Карта тимчасовго перебування для неповнолітніх дітей працівників з України

Рано чи пізно у працівників з України виникає запитання як легалізувати проживання неповнолітніх дітей на території Польщі.

Отож, непонолітня дитина може отримати дозвіл на перебування із своїми батьками чи одним із батьків, які мають дозволи на тимчасове перебування і працю . Воєвода надає дитині дозвіл на тимчасвое перебування з батьками на термін що не перевищує термін дії карт перебування батьків.

Заяву від імені неповнолітньої дитини підписують її батьки або один із батьків, котрий має карту тимчасовго перебування та на чиєму утриманні перебуває неповнолітня дитина. Для того, щоб дитина отримала карту перебування потрібно щоб батьки:

  • доказали наявність стабільної заробітньої плати, що дозволяє утримувати себе та дитину;
  • передявили документи що підтверджують наявність у дитини місця проживання в Польщі;
  • предявили довідку про навчання дитини в польській школі або про відвідування дитячгого садочку;
  • підтвердили наявність медичного страхування у дититини.

В розумінні польського права стабільна зарплата – це 634 злотих нетто на місяць для дорослого заявника та по 514 злотих нетто на кожну дитину та другого з подружжя, який не працює.

Заяву можна подати не пізніше ніж в останній день легального перебування дитини на території Польщі.  Про те які документи потрібно мати для того щоб ввезти дитину до Польщі, можна прочитати у статті “Як вивезти неповнолітню дитини за кордон”.

Потрібно знати, що  у зв’язку із внесенням змін до Закону про іноземців, починаючи з 12 лютого 2018 року заяву від імені малолітньої дитини, що перебуває за кордоном,  може подати один із її батьків, котрий проживає і працює на території Польщі на підставі дозволу на тимчасове перебування і працю.

Кошт розгляду справи 340 злотих, та 25 злотих потрібно буде заплатити за видрук пластикового документу – карти тимчасовго перебування.

Цей тип дозволу видається з уваги на інші обставини, а тому на сайтах Воєвоських управлінь дуже тяжко знати вичерпну інформацію на тему легалізації перебування дітей іноземних працівників. Оригінальна назва цього типу дозволу – ZEZWOLENIE NA POBYT CZASOWY ZE WZGLĘDU NA INNE OKOLICZNOŚCI.

 

Консультував Дунай Василь

 

Кожна наша стаття написана з нашого практичного-професійного досвіду та зрозумілими словами.

замовити послугу можна за tel:+48 603 993 051 (є viber)

kontakt.polonia.consulting@gmail.com

Також рекомендуємо ознайомитися з нашими довідниками:

1) Довідник “Усе про карту поляка. Зміни 2018” для тих хто тільки готується отримати Карту поляка;
2) Юридичний порадник “Карта постійного перебування в Польщі” – для власників Карт поляка та осіб польського походження,  що бажають поселитися в Польщі та отримати Kartu Stałego Pobytu;
3) “Довідник для отримання польського громадянства” – для власників Карт поляка, які хочуть отримати польське громадянство за спрощеною процедурою (через Воєводу), а також для тих хто хоче отримати польське громадянство перебуваючи на Україні (за посередництвом польського консула). Окрім цього, у довіднику в подробицях описано як отримати польське громадянство через Президента.

Стаття була корисною? – тоді поширюй її серед своїх друзів.

 Копіювання і передрук інформації, що розміщена на сайті Polonia-Consulting, без згоди адміністрації суворо заборонено!