Сейм Польщі підготовив законопроект про репатріацію

Уряд Польщі вже підготувало проект нового закону про репатріацію, який дозволить особам польського походження з країн колишнього СРСР повернутися до Польщі, – про це повідомляє Радіо Польща.

Уряд Польщі вже підготувало проект нового закону про репатріацію, який дозволить після довгих років вирішити питання повернення в Польщу осіб польського походження з країн колишнього СРСР. Про це пише видання «Rzeczpospolita».

Головною метою закону є спрощення процедури повернення до Польщі репатріантів. Згідно з проектом закону, уряд планує перекласти основні витрати, зокрема, що стосується допомоги з житлом, з місцевих бюджетів на державний. Це зобов’язання уряд хоче взяти на себе. Воно передбачає одноразове фінансування річної орендної плати.

[AdSense-A]

За даними газети, ця сума становитиме більше 4 тис. Злотих на людину (близько 1000 євро). Крім того, бюджет країни буде покривати витрати на приїзд до Польщі. Новий закон передбачає підвищення професійної кваліфікації для репатріантів та допомогу у вивченні польської мови. Також уряд має намір надавати новоприбулим особам польського походження в перші півроку фінансову щомісячну допомогу в розмірі 600 злотих (близько 140 євро). 

Джерело: Радіо Польща