Спрощення працевлаштування іноземних громадян на території Польщі

Як повідомдяє інформаційне агенство УНІАН  з травня місяця 2015р. Польща спростила правила працевлаштування для іноземних студентів та аспірантів, які навчаються в країні, а також змінені правила працевлаштування.

Як повідомили в прес-службі Міністерства закордонних справ України, вступила в силу нова редакція розпорядження міністра праці і соціальної політики Польщі від 21 квітня 2015 року щодо випадків, коли виконання іноземцями роботи на території цієї країни допускається без оформлення дозволу на роботу.

Серед найважливіших змін розпорядчого документа, який регламентує працевлаштування іноземців без дозволу на працю, необхідно відзначити розширення можливостей працевлаштування без дозволу на працю для студентів стаціонарної форми навчання та аспірантів, які проживають на території Республіки Польща на підставі візи на навчання в Польщі (раніше ця категорія громадян України могла працювати без дозволу на працю за умови оформлення дозволу на тимчасове проживання або лише упродовж канікулярного періоду).

Істотна зміна також стосується Заяв про намір доручення виконання праці іноземцям, що реєструються у повітових управліннях праці (аналог центрів зайнятості в Україні). Відтепер підставою для працевлаштування без дозволу на працю є заява працедавця із зазначенням фактичних умов праці іноземця та форми трудових правовідносин (трудовий договір, цивільно-правова угода), що раніше не зазначалося у таких заявах. Такий підхід, на думку авторів нової редакції розпорядчого документа, дозволить краще захистити права цієї категорії іноземних працівників-мігрантів та наблизить рівень їхнього захисту до іноземців, які працюють на підставі дозволів на працю, а також сприятиме полегшенню контролю законності роботи іноземців.

Крім того, з 1 травня 2015 року від обов’язку отримання дозволу на працю звільнено також іноземців, які періодично читають лекції, здійснюють наукові чи художні презентації, незалежно від місця їх проживання.

Детальніше про всі зміни: Rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 1 kwietnia 2015 r. w sprawie wydawania zezwolenia na pracę cudzoziemca (Dz. U z 2015 r., poz. 543)

Джерело: УНІАН, МЗС України.