Рано чи пізно у працівників з України виникає запитання: “як залишитися в Польщі після закінчення дозволеного терміну перебування ?”.
Отож, кожен робітник з України може подати до воєводи комплект документів про надання дозволу на тимчасове перебування та працю в Польщі. На підставі такого дозволу виробляється пластиковий документ, що посвідчує особу та називається картою перебування (Karta Czasowego Pobytu).
Заяву про надання дозволу на тимчасове перебування та працю можна подати не пізніше ніж в останній день легального перебування іноземця у Польщі. Зазвичай українські заробітчани перебувають у Польщі на підставі польської національної візи або безвізового режиму. Слід дуже уважно рахувати свої дні перебування перед подачею заяви до воєводи, оскільки неправильно пораховані дні, приведуть до залишення такої заяви без розгляду, накладення штрафу за перевищення допустимого терміну перебування та винесення рішення комендантом прикордонної служби про заборону вїзду іноземцеві на територію Польщі на визначений термін (від 6 місяців).
Дозвіл на тимчасове перебування і працю видається іноземцеві максимально на 3 роки, та безпосередньо залежить від терміну, на який роботодавець має намір працевлаштувати іноземця, а також терміну дії договору найму помешкання або іншого документу, що підтверджує наявність у іноземця місця проживання під час дії карти тимчасовго перебування.
Мало хто знає, що дозвіл на тимчасове перебування і працю видається для роботи лише на користь конкретного роботодавця, на визначеній посаді та конкретних умовах праці (ставка, час праці, розмір зарплати тощо). Робітник не може змінювати польських роботодавців, так як би того хотілося. Про зміну чи втрату роботи потрібно повідомляти воєводу на протязі 15 робочих днів з дня виникнення цих обставин. Якщо цього не зробити, то наступну карту перебування можуть і не видати або ж видадуть наприклад на 6 місяців замість планованих 3 років.
Консультував Дунай Василь
замовити послугу можна за tel:+48 603 993 051 (є viber)
kontakt.polonia.consulting@gmail.com
Можливо Вас чи Ваших близьких зацікавлять наші довідники:
Стаття була корисною? – тоді поширюй її серед своїх друзів.