Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Продовження терміну дії Карти поляка

Десять років тому – у 2008 році були видані перші Карти поляка. Згідно із законом, термін їхньої дії становить саме 10 років, а отже, надійшов час його продовжувати. Про те, як виглядає така процедура, ми розкажемо у цій статті.

Якщо власник Карти поляка хоче подовжити дію цього документа, то повинен це зробити не пізніше, ніж за три місяці до закінчення терміну дії карти. Насамперед потрібно зареєструватися, скориставшись однією із двох можливостей: зателефонувати або написати мейла до консульства. Якщо особа обрала перший спосіб, то вона повинна зателефонувати на номер, поданий на сайті Генерального консульства чи консульського відділу по місцю проживання на Україні. Це можна зробити у визначені години  та дні. Оскільки більшість власників Карт поляка – це люди старші, які не мають можливості користуватися Інтернетом, вони можуть домовитися про зустріч із консулом із метою продовження дії Карти поляка за телефоном. Можна також написати мейл і зареєструватися на розмову, відповідно до вимог поданих на сайті конкретного консульства.

Кожен із заявників повинен написати або зателефонувати до консульства особисто, щоб мати можливість підтвердити всю необхідну інформацію: ім’я та прізвище, адресу приписки, дату й місце народження.

Які документи потрібно мати мати?
– Перш за все – заповнену анкету, яку можна знайти  та стягнути на сайті консульства, а також отримати в консульстві. Також анкети можна отримати в польських товариствах. До анкети потрібно долучити фотографію, зроблену, не давніше, ніж шість місяців тому. До того ж паспорти: закордонний та український, тобто внутрішній паспорт громадянина України. Якщо це жінка, то вона повинна взяти із собою свідоцтво про шлюб і свідоцтво про народження, а чоловіку достатньо свідоцтва про народження. Треба мати при собі Карту поляка та її ксерокопію. Потрібно представити оригінали всіх документів, а до анкети долучити ксерокопії всіх цих документів, зокрема першої сторони закордонного паспорта та першої, другої сторінок і сторінки, на якій подана адреса приписки, якщо йдеться про український паспорт старого зразка. Якщо ж особа має документ сучасного зразка, тобто ID-картку, то потрібно принести її ксерокопію, а також інформацію про прописку. Якщо власник Карти поляка ніколи не мав закордонного паспорта або цей документ вже не дійсний, то український паспорт – це той документ, якого буде достатньо представити в такій ситуації.

Що повинна зробити особа, яка змінила персональні дані, наприклад вийшла заміж і змінила прізвище?
Така особа передусім повинна подати документи підтверджуючі зміну персональних даних (свідоцтво про шлюб або про зміну прізвища). Потрібно памятати, що зміна даних і продовження карти – це дві різних процедури та у цій ситуації потрібно мати заповнені 2 різних заяви (про продавження карти та зміну особових даних). Мова йде про окрему заявку та окрему процедуру.

 У законі про Карту поляка зазначено: якщо цей документ видають особі, котрій виповнилося 65 років, то він дійсний протягом необмеженого періоду. Якщо Карта поляка була видана на необмежений період, то її власник не повинен подавати заявку на продовження дії карти. В інших випадках, тобто коли Карта поляка була видана на визначений термін дії, потрібно подавати заявку з метою продовження терміну дії карти. Тобто якщо заявник отримав першу карту маючи менше ніж 65 років, то треба буде подати наступну карту про продовження її дії.

Трапляються випадки коли хворі особи, які з огляду на стан здоров’я не можуть прийти до консульства, щоб подати заявку з метою продовження Карти поляка. Якщо склалася така ситуація, то родичі повинні повідомити про це Консульство. Такі випадки розглядатимуться індивідуально.

Консультував Дунай Василь

kontakt.polonia.consulting@gmail.com
tel:+48 603 993 051 (є viber)

 

Стаття була корисною? – тоді поширюй її серед своїх друзів.

Виникли проблеми в продовженні терміну дії Карти поляка? -ми вирішимо їх за Вас. Також пропонуємо придбати наш новий довідник “Усе про Карту поляка. Зміни 2018”

Копіювання і передрук інформації, що розміщена на сайті Polonia-Consulting, без згоди адміністрації суворо заборонено!

x
Довідник "Усе про Карту поляка. Зміни 2018" Телефон з питань придбання:+38 096 552 54 66; Viber:+38 097 87 44 993