Нові правила для українських заробітчан

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Як повідомляє видання businessua.com, всім трудовим мігрантам, хто бажає тримати за кордоном зароблені кошти, необхідно отримати ліцензію в НБУ.

Ті, хто не впевнені у національній банківській системі і намагаються перестрахуватися, ховаючи зароблені в Європі гроші в європейських банках, повинні набувати валютну ліцензію НБУ. Інакше за спробу скористатися власними коштами їх чекає штраф. Тим, хто пробув за кордоном менше 183 днів, ліцензію купувати потрібно протягом двох місяців після повернення, якщо ж термін перебування був довше, то термін відкриття такої ліцензії – 2 роки. Користуватися засобами вони можуть, але тільки якщо на ці рахунки не переводилися гроші з України.

Отримати таку ліцензію можна тільки в центральному апараті НБУ. Вартість індивідуальної ліцензії 3470 грн. Така ліцензія повинна бути у всіх, хто працює за кордоном, навчається, буває в країні, де відкрито рахунок. Отримати ліцензію дуже складно.

При заповненні анкети доведеться відповідати на багато питань з приводу походження коштів, кількості. Частоти використання рахунку і т. д.

Джерело: businessua.com,