Власники Карти Поляка можуть отримати велику фінансову підтримку від Польщі

Поправки до закону про Карту поляка передбачають допомогу в розмірі 5400 євро на кожного члена сім’ї, яка переїхала до Польщі і зняла там квартиру – пише radiopolsha.pl.

Власникам Карти Поляка, які вирішать пов’язати своє життя з Польщею, у разі прийняття поправок до закону про Карту Поляка, буде надана фінансова підтримка з боку держави. Про це повідомило видання Rzeczpospolita. Фінансова підтримка буде полягати в частковій оплаті орендованого житла в розмірі шести середньостатистичних зарплат на кожного члена сім’ї.

На даний момент середня зарплата в Польщі становить 3895,33 злотих брутто (915 євро), в сумі кожен член сім’ї отримає більше 23 тисяч злотих (5400 євро).

На облаштування місця проживання та інші потреби власник Карти Поляка зможе отримати дві середньостатистичні польські зарплати – 7 790 злотих брутто (1831 євро). На ремонт квартири в проекті передбачено 4 120 злотих (968 євро) на людину.

Особи польського походження зможуть, у разі ухвалення закону, розраховувати також на оплату державою курсів польської мови та професійних курсів.

Проект поправок до закону передбачає також оплату проїзду до Польщі для громадян країн СНД і країн Балтії з Карткою поляка, хоча, як зазначає Rzeczpospolita, цей пункт поправок, швидше за все, не буде прийнятий Сеймом. За даними видання, зараз власниками Карти Поляка є 160000 людина з пострадянських країн.

Джерело: www.polradio.pl