Громадянство для осіб з Картою Поляка

Правляча польська політична партія ПіС пропонує зміни, які дозволять власникам карт поляка після року клопотатися про громадянство Польщі , про це повідомляє українська служба“Польського радіо”.

Власники карт поляка матимуть схожі права до польських громадян та можливість одержати громадянство після року тими, хто хоче поселитися в Польщі – такими є можливі зміни до закону про карту поляка, які представив голова комісії контактів з поляками Міхал Дворчик.

Представляючи пропозиції на засіданні сеймової Комісії контактів з поляками за кордоном, Дворчик уточнив, що це поки рекомендації на етапі передзаконодавчої підготовки. Члени комісії отримали опис змін, сам проект до закону буде представлений згодом.

Дворчик запропонував додати до нового проекту закону положення, що дозволятимуть трактувати власників карт поляка на принципах, наближених до польських громадян. «Завдяки цьому ми створюємо юридичне підґрунтя для того, аби в таких драматичних ситуаціях, що відбувалися в останні кілька місяців, ми могли продовжити евакуацію з Донбасу, а після цього надавати довготермінову допомогу, як у випадку з громадянами Польщі», – пояснив він.

Серед запропонованих змін є можливість одержання громадянства власниками карт поляка, які хотіли б поселитися в Польщі. «Такі особи могли б після року отримати польське громадянство, а між тим, безумовно, в залежності від бюджетних можливостей держави, просити про підтримку в адаптації у Польщі, доплаті за помешкання, навчальних курсах», – сказав голова комісії.

Нагадаємо, від 29 березня 2008 року у дію ввійшов закон про карту поляка – до 15 травня 2014 року польські консульські установи прийняли близько 140 тисяч прохань про карти поляка. Найбільше таких клопотань було складено в Білорусі (близько 63 тисячі) і в Україні (близько 60 тисяч).

Джерело: www.polradio.pl