Про репатріацію осіб польського походження з України

МВС Польщі готує закон про репатріацію осіб польського походження з України – пише radiopolsha.pl, повідомляє Depo.Хмельницький.

“Міграційна політика Польщі повинна бути спрямована насамперед на схід Європи. Це натуральне напрям, яке є предметом інтересу Польщі, а репатріація є одним з елементів міграційного процесу. Для Польщі важливо працювати у східному напрямку з демографічної і економічної точок зору. Це великий шанс для нас», – сказав віце-міністр внутрішніх справ Польщі Якуб Скиба.

За його словами уряд працює над законопроектом про репатріації осіб польського походження з України.

Якуб Скиба зазначив, що міністерство має намір розширити категорії осіб, які можуть скористатися цим правом. Чиновник підкреслив, що мова йде в першу чергу про громадян України польського походження, а також інших країн європейської частини колишнього СРСР.

“Якщо Польща хоче утримати ритм економічного розвитку, то вона повинна відкритися для міграції, яка повинна бути ефективною і принести користь країні,” – додав він.

Заступник глави МВС Польщі в якості прикладу згадав про економічних мігрантів з України, які працюють у Польщі. Він підкреслив, що це “значуща сила, що підтримує економіку”.

Також Якуб Скиба не виключив, що держава буде частково фінансувати гміни, які будуть приймати репатріантів.

Джерело: Depo.Хмельницький.

4 Comments

  1. Доброго дня, мій дід воював в 30-х роках в кавалерії ІІ Речі Посполитої, був поранений, ймовірно був серед виборців у сейми Польщі, але національність поляк ніде не вказана, чи є шанс отримати Карту поляка, якщо будуть знайдені підтверджуючі документи з Варшавського військового архіву про службу в польських військах і участь в виборах?

  2. Доброго дня мій дід народився 1905 році в Польщі в 1944р. переселений в документі в мене віза PANSTWA SCHENGEN я можу претендувати на повернення до Польщі репатріантів

    • Я ж Вам уже відповідав. Не можете. Особи, які мають право на репатріацію – це іноземці польського походження, які до дня набрання чинності Законом про репатріацію, постійно проживали на території сучасної Республіки Вірменія, Азербайджанської Республіки, Республіки Грузія, Республіки Казахстан, Киргизької Республіки, Республіки Таджикистан, Республіки Туркменістан, Республіки Узбекистан або азійської частини Російської Федерації і в результаті депортації, заслання або ж інших національних чи політичних переслідувань ніколи не мали змоги поселитися у Польщі.

Leave a Reply