На паромі та й до Швеції

квітники

Великим плюсом національної візи типу D, а також шенгенської візи “На закупи” та “Бізнес” візи є те, що такі візи дозволяють туристу подорожувати не тільки по території Польщі, але і Шенген Зони. Проте подорожувати дозволено не довше ніж 90 днів протягом півроку та не більше чим 180 днів на рік (наприклад,  для власників візи типу D виданої по Карті Поляка).

Особи, які мають національну візу, позначену у паспорті літерою D, можуть переміщатися на території держав Шенгенської зони до 90 днів протягом 180 днів на рік, якщо вони дотримаються наступних вимог, необхідних для в’їзду на територію держав Шенгенської зони:

  •  мають дійсний проїздний документ (закордонний паспорт);

  • мають страхування, що охоплює весь термін запланованого перебування і діє у країнах Шенгенської зони;

  • зможуть обґрунтувати мету поїздки та умови запланованого перебування, мають достатні засоби для існування під час запланованого перебування і для повернення до країни свого походження або на транзит до третьої країни, до якої ця особа має гарантований в’їзд, або якщо такі особи в стані легально отримати вищезазначені кошти;

  •   їх дані не фігурують у Шенгенській інформаційній системі в цілях відмови у в’їзді;

  •  вони не вважаються особами, які можуть порушувати громадський порядок, створити загрозу національній безпеці або міжнародним відносинам.

Слід пам’ятати, що особа, яка перевищує дозволене 90 денне перебування протягом 180 днів на рік, робить це виключно на свій страх і ризик. Перебування на території держави Шенгенської зони (іншї ніж та, яка видала національну візу) після дозволеного терміну перебування на її території може бути підставою для видачі рішення про депортацію іноземця із території цієї країни і заборону подальшого в’їзду в Шенгенську зону.

Одним з найдешевших способів попасти до Швеції є подорож на паромі сполучення Gdańsk – Nynäshamn. Правило тут просте: чим раніше бронюєш квиток і чим більше кількість людей його купляють, тим нижча ціна. Ось тут написано розклад руху цього парому, а також на даному сайті можна зарезервувати собі місця на паромі до Швеції. Не біда якщо ви незабронювали собі місце на паром, можете приїхати завчасно і в порту собі купити квиток, за кілька годин до відправлення парому. Розклад роботи кас а також телефони для бронювання білетів знаходяться ось тут.

Окремо доведеться платити за номер, харчування та за транспортний засіб, на якому Ви подорожуєте. Звичайно можна подорожувати і пішо та скористатись одним із залів очікування, яких на паромі є кілька, крісла в яких нагадують в крісла салону літаку міжнародного сполучення. При цьому в залі очікування можна спостерігати за морем, дивитись телевізор, або ж спостерігати як ваші діти граються в дитячій кімнаті відпочинку. Варто зазначити, що в ночі на паромі стає дуже холодно, отож потрібно не забутись взяти теплі речі, інакше нічка в залі очікування Вам минеться дуже  неспокійно. Для бажаючих зігрітися також діють дискотека, казино, бари та ресторани. Сама подорож триває 19 годин.

З Гданьська плисти прийдеться на паромі SKANDINAVIA, ось нижче можете побачити як ця громадна, майже 500 метрова, машина в довжину та 25 метрова в ширину та висотою у 10 поверхів над водою причалює до порта у Гданську:

А ось так виглядає дискотека для бажаючих весело провести час на паромі у вечірній та нічний час:

А ось так виглядає  в”їзд приватним автомобілем на паром сполученням   Nynäshamn (Швеція) до  Gdańsk (Польща):

 

Використовуйте свої права на всі 100 %.