Про обов’язок іноземців подавання податкової декларації та про податкову пільгу на дітей

Кожен іноземець котрий працював у Польщі в 2017 році, зобов’язаний подати податкову декларацію PIT-37 до Податкового управління (оригінальна назва Urząd Skarbowy), при чому це потрібно зробити до 30 квітня 2018 року. Податкова декларація заповнюється на основі документу РІТ-11.

Законом передбачено, що роботодавець повинен вручити чи надіслати працівнику РІТ-11 до кінця лютого 2018 року. Зазвичай РІТ-11 видається працівнику особисто або висилається поштою. Податкове управління Польщі має право перевіряти 5-ти річну історію виконання іноземцем цього податкового обов’язку. За неподання декларації нараховуватимуться штрафні санкції у вигляді пені.

Іноземці котрі в 2017 році працювали в Польщі кілька місяців, як правило, отримують повернення податку у розмірі до 400 злотих. Особи, котрі мають дітей додатково отримують податкову пільгу у вигляді повернення податку 1112,04 злотих – за першу дитину, 1112,04 злотих – за другу дитину, 2000,04 злотих за третю дитину та по  2700 злотих за четверту та кожну наступну дитину.

Особи, котрі працювали в Польщі, проте мали довідку податкового резидента України, зобов’язані подати до Податкової інспекції за місцем проживання на Україні річну податкову декларацію про майновий стан і доходи. Дохід оподатковується за ставкою 18%. Крім цього, такий дохід є об’єктом обкладення військовим збором, ставка якого складає – 1,5%.

Слід зазначити, що громадяни мають право зменшити суму річного податкового зобов’язання на суму податків, сплачених за кордоном, за нормами міжнародних договорів, згоду на обов’язковість яких надано Верховною Радою України.

Правова підстава:

  1. Art. 27f i art. 21 ust. 1 pkt 140 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych.
  2. Ustawa z dnia 9 marca 2017 r. o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz ustawy – Kodeks karny skarbowy.
  3. Rozporządzenie Ministra Rozwoju i Finansów z dnia 19 września 2017 r. w sprawie sposobu przesyłania deklaracji i podań oraz rodzajów podpisu elektronicznego, którymi powinny być opatrzone.

Якщо у Вас виникли проблеми з заповненням декларації PIT-37, то ми заповнимо та подамо її за Вас та без Вашої участі.

Стаття була корисною? – тоді поширюй її серед своїх друзів.

Консультував Дунай Василь Анатолійович

Polonia-Consulting

Копіювання і передрук інформації, що розміщена на сайті Polonia-Consulting, без згоди адміністрації суворо заборонено!