Як іноземцеві купити та зареєструвати автомобіль в Польщі?

В Польщі відсутні будь-які обмеження щодо купівлі транспортного засобу іноземцем. Отож, для того, щоб купити автомобіль в Польщі іноземцеві потрібно звернутися в відділ адміністрації та у справах іноземців Управління міста (гміни) (оригінальна назва «Urząd Miasta (Gminy)») з необхідним пакетом документів:

Необхідні документи для реєстрації автомобіля:
 • Заповнена заява встановленого зразка про реєстрацію транспортного засобу;

 • Документи, що засвідчують особу іноземця, а саме дійсний закордонний паспорт з відкритою актуальною візою;

 • Підтвердження прописки в Польщі (оригінальна назва «Potwierdzenie zameldowania na pobyt czasowy») детальніше про прописку читайте в нашій статті “Як отримати прописку у Польщі”;

 • Підтвердження набуття права власності на автомобіль, а саме один із наступних документів: договір купівлі-продажу, договір обміну, договір дарування, договір довічного користування, рахунок-фактура, рішення суду про визнання права власності на автомобіль, яке набрало законну силу (оригінальна назва «umowa sprzedaży, umowa zamiany, umowa darowizny, umowa dożywocia, faktura VAT, prawomocne orzeczenie sądu rozstrzygające o prawie własności»);

 • Kaрта транспортного засобу, якщо раніше вона була видана (оригінальна назва «Karta pojazdu»);

 • В деяких випадках (наприклад  при реєстрації вантажних автомобілів) вимагається витяг з свідоцтва гомологації типу транспортного засобу або виписка рішення, що звільняє транспортний засіб від гомологації (оригінальна назва «Wyciąg ze świadectwa homologacji typu pojazdu»).

 • Якщо автомобіль завезений з іншої держави ЄС, то потрібно пред”явити ще наступні документи:

 • Квитанція  про  оплату реєстрації автомобіля (включаючи визначення характеристик транспортного засобу: номер VIN або номер кузова, шасі або рами) в розмірі 500 злотих за кожен автомобіль, ввезений в Польщу чи заява про зобов’язання забезпечення мережі збору транспортних засобів, якщо транспортний засіб поставлено на облік в перший раз: причому

  заяву про обов’язкове забезпечення мережі збору транспортних засобів виставляє виключно особа, яка ввозить транспортні засоби з іншої країни ЄС;

  заява може фігурувати на рахунку-фактурі;

  підтвердження про оплату держмита на реєстрацію автомобіля в управлінні міста або гміни по довіреності, якщо вона була оформлена.

Оплати:
 • 250  злотих за видачу нових номерів;

 • 2% від каталогової вартості автомобіля (каталоги EUROTAX або INFOEXPERT) потрібно заплатити до податкової інспекції (оригінальна назва Urząd skarbowy).

Термін реєстрації автомобіля:

Негайно – в справах, що не вимагають збору доказів, інформації або з’ясування додаткових даних.
Дo 1 місяця – в справах, що вимагають додаткового вияснення.
До 2 місяців – в особливо тяжких справах.

Особи, які мають Карту сталого побиту можуть подарувати свій автомобіль, наприклад, своїм дітям і за це не потрібна будь-яка оплата, оскільки в Польщі подарунки для найближчих родичів, незалежно від вартості подарунку, звільнені від податку.

Якщо автомобіль зареєстрований на громадянина Польщі та іноземця (як співвласника), то  сума страхування може значно зменшитись. Справа в тому, що громадяни Польщі мають знижку на страхування за безаварійну їзду (сума оплати може зменшуватись навіть до 30 відсотків). Якщо ж іноземець вперше реєструє авто на себе, то змушений буде заплатити повну суму страховки. На суму страхування впливає рік автомобіля, об’єм двигуна та інші деталі. Найкраще купувати автомобіль з дійсною страховкою та пройденим технічним оглядом, яким можна буде ще довго користуватися (до 1 року). Якщо страховка чи техогляд закінчуються, то потрібно пам’ятати, що прийдеться їх змінити, а це відповідно лишні витрати для іноземця.

Передрук інформації, що розміщена на сайті Polonia-Consulting, без згоди адміністрації суворо заборонено!