Польський закон про репатріацію та легалізацію перебування по походженню

З 1 травня 2017 року  у Польщі набув чинності закон Закон від 7 квітня 2017 року Про внесення змін до закону про репатріацію і деякі інші акти (Dz. U. z 2017 r. ,poz. 858).

Репатріантом визнається людина, яка прибула до Польщі по національній візі. Причому ця віза отримана в польському консульстві країни проживання, а мета отримання візи – переїзд на постійне місце проживання до Польщі.

Хто може скористатися?

Ті, хто був переселений з Польщі за часів Радянського Союзу в наступні країни: Вірменія, Азербайджан, Грузія, Казахстан, Киргизія, Таджикистан, Туркменістан, Узбекистан і Азіатську частину Росії. Спадкоємці осіб примусово переселених з Польщі. Умовою визнання репатріантами, є те, що в момент вступу закону в силу дані особи мали постійне місце проживання в зазначених країнах.

Де доводити своє польське походження?

Перед тим як отримати подібну національну візу, людина зобов’язана зібрати документи про своє польське походження і звернутися з заявою про свій намір переїхати жити до Польщі. Визнання польського походження проводить польський консул за кордоном за місцем проживання заявника. Аналогічну візу видають і іншим близьким членам сім’ї.

Де поселитися в Польщі?

Для приїзду до Польщі репатріанта і його сім’ї передбачається 90 діб безкоштовного проживання в спеціально створених для цих цілей центрах. Якщо по закінченню даного періоду репатріант не знайде роботу з гідним для нього рівнем заробітку або не знайде іншого місця проживання в Польщі, то на підставі його заяви, проживання в центрі може бути продовжено ще на 90 діб.

Нематеріальна допомога

Одним з корінних змін в законі стало те, що від репатріанта не потребуватимуть знання польської мови. Але з метою його навчання передбачена допомога у вигляді безкоштовних уроків польської мови, в період перебування в центрі для репатріантів.

Фінансова допомога

Репатріант, який перенбуває  в центрі для репатріантів належить грошова допомога у вигляді 200 злотих на місяць.
У випадках придбання житла в Польщі репатріант має право отримати фінансову допомогу з бюджету країни розміром до 25 тис.злотих
На підставі заяви репатріанта про необхідність ремонту квартири йому належить виплати до 6 000 злотих. Звертатися за фінансовою допомогою можна протягом 2 років після отримання громадянства в Польщі.

Легалізація перебування по походженню

Також в законі внесено зміни, щодо осіб польського походження, так з 1 травня 2017 року за особу польського походження не вважаються ті особи, в яких доведено, що предки були громадянами Польщі. Тепер треба довести лише національність. Отже, для отримання Карти Сталого Побиту по походженню необхідно довести польську національність предків, громадянство до уваги не береться.

Джерело: Приграничный Евросоюз,  Lubelski Urząd Wojewódzki w Lublinie