Сейм Польщі підготовив законопроект про репатріацію

Уряд Польщі вже підготувало проект нового закону про репатріацію, який дозволить особам польського походження з країн колишнього СРСР повернутися до Польщі, – про це повідомляє Радіо Польща.

Уряд Польщі вже підготувало проект нового закону про репатріацію, який дозволить після довгих років вирішити питання повернення в Польщу осіб польського походження з країн колишнього СРСР. Про це пише видання «Rzeczpospolita».

Головною метою закону є спрощення процедури повернення до Польщі репатріантів. Згідно з проектом закону, уряд планує перекласти основні витрати, зокрема, що стосується допомоги з житлом, з місцевих бюджетів на державний. Це зобов’язання уряд хоче взяти на себе. Воно передбачає одноразове фінансування річної орендної плати.

За даними газети, ця сума становитиме більше 4 тис. Злотих на людину (близько 1000 євро). Крім того, бюджет країни буде покривати витрати на приїзд до Польщі. Новий закон передбачає підвищення професійної кваліфікації для репатріантів та допомогу у вивченні польської мови. Також уряд має намір надавати новоприбулим особам польського походження в перші півроку фінансову щомісячну допомогу в розмірі 600 злотих (близько 140 євро). 

Джерело: Радіо Польща 

2 Comments

  1. Доброго дня мій дід народився 1905 році в Польщі в 1944р. переселений в документі в мене віза PANSTWA SCHENGEN я можу претендувати на повернення до Польщі репатріантів

    • Не можете. Особи, які мають право на репатріацію – це іноземці польського походження, які до дня набрання чинності Законом про репатріацію, постійно проживали на території сучасної Республіки Вірменія, Азербайджанської Республіки, Республіки Грузія, Республіки Казахстан, Киргизької Республіки, Республіки Таджикистан, Республіки Туркменістан, Республіки Узбекистан або азійської частини Російської Федерації і в результаті депортації, заслання або ж інших національних чи політичних переслідувань ніколи не мали змоги поселитися у Польщі.

Leave a Reply