Karta rezydenta długoterminowego UE

Даний тип дозволу на перебування в Польщі можуть отримати іноземці, котрі безперервно проживають на території Польщі  щонайменше  5 останніх років, мають джерело стабільного доходу та документально підтверджене місце проживання в Польщі.

Перебування вважається безперервним, якщо  впродовж останніх 5 років іноземець перебував за кордоном Польщі не більше 10 місяців, при цьому жодна з таких перерв  не перевищила 6 місяців.

Дохід іноземця вважатиметься стабільним, якщо на протязі останніх 3 років перед подачею заяви, він заробляв кожного  місяця не менше 634 злотих нетто та 514 злотих нетто на кожного члена сімї, що перебувають на його утриманні. Дохід за 3 останніх роки буде ділитися і в такий спосіб встановлюватиметься чи є він вистарчаючим для отримання цього типу дозволу на перебування.

Від 12 лютого 2018 року, вступили в силу зміни до Закону “Про іноземців”, згідно яких обов’язковою умовою отримання Karty rezydenta długoterminowego UE є необхідність мати сертифікат знання польської мови мінімум на рівні В1.  Даний сертифікат видаєтьcя Державною комісією під назвою Państwowa Komisja do spraw Poświadczania Znajomości Języka Polskiego jako Obcego. Диплом про закінчення польського ВНЗ або школи з польською мовою викладання за кордоном прирівнюються до сертифікату цієї комісії.

Даний тип дозволу видається безтерміново, проте раз на 5 років іноземцю потрібно змінювати (актуалізовувати) пластикову карту перебування. З цим дозволом іноземець може працювати лише на території Польщі, проте вже не потребуватиме дозвільних документів з Urzędu Pracy чи Urzędu Wojewódzkiego. З такого типу картою перебування можна подорожувати по території Шенген-зони до 90 днів на півроку.

 

Вас консультував Дунай Василь

kontakt.polonia.consulting@gmail.com
tel:+48 603 993 051

 

Стаття була корисною? – тоді поширюй її серед своїх друзів.

Копіювання і передрук інформації, що розміщена на сайті Polonia-Consulting, без згоди адміністрації суворо заборонено!