Про спрощення малого прикордонного руху

20 вересня набули чинності зміни до договору між Польщею та Україною про порядок місцевого прикордонного руху (МПР), що передбачають спрощення перетину кордону українцями, повідомляє українська служба “Польського радіо”

«Положеннями Другого протоколу передбачається, що мешканці прикордонної зони будуть отримувати дозволи на спрощений перетин кордону з правом перебування у прикордонній зоні держави до 90 днів кожного разу від дати перетину кордону», – повідомили в українському Міністерстві закордонних справ.

Також зазначається, що консульський збір за прийом та розгляд першої заяви складатиме 20 євро, а наступні дозволи будуть видаватися безкоштовно. Прийом документів на оформлення на місцевий прикордонний рух буде здійснювати також зовнішній постачальник послуг.

Крім того, у дію МПР додано ще 4 населені пункти – у Волинській (3 населені пункти) та Львівській областях (1 населений пункт). Нагадаємо, наприкінці минулого року у столиці Польщі президенти України Петро Порошенко і Польщі Броніслав Коморовський підписали зміни до угоди про МПР.

Пізніше, польський Сейм надав повноваження президентові Польщі ратифікувати ці зміни, після чого Броніслав Коморовський затвердив нові положення до Угоди про МПР з Україною.

Детальніше про МПР з Польщею читайте у нашій статті “Місцевий прикордонний рух з Польщею”.

Джерело: http://www.polradio.pl/