Об’єднання сім’ї в Польщі – карта тимчасовго перебування

З часом у особи, котра має дозвіл на проживання на території Польщі, виникає питання: Як перевезти до Польщі свою найближчу рідню та в який спосіб можна легалізувати їх перебування?

Отож, найближча родина іноземця може отримати дозволи на тимчасове перебування в Польщі з метою об’єднання сім’ї.  Такий тип дозволу видається максимально на 3 роки.

Згідно Закону про іноземців членами найближчої родини іноземця вважаються:

  1. Особа, яка перебуваює з ним у шлюбі (перебуває в офіційному шлюбі);
  2. Неповнолітня дитина іноземця;
  3. Прийомна дитина іноземця;
  4. Неповнолітня дитина, над якою іноземець виконує батьківську владу;
  5. Неповнолітня дитина другого з подружжя, при умові що дитина була усиновлена іноземцем, або знаходиться на його утриманні, або над цією дитиною іноземець виконує батьківську владу.

Заяву про надання дозволу на тимчасове перебування з метою об’єднання сім’ї можна подати особисто при умові, що заявник перебуває на території Польщі. Якщо ж ця особа знаходиться поза територією Польщі, то заяву від її імені може подати чоловік (або дружина), батько чи матір, який/яка проживає на території Польщі та має дозвіл на проживання. Слід мати на увазі, що повнолітній іноземець який знаходиться поза територією Польщі та має намір отримати дозвіл на тимчасове перебування з метою об’єднання сім’ї,  повинен виразити письмову згоду своєму чоловікові/дружині на складання від його імені такої заяви. Заяву від імені неповнолітніх дітей складає батько чи мама, котрий/котра має дозвіл на перебування на території Польщі.

Дозвіл на тимчасове перебування з метою воз’єднання сім’ї можна отримати, якщо об’єднання має відбутися з іноземцем, що проживає на території Польщі:

  1. На підставі дозволу на постійне перебування;
  2. На підставі дозволу на перебування резидента довготермінового ЄС;
  3. У зв’язку з отриманням статусу біженця;
  4. У зв’язку з отриманням міжнародної охорони;
  5. Щонайменше впродовж 2-х років на підставі дозволів на тимчасове перебування, в тому числі  проживає в Польщі на підставі дозволу на тимчасове перебування, дійсного щонайменше протягом 1-го року (на момент подачі ним заяви про надання дозволу на тимчасове перебування для члена його родини);
  6. На підставі дозволу на тимчасове перебування, отриманого з метою проведення наукових досліджень;
  7. На підставі дозволу на тимчасове перебування, виданого іншою державою ЄС з метою проведення наукових досліджень (коли іноземець має статус перебування, передбачений в art. 1 ust. 2 lit. a rozporządzenia Rady nr 1030/2002, з позначкою „науковець (naukowiec)”), при умові що договір про прийняття іноземця з метою реалізації досліджуваного проекту передбачає проведення наукових досліджень також на території Польщі;
  8. На підставі дозволу на тимчасове перебування з метою праці по професії, що вимагає високих кваліфікацій;
  9. На підставі дозволу на тимчасове перебування, отриманого з метою виконання праці в межах перенесення в середині підприємства;
  10. На підставі дозволу на тимчасове перебування, отриманого з метою користування з довготермінової мобільності;
  11. У зв’язку з отриманням згоди на перебування з метою виконання праці по професії, що вимагає високих гуманітарних кваліфікацій.

Іноземець, який перебував поза територією Польщі та отримав дозвіл на тимчасове перебування з метою об’єднання сім’ї, може отримати свою карту перебування лише після того, як особисто заповнить та подасть  заяву встановленої форми. Такий тип заяви появився 12 лютого 2018 року, у зв’язку з внесенням змін до Закону про іноземців (ustawy o cudzoziemcach).

Дозвіл на тимчасове перебування з метою об’єднання сім’ї видається на період:

  • до дня дійсності дозволу на тимчасове перебування іноземця, до якого має намір приєднатися член його родини;
  • до 3-х років – у випаку коли іноземцеві, до якого має намір приєднатися член його родини, було надано дозвіл на постійне перебування, дозвіл на перебування резидента довготермінового ЄС, надано міжнародну охорону, надано згоду на толерантне перебування з гуманітарних міркувань або надано статус біженця.

Особа, яка отримала дозвіл на тимчасове перебування на території Польщі з метою об’єднання сім’ї, може працювати в Польщі без будь-яких дозволів на роботу, при умові що іноземцеві, до якого приєднався член його родини:

– було надано дозвіл на постійне перебування;

– дозвіл на перебування резидента довготермінового ЄС;

– надано міжнародну охорону;

– надано згоду на толерантне перебування з гуманітарних міркувань;

– надано статус біженця;

– надано дозвіл на тимчасове перебування в зв’язку  з виконанням роботи, що вимагає високих кваліфікацій ;

– надано інші типи дозволів, передбачені у частині 1 статті 159 ustawy o cudzoziemcach.

Нижче зображено взірець такого рішення

 

Дунай Василь

ul. Kościelna 3 (II piętro)

63-600 Kępno

Polska

tel:+48 603 993 051 (є viber)

Lcdunaj@gmail.com

 

Також читайте:

1) Довідник “Усе про карту поляка. Зміни 2018” для тих хто тільки готується отримати Карту поляка;
2) Юридичний порадник “Карта постійного перебування в Польщі” – для власників Карт поляка та осіб польського походження,  що бажають поселитися в Польщі та отримати Kartu Stałego Pobytu;
3) “Довідник для отримання польського громадянства” – для власників Карт поляка, які хочуть отримати польське громадянство за спрощеною процедурою (через Воєводу), а також для тих, хто хоче отримати польське громадянство перебуваючи на Україні (за посередництвом польського консула). Окрім цього, у довіднику в подробицях описано як отримати польське громадянство через Президента.

Стаття була корисною? – тоді поширюй її серед своїх друзів.

 Копіювання і передрук інформації, що розміщена на сайті Polonia-Consulting, без згоди адміністрації суворо заборонено!