Фінансова допомога на поселення в Польщі власників Карт поляка

Власник Карти поляка, котрий подав заяву про надання дозволу на постійне проживання в Польщі, має право на призначення йому фінансової допомоги на часткове покриття витрат, пов’язаних з поселенням та адаптацією на території Польщі, що далі зватиметься «грошова допомога».

Заяву про визнання грошової допомоги можна подати разом із заявою про надання дозволу на постійне перебування в Польщі або окремо (до того самого воєводи), проте не пізніше ніж через 3 місяці після подачі заяви про надання дозволу на постійне проживання в Польщі. У разі пропущення 3-х місячного терміну така заява залишається без розгляду. Заява про надання грошової допомоги подається особисто заявником в одній з делегатур або в воєводському управлінні.

На даний вид фінансової допомоги мають право:

  • Власник дійсної Карти поляка, який подав заяву на поселення в Польщі;
  • Другий з подружжя, котрий перебуває разом із заявником на території Польщі;
  • Неповнолітні (до 18 р.) діти заявника або другого з подружжя, які проживають разом із заявником на території Польщі.

Грошова допомога признається лише один раз. Це означає, що якщо Вам як заявнику було призначено грошову допомогу, то Ви вже не маєте права претендувати на таку допомогу як член сім’ї заявника. Також якщо член сім’ї уже отримував фінансову допомогу, то така особа не може отримати грошову допомогу уже в ролі заявника.

 

Грошова допомога призначається на період 9-ти місяців у наступних розмірах:

перші 3 місяці — 50 % розміру мінімальної заробітної плати, яка була затверджена у Польщі на момент подачі заяви— для заявника та окремо для його дружини (чоловіка), а також 25 % розміру мінімальної заробітної плати у Польщі для кожної дитини заявника або для неповнолітніх осіб, які перебувають під батьківською опікою заявника чи другого з подружжя;

від 4-го до 9-го місяця — 60 % від вищезгаданих сум для кожного члена сім’ї.

У 2018 році розмір заробітної плати у Польщі становить 2100 злотих.

Для призначення допомоги  на період від 4-го до 9-го місяця потрібно подати повторну заяву.

Приклад розрахунку: Заявником є громадянин України, котрий 2 січня 2018 року подав заяву про надання дозволу на поселення в Польщі та заяву про призначення грошової допомоги. В заяві про призначення грошової допомоги вказано, що на території Польщі з заявником проживає дружина та одна 7-річна дитина. Грошова допомога для них буде нарахована у розмірі 17325 злотих.

Розрахунок наступний:

  • заявник: 3×1050 + 6×630=6930 злотих
  • дружина: 3×1050 + 6×630=6930 злотих
  • неповнолітня дитина: 3×525 + 6×315=3465 злотих.

Інформація в статті взята з нашого довідника

Консультував Дунай Василь

kontakt.polonia.consulting@gmail.com
tel:+48 603 993 051 (є viber)

Стаття була корисною? – тоді поширюй її серед своїх друзів.

Можливо Вас також зацікавить наш довідник в якому описано процедуру отримання дозволу на постіне проживання в Польщі та процес отримання фінансової допомоги на поселення в Польщі власників Карт поляка.

Копіювання і передрук інформації, що розміщена на сайті Polonia-Consulting, без згоди адміністрації суворо заборонено!