Карта постійного перебування на основі польського походження

Згідно пункту 3 частини 1 статті  195 ustawy o cudzoziemcach, дозвіл на постійне перебування надається іноземцеві на необмежений час, на його заяву, якщо він є особою польського походження (в розумінні частини 1 статті 5, частин 1 та 2 статті 6 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o repatriacji) та має намір поселитися на території Польщі на постійній основі.

Особою польського походження, згідно Закону про репатріацію, є особа що декларує свою приналежність до польської нації і в сукупності виконує наступні вимоги :

  1. щонайменше один з її батьків, або дідусь чи бабуся, (або обидвоє прадід та прабаба) були (є) поляками по національності.
  2. підтвердить свій зв’язок з “польськістю” (знання польської мови, підтримання польської культури та традицій).

Документами про польське похоження, згідно частин 1 та 2 статті 6 Закону про репатріацію, можуть бути оригінальні документи, що були видані органами СРСР, костелами або органами державної влади Польщі, котрі містять записи про польську національність заявника або вищезгаданих осіб.

Прошу звернути особливу увагу на те, що усі документи котрі були видані за незалежної України, в цій категорії справ не приймаються до уваги, як доказ польського походження заявника. Документи котрі були видані за незалежної України в Воєводських управліннях вважають сучасними та такими що не підпадають під дію Закону про репатріацію. Корисна порада – з такими документами можна отримати  Карту поляка в польському консульстві на Україні. Маючи Карту поляка її без лишніх проблем можна буде обміняти на Карту постійного перебування.  Для відмінної підготовки до співбесіди з Консулом в справі визнання Карти поляка рекомендуємо наш довідник “Усе про карту поляка. Зміни 2018”.

 

Заяву про надання дозволу на постіне проживання в Польщі можна подати в Воєводських управліннях, проте не пізніше ніж в останній день легального перебування іноземця на території Польщі. Потрібно знати, що в Воєводському управлінні окрім пердявлення документів про польське походження (та їх присяжних перекладів), у іноземеця вимагатимуть документально пітвердити наявність місця проживання у Польщі та джерело доходу (наявність роботи, бізнесу чи навчання у Польщі). Деякі Воєводські управління вимагають і інші – додаткові докумети. Кожне воєводство має свої нюанси, та процедура отримання може незначно відрізнятися.

 

Після подачі заяви, з метою підтвердження зв’язку іноземця з “польськістю”, останнього буде запрошено на співбесіду в Воєводському укравлінні, де інспектор “оцінить” рівень знання польської мови та в якій мірі іноземець підтримує польську культуру та традиції. Співбесіда в Воєводському укравлінні триває близько 2 годин та реєструється на за допомогою відео і аудіозапису. Також на співбесіді інспектором ведеться письмовий запис протоколу розмови. Чим більше буде правильних відповідей, тим більше шансів отримати позитивний дозвіл. Від результатів співбесіди залежитиме чи рішення у справі буде позитивним, а тому радимо грунтовно готуватися до такої розмови, наприклад за допомогою нашого Юридичного порадника “Карта постійного перебування в Польщі”   де знайдете 120 відповідей на питання що задаватиме Воєвода, а також там є корисні та практичні поради по проходженню співбесіди.

 

Нагадаємо, що через рік після отримання дозволу на посійне проживання на основі польського походження  можна буде подаватися на визнання іноземця польським громадянином за спрощеною процедурою, тобто через Воєводу.

 

Зразок отриманого нами рішення про надання Клієнту дозволу на постіне проживання в Польщі на основі польського походження

(розгляд справи тривав 4  з половиною місяці)

 

Ми ведемо такі справи офіційно – по довіреності, а наші Клієнти завжди залишаються задоволені виконаною роботою!

Наші контакти:

LEGAL CONSULTING

ul. Kościelna 3

63-600 Kępno

Polska

tel:+48 603 993 051 ( є Viber)

Lcdunaj@gmail.com

 

Можливо Вас чи Ваших близьких зацікавить наш  “Довідник для отримання польського громадянства” – який призначений для власників Карт постіного перебування, які хочуть отримати польське громадянство за спрощеною процедурою (через Воєводу), а також для тих, хто хоче отримати польське громадянство перебуваючи на Україні (за посередництвом польського консула). Окрім цього, у довіднику в подробицях описано як отримати польське громадянство через Президента.

Стаття була корисною? – тоді поширюй її серед своїх друзів.

 Копіювання і передрук інформації, що розміщена на сайті Polonia-Consulting, без згоди адміністрації суворо заборонено!