Тимчасовий консульський облік або спосіб легально перебувати на Україні впродовж 2 місяців на єврономерах

Громадяни України, які на законних підставах тимчасово (понад три місяці) перебувають за кордоном, можуть бути прийняті на тимчасовий консульський облік у відповідній закордонній дипломатичній установі України на термін, зазначений у виданому компетентними органами іноземної держави дозволі, що дає право на проживання в цій іноземній державі (віза, посвідка тощо).

При прийнятті на тимчасовий консульський облік громадянин України подає особисто або надсилає поштою:

1. заяву; (зразок заповнення заяви)

2. облікову картку громадянина України, який тимчасово перебуває за кордоном; (зразок заповнення)

3. паспортний документ або проїзний документ дитини (2 копії першої сторінки до заяви та облікової картки);

4. 2 копії сторінок паспортного документа або проїзного документа дитини з написами і відомостями про пред’явника документа;

5. оригінал і 2 копії виданого компетентними органами іноземної держави дозволу, що дає право на проживання в цій іноземній державі (оригінал такого дозволу обов’язково повертається заявнику);

6. фотокартку розміром 35 х 45 мм.

Крім цього підставою для постановки на тимчасовий консульський облік може бути також національна довгострокова віза типу «D», видана дипломатичною установою Республіки Польщі, що дає право на проживання строком понад 3 місяці на працевлаштування, лікування, навчання тощо без необхідності отримання окремих дозволів на проживання. У разі постановки на тимчасовий консульський облік на підставі національної довгострокової візи типу «D», необхідно до згаданих документів додати документ та 2 його копії, що засвідчує місце перебування громадянина України на території консульського округу відповідної консульської установи України (таким документом може бути, наприклад, нотаріально засвідчена копія дозволу на проживання (karta pobytu), посвідчення водія (prawo jazdy), виданого компетентними польськими органами, контракту на оренду житла (umowa najmu, użyczenia), посвідчення тимчасової реєстрації (meldunek czasowy), що видане органом місцевого самоврядування, навчального закладу чи підприємства, де працевлаштований громадянин України.

У разі звернення про прийняття на тимчасовий консульський облік законним представником, окрім зазначених документів, подаються оригінал та копія документа, що посвідчує особу та повноваження законного представника (оригінал зазначених документів обов’язково повертається заявнику).

При прийнятті на тимчасовий консульський облік дитини віком до 16 років заява про прийняття такої дитини на облік та облікова картка на неї заповнюються одним з батьків (законним представником). У разі відсутності у дитини власного паспортного документа або проїзного документа дитини до її облікової картки додаються копії сторінок паспортних документів батьків (законних представників) з написами і відомостями про пред’явника документа та відомостями про дитину.

У проїзному документі дитини або паспортному документі громадянина України, який планує перебувати за кордоном тимчасово, але терміном більше ніж три місяці, проставляються штамп «Прийнятий на тимчасовий консульський облік в ….. з …..до …….», дата, підпис консульської посадової особи та мала гербова печатка.

За прийняття на тимчасовий консульський облік, або зняття з такого обліку консульський збір не стягується.

За бажанням громадян України, які прибули до іноземної держави з метою короткострокового (до трьох місяців) перебування, ЗДУ здійснюється їх облік шляхом внесення відповідних даних до журналу обліку громадян України, які прибули до іноземної держави з метою короткострокового (до трьох місяців) перебування. При цьому ніяких відміток у проїзному документі дитини або паспортному документі цих громадян не проставляється.

Цікавим є те, що громадянин України, який стоїть на тимчасовому консульському обліку може 2 місяці впродовж одного року безперервно перебувати на території Україні своїм автомобілем зареєстрованим в одній з держав ЄС. Ці дні можна використати як за 1 поїздку, так і розбити на кілька поїздок.

Генеральне консульство України в Кракові обслуговує громадян України, що проживають на території Малопольського, Свентокшиського, Сілезького, Опольського і Нижньосілезького воєводств.

Генеральне Консульство України в Любліні обслуговує громадян України, що проживають на території Люблінського, Підляського і Підкарпатського воєводств.

Консульство України в Гданську обслуговує громадян України, що проживають на території Поморського, Західнопоморського, Куявсько-Поморського і Вармінсько-Мазурського воєводств.

Консульський відділ посольства України у Варшаві  обслуговує громадян України, що проживають на території Мазовецького, Великопольського, Лодзького та Любуського воєводств.

Джерело: сайт посольсьтва України в Польщі.

За репости будемо вельми вдячні.

 

Можливо Вас також зацікавлять наші довідники по отриманню Карти поляка, карти постійного перебування чи польського громадянства.

Стаття була корисною? – тоді поширюй її серед своїх друзів.

Копіювання і передрук інформації, що розміщена на сайті Polonia-Consulting, без згоди адміністрації суворо заборонено!