проводитимуть лекції з історії, ілюстровані фільмами на історичну тематику.

Варто зазначити, що цьогорічний випуск Перегляду сучасного польського кіно вже вдруге вийде поза межі Львова та Львівської області. З 9 до 14 листопада Перегляд завітає до Івано-Франківська, де мешканці та гості міста матимуть змогу побачити близько 20-ти найновіших польських фільмів.

Проект Перегляд сучасного польського кіно «Під Високим Замком» має некомерційний характер, тому вартість квитків буде символічною та становитиме 15 грн. Організатор не отримає прибутку від його реалізації, а кошти, отримані від продажу квитків, будуть спрямовані на покриття організаційних витрат.

www.filmlwow.eu

Ось демо-відео на деякі кінопрем’єри :