Правила в’їзду в Шенгенську зону

Шенгенська угода була підписана 14 червня 1985 року в місті Шенген на кордоні між Німеччиною і Францією. Країни, що підписали дану угоду, зобов’язалися поступово скасовувати контроль на спільних кордонах, а їх громадяни отримали право безвізового пересування по території всіх країн-учасниць угоди.

Першими Шенгенська угода підписали Бельгія, Іспанія, Німеччина, Люксембург, Нідерланди, Португалія і Франція. Пізніше, в 2006 році, до Шенгенської угоди приєдналися Австрія, Данія, Греція, Ісландія, Норвегія, Італія, Фінляндія та Швеція.

У 2007 році до Шенгенської зони увійшли ще 9 держав: Латвія, Литва, Мальта, Польща, Словаччина, Угорщина, Словенія, Чехія та Естонія. У 2008 році до Шенгенської угоди приєдналася Швейцарія.

Отримавши Шенгенську візу, Ви можете відвідати будь-яку країну Шенгенської угоди. Головне — дотримуватися певних правил.

Правила в’їзду та перебування в країнах Шенгену:

 1. Існує таке поняття, як «правило першого в’їзду». При в’їзді в Шенген Ви повинні перетнути кордон тільки тієї країни, в посольстві якої отримали візу. Далі Ви можете слідувати в будь-яку з країн Шенгену. Винятком є ​​транзитне пересування.
 2.  Якщо у Ваших планах — відвідування декількох країн Шенгену, необхідно оформляти візу в посольстві тієї країни, в якій Ви пробудете найдовше. У цьому випадку також діє «правило першого в’їзду».
 3. Шенгенська віза може бути одноразовою (по ній Ви зможете в’їхати і виїхати з Шенгену тільки один раз) і багаторазового (шенгенська мультивіза). Мультивіза необхідна, якщо Ви плануєте відвідувати країни Шенгену кілька разів протягом року (наприклад, у справах бізнесу). Багаторазова шенгенська віза дає право протягом певного періоду часу (від декількох місяців до року) неодноразово відвідувати країну. Кількість днів, що Ви можете перебувати в країні, суворо лімітований, і, як правило, максимально сягає половини строку, на який видана віза (наприклад, якщо видана віза на 6 місяців, Ви не можете перебувати в країнах Шенгену більш, ніж 3 місяці в Протягом півроку). Детальніше про правила обчислення дозволеного терміну перебування в Шенгені читайте в нашій статті “Як обчислити дозволений термін перебування в шенгенській зоні”.

Країни Шенгену мають спільну базу обліку осіб, які вчинили правопорушення. Тому, якщо у Вас були проблеми із законом в одній з країн — учасниць угоди, найімовірніше Вам відмовлять у в’їзді і інші країни. Такі ж наслідки спричинить за собою несвоєчасне виїзд з країн Шенгену (прострочена віза).

Візовий режим базується виключно на законодавчій основі, а тому не дотримання його загрожує вам не тільки неприємностями з законом, але і повною ануляцією візи з подальшою забороною в’їзду до країни або до цілого ряду держав.

Крім того, ця пляма в вашій візовій історії може спричинити таку ситуацію, що офіцери різних консульств будуть ставитися до вас з підозрою і давати відмову в пропуску.

Покарання за порушення візового режиму:

 1. депортація;
 2. фінансовий штраф;
 3. адміністративний арешт;
 4. наступні відмови у візі (у разі, якщо ви порушили візовий режим будь-якої з країн Шенгену, ви не зможете потрапити і до інших держави цієї зони. Відмови можуть тривати від декількох місяців до 10 років);

Що є порушенням візового режиму?

Причин та підстав для відмови у візі або її анулювання може бути багато. Іноді трапляються форс-мажорні обставини, коли громадянин порушує візове законодавство не з власної вини, в даному випадку для переконання консульства потрібно мати будь-які документи, що підтверджують форс-мажор.

Приміром, маючи транзитну візу, ви виїжджаєте з країни по закінченню терміну, в цьому випадку потрібно мати підтвердження з аеропорту або вокзалу про затримку рейсу. У разі хвороби знадобиться довідка від лікаря, будь-який випадок повинен мати документальне підтвердження. На крайній випадок необхідно мати контакти особи, яка зможе поручитися за вас і дати підтвердження інформації.

Найбільш поширеними порушеннями візового режиму є:

  • підробка документів, фальшиві довідки, виписки, паспорти та інша документація;

  • неправдива мета візиту, якщо у вас не буде її підтвердження або офіцер виявить, що ваша інформація не відповідає дійсності, це може тлумачитись як порушення;
  • незаконний в’їзд до держави і подальше незаконне перебування в її межах;
  • порушення в одній країні Шенгенської зони поширюється і на інші;

  • наявність заборони в’їзду до країни Шенгена;
  • підроблені штампи про перетин державних кордонів;
  • неправдиві особисті дані;

  • якщо буде виявлено факт про те, що приймаюча сторона подала про вас інформацію, яка не відповідає дійсності, ви будете позбавлені візи;

  • порушення законодавства держави;
  • порушення митного чи прикордонного законодавства;
  • невідповідність поведінки громадянина правилам Візового Кодексу;
  • якщо ви використовуєте свою візу не за призначенням (наприклад, ви отримали робочу візу, але по факту не працюєте), це загрожує вам депортацією і подальшими наслідками;
  • будь-яка віза має обмеження, якщо ви отримували робочу візу з правом роботи протягом визначених годин на тиждень, а за фактом ви працюєте більше – станете порушником;

  • термін дії вашої візи не повинен порушуватись, прострочена віза – підстава для депортації;
  • несплата штрафів, присвоєних вам на території країни, також є серйозним порушенням.

Рекомендації

 1. Не намагайтеся обдурити консульство, обман розкривається рано чи пізно, а наслідки можуть бути серйозними.
 2. Є ряд країн, які вимагають від заявника наявність броні в готелі. Не потрібно бронювати номер, якщо ви робите це тільки заради отримання візи, при скасування броні адміністрація готелю відразу попередить про це консульство, у свою чергу офіцер буде мати повне право анулювати візу. Раніше подібні заходи не вживалися, але з посиленням візового режиму до деяких держав, випадків ануляції через скасування броні стає все більше.
 3. Майте необхідні документи і фінансові гарантії вашого перебування в країні (крім цього, фінансові активи також дають зрозуміти офіцерові, що ви повернетеся на Батьківщину).
 4. Не нехтуйте медичною страховкою, цей документ є обов’язковим і заощадити на ньому не вийде.
 5. Пам’ятайте, що чиста візова історія відкриває перед вами двері до будь-якої країни, тому постарайтеся сформувати її досконало. Для цих цілей українці деколи навіть заводять два закордонні паспорти. Один використовують для одноразових короткострокових віз, а другий відводять під візи Шенгена та Америки.

Джерело: www.inforegion.com.uabusinessvisit.com.ua