Постійний консульський облік в Польщі

На постійний консульський облік приймаються громадяни України, які відповідно до чинного законодавства України визнаються такими, що постійно проживають за кордоном.

При прийнятті на постійний консульський облік громадянин України подає:

1. заяву );

2. облікову картку громадянина України, який постійно проживає за кордоном (зразок заповнення);

3. паспортний документ або проїзний документ дитини;

4. 2 копії сторінок паспортного документа або проїзного документа дитини з написами і відомостями про пред’явника документа, відміткою про виїзд на постійне проживання за кордон;

5. оригінал і 2 копії виданого компетентними органами іноземної держави дозволу, що дає право на проживання в цій іноземній державі («karta stałego pobytu», «zezwolenie na osiedlenie się», оригінал дозволу повертається заявнику), а також документ (umowa najmu, meldunek, або інший документ, якій підтверджує реєстрацію адреси проживання у межах консульського округу);

6. паспорт громадянина України у вигляді книжечки з відміткою про зняття з реєстрації в Україні у зв’язку з виїздом на постійне проживання за кордон та 2 його копії, або паспорт у формі ID-картки з витягом про зняття з реєстрації в Україні у зв’язку з виїздом на постійне проживання за кордон

7. фотокартку розміром 35 х 45 мм;

8. документ, що підтверджує сплату консульського збору.

У разі звернення про прийняття на постійний консульський облік законним представником, окрім зазначених документів, подаються оригінал та копія документів, що посвідчують особу та повноваження законного представника (оригінал зазначених документів обов’язково повертається заявнику).

При прийнятті на постійний консульський облік дитини віком до 16 років заява про прийняття такої дитини на облік та облікова картка на неї заповнюються одним з батьків (законним представником). У разі відсутності у дитини власного паспортного документа або проїзного документа дитини до її облікової картки додаються копії сторінок паспортних документів батьків (законних представників) з написами і відомостями про пред’явника документа, відміткою про виїзд на постійне проживання за кордон та відомостями про дитину.

При прийнятті на постійний консульський облік у паспортному документі або проїзному документі дитини проставляються штамп: «Прийнятий на консульський облік в…», дата, підпис консульської посадової особи, мала гербова печатка.

За прийняття на постійний консульський облік стягується консульський збір = 20 USD або 81 злотий.

За прийняття на постійний консульський облік дітей віком до 16 років консульський збір не стягується.

За прийняття на постійний консульський облік у зв’язку зі зміною меж консульського округу ЗДУ консульський збір не стягується.

Цікавим є те, що громадянин України, який стоїть на постійному консульському обліку (в розумінні митного права -не резидент) може один рік безперервно перебувати на території Україні своїм автомобілем зареєстрованим в одній з держав ЄС.

Генеральне консульство України в Кракові обслуговує громадян України, що проживають на території Малопольського, Свентокшиського, Сілезького, Опольського і Нижньосілезького воєводств.

Генеральне Консульство України в Любліні обслуговує громадян України, що проживають на території Люблінського, Підляського і Підкарпатського воєводств.

Консульство України в Гданську обслуговує громадян України, що проживають на території Поморського, Західнопоморського, Куявсько-Поморського і Вармінсько-Мазурського воєводств.

Консульський відділ посольства України у Варшаві  обслуговує громадян України, що проживають на території Мазовецького, Великопольського, Лодзького та Любуського воєводств.

Джерело: сайт посольсьтва України у Польщі.

За репости будемо вельми вдячні.

Консультував Дунай Василь

polonia.consulting@gmail.com
tel:+48 603 993 051

Можливо Вас також зацікавлять наші довідники по отриманню Карти поляка, карти постійного перебування чи польського громадянства.

Стаття була корисною? – тоді поширюй її серед своїх друзів.

Копіювання і передрук інформації, що розміщена на сайті Polonia-Consulting, без згоди адміністрації суворо заборонено!