Порядок заміни українського посвідчення водія на польське

Якщо іноземець проживає на території Польщі більше 183 днів на рік, а також здійснює керування транспортним засобом на її території, то він зобов’язаний обміняти українське посвідчення водія на польське (Prawo Jazdy). Підставою довготривалого перебування на території Польщі можуть бути особисті або професійні інтереси, виконання службових обов’язків, проживання на підставі дозволів на постійне або тимчасове перебування або навчання в Польщі (більше 6 місяців на рік, від моменту отримання дозволу на проживання).

 Тривалість перебування іноземця в Польщі може перевірити представник дорожньої поліції, внісши паспортні дані в пошукову систему бортового комп’ютера патрульного автомобіля. Представнику дорожньої поліції миттєво буде висвітлена інформація про дату перетину польського кордону іноземцем, місце і час його прописки, місце і час оформлення Карти перебування (Karta Pobytu), інформація стосовно придбання ним автомобіля, та ін., тобто не важко буде вирахувати 6 місяців перебування у Польщі.

При постійному проживанні іноземця у Польщі українське посвідчення водія доцільно поміняти на польське також  з тих міркувань, що при настанні дорожньо-транспортної пригоди чи нещасного випадку, іноземець автоматично буде рахуватися винуватцем такого інциденту (навіть якщо він був правим), оскільки не мав відповідного права на керування транспортними засобами на території Польщі, тобто незаконно керував т.з. на території Польщі (більше 6 місяців із закордонним посвідченням водія).

Також потрібно пам’ятати що польське посвідчення водія дійсне на території усього Європейського Союзу, України та багатьох інших держав.

Сьогодні для громадян України існує можливість поміняти національне водійське посвідчення на польське без необхідності ідтнердження кваліфікації (тобто не потрібно здавати іспити).

Необхідні документи:

 • Заява;
 • Виразна, актуальна і кольорова фотографія розміром 3,5 x 4,5 cм, із зображенням особи без головного убору, без накритої голови, затемнених окуляр. Особа повинна бути зображена прямо з рівномірним освітленням обличчя; 70-80 % повинно займати обличчя заявника;
 • Ксерокопія закордонного паспорту;
 • Ксерокопія карти перебування, візи або іншого документу, котрий підтверджує право легального перебування іноземця на території Польщі або право на навчання в Польщі (більше 6 місяців в продовж року);
 • Двостороння ксерокопія водійського посвідчення, виданого в Україні;
 • Оригінал присяжного перекладу водійського посвідчення, виданого за кордоном. Переклад може здійснити лише польський консул або польський присяжний перекладач;
 • Оригінал квитанції про оплату комунікаційного та реєстраційного збору.

Для звірки з оригіналом ви зобов’язані пред’явити в управлінні комунікації оригінали закордонного паспорту, водійських прав, карти  побиту та актуальну прописки.

Для того, щоб отримати вже польське водійське посвідчення «на руки» потрібно пред’явити оригінал закордонного паспорту, карту побиту або актуальну прописку та ваше водійське посвідчення, яке було видане за кордоном.

Місце, де можна замінити водійські права – відділ комунікації і транспорту Повітового Староства міста та гміни. Дні та години роботи уточнюйте на інтернет-сторінці Староства по місцю вашої прописки в Польщі.

Термін розглядку справи  становить 30 днів від дати отримання Староством усіх необхідних документів для вирішення справи. На практиці цей термін продовжується до 2-3 місяців, оскільки подається запит до відповідних органів України з вимогою підтвердження достовірності видання водійського посвідчення. Видання або відмова у виданні водійського посвідчення відбувається в адміністративному порядку.

Витарти по справі:

 • комунікаційна оплата 100,00 злотих
 • реєстраційна оплата 0,50 злотих
 • переклад водійського посвідчення близько 60 злотих

Комунікаційну та реєстраційну оплати можна здійснити на банківський рахунок Повітового Староства, готівкою в касі Староства або за допомогою банківської картки в приміщенні Староства.

Процедура оскарження:

Рішення про відмову в видачі водійського посвідчення можна оскаржити до Samorządowego Kolegium Odwoławczego за посередництвом Старости на протязі 14 днів з моменту отримання рішення у даній справі.

Додаткова інформація:

На території Польщі транспортним засобом може керувати лише особа, котра має відкриту відповідну категорію в закордонному водійському посвідченню, котре було видане:

– державою учасником ЄС – під час дійсності таких водійських прав;

– державою учасницею Конвенції про дорожній рух або третьою державою, взірець водійського посвідчення, якої відповідає вимогам конвенції – протягом 6 місяців від дати початку сталого або часового перебування, але не довше ніж термін дійсності такого водійського посвідчення, що було видане за кордоном.

Польське водійське посвідчення можна отримати, лише після здачі оригіналу водійського посвідчення, виданого за кордоном.

Якщо водійське посвідчення не відповідає зразку, описаному в конвенції, додатковою умовою для отримання водійського посвідчення буде необхідність здачі теоретичної частини державного іспиту.

Якщо водійське посвідчення, видане за кордоном, містить певні обмеження щодо керування транспортним засобом, з огляду на стан здоров’я або інші обмеження, то це також буде вказано в новому водійському посвідченні (наприклад, необхідність керування транспортним засобом лише в окулярах).

Закордонне водійське посвідчення, термін дії якого невдовзі закінчується, підлягає обміну на польське лише після пред’явлення актуальної довідки про медичний огляд, котра підтверджуватиме відсутність протипоказань на керування транспортними засобами. Такий медичний огляд мають право проводити лише лікарі уповноважені до проведення медогляду водіїв!

На практиці у вас можуть вимагати присяжний переклад водійського посвідчення (навіть, якщо у вас водійське посвідчення найновішого зразка), а також медичну довідку (навіть, якщо ваші водійське посвідчення буле видане на 50 років). В такому випадку, можна поросити працівника Староства пред’явити норму закону, яка містить такі вимоги. В 90 % працівники Староства не зможуть вказати норму закону, яка містить такі вимоги.

За 2 тижні після подачі документів вам прийде постанова про відкриття провадження. З постанови ви дізнаєтесь, що Староство направило запит за кордон з метою підтвердження факту видачі вашого водійського посвідчення.

Під час розгляду справи про заміну водійських прав, у іноземця не заберають його водійські права. Лише після отримання нових водійських прав, іноземець зобов’язаний віддати свої українські водійські права. Старі водійські права повертаються органу що їх видав закордоном. Для того щоб забрати водійські права, потрібно зареєструватися на відповідну чергу, видрукувавши в білетоматі Староства квиток-номерок до відповідного кабінету.

На інтернет-сторінці www.kierowca.pwpw.pl можна перевірити чи водійське посвідчення є готовим до отримання.

Від 1 липня 2018 при зміні українських прав водія на польські, крім вищевказаних оплат потрібно буде додатково сплатити 113 злотих консульського збору на рахунок конкретного консульства України, по місцю проживання заявника. Окрім цього, до заяви потрібно додати україномовну згоду на обробку державними органами України персональних даних водія!

Окремі Відділи комунікацій не звертаються до українських консульств у Польщі, а пишуть запит безпосередньо до польського консульства на Україні (по місцю отримання водійських прав), а ті в свою чергу звертаються з заявою про підтвердженння легальності видачі прав водія до держорганів України, що видали конкретне водійське посвідчення. У цьому випадку не вимагають сплачувати консульський збір.

Увага! Якщо у Вас була відкрита категорія С, то окремі управління комунікації можуть додатково вимагати предявити медичну довідку водія вантажівки та довідку про проходження психологочних тестів для водіїв вантажівок, а це в свою чергу додаткові витрати в розмірі від 250 злотих до 400 злотих.

Правова пістава:

 • Ustawa z dnia 05 stycznia 2011r,o kierujących pojazdami (tj.Dz. U z 2015r. poz.155 z póź. zm);
 • Rozporządzenie Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z 31 lipca 2012r, w sprawie wydawania dokumentów stanowiących uprawnienia do kierowania pojazdami (DZ. U. z 2012r.poz 1005 z póź. zm);
 • Rozporządzenie Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki z 11 stycznia 2013r,w sprawie wysokości opłat za wydanie dokumentów stwierdzających uprawnienia do kierowania pojazdami (Dz.U. z 2013r, poz. 83);
 • Rozporządzenie Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki z dnia 02 sierpnia 2012r. w sprawie wzorów dokumentów stwierdzających uprawnienia do kierowania pojazdami (Dz. U. z 2012r. Poz 973).

 

 Василь Дунай

Legal Consulting

ul. Kościelna 3 (II piętro)

63-600 Kępno

Polska

Lcdunaj@gmail.com
tel:+48 603 993 051; +48 537 132 312

Ми ведемо такі справи в Управліннях комунікації офіційно – по довіреності, також за потреби можемо заповнити  весь пакет документів в справі заміни водійських прав. На фото наш Клієнт якому допомогли обміняти водійські права та зробили дозвіл на постійне перебування у Польщі.

Стаття була корисною? – тоді поширюй її серед своїх друзів.

Копіювання і передрук інформації, що розміщена на сайті Polonia-Consulting, без згоди адміністрації суворо заборонено!