Плануються нові зміни в трудовому законодавстві Польщі

Не встигли громадяни України оцінити зміни в трудовому законодавстві Польщі, які вступили в силу на початку року, як уряд Польщі став вносити в нього правки.

Так, в Польщі вже діє спрощена система працевлаштування на підставі “Освядчень” (запрошень, на підставі яких роботодавець пропонує працевлаштуватися у себе, а працівник погоджується приступити до роботи). На їх підставі можна було працювати до 6 місяців протягом календарного року. За новим законопроектом пропонується збільшити термін спрощеного працевлаштування з 6 місяців до 1 року. Видача “Освядчень” для трудового мігранта безкоштовна. Іноземним працівникам зовсім не треба платити  – всі витрати беруть на себе польські роботодавці, які підшукують персонал з України.

Крім того, розглядається і варіант продовжити дію дозволу на роботу для іноземців. Це інша форма дозволу до допуску на ринок праці, вона більш формалізована і пов’язана з бюрократичною тяганиною. У новій редакції планують продовжити термін дії дозволу з 3 років до 5 років.

Ще одним важливим нововведенням може стати видача одного дозволу на роботу на двох подружжя. У майбутньому, якщо у кого-то з сімейної пари вже є дозвіл на роботу в Польщі, то другому з подружжя вже не потрібно буде подавати таку заявку. Міністр інвестицій та розвитку Польщі Єжи Квесцінській запевняє, що ці зміни наберуть чинності вже в середині 2018 року. Найголовніше для польського уряду зараз – спростити працевлаштування іноземців з країн, які не входять до ЄС.

Сьогодні польські чиновники надзвичайно стурбовані тим, що в багатьох галузях спостерігається брак робочої сили. Навіть в маленьких населених пунктах, де ще недавно було безробіття, сьогодні вже не вистачає робочих рук трудових імігрантів.

Що стосується українських заробітчан, то швидше за все збільшиться термін перебування наших громадян в Польщі, адже дозволи на перебування і працю будуть довше діяти, а відповідно меньше потрібно буде платити посередникам по працевлаштуванню, а також за відкриття візи чи карти пребування. Дуже імовірно, що тимчасова міграція почне скорочуватися і почне переходити в довгострокову.

Джерело 

Інформація була корисною? – тоді поширюй її серед своїх друзів 

 Копіювання і передрук інформації, що розміщена на сайті Polonia-Consulting, без згоди адміністрації суворо заборонено!

 

Також рекомендуємо ознайомитися з нашими довідниками:

1) Довідник “Усе про карту поляка. Зміни 2018” для тих хто тільки готується отримати Карту поляка;
2) Юридичний порадник “Карта постійного перебування в Польщі” – для власників Карт поляка та осіб польського походження,  що бажають поселитися в Польщі та отримати Kartu Stałego Pobytu;
3) “Довідник для отримання польського громадянства” – для власників Карт поляка, які хочуть отримати польське громадянство за спрощеною процедурою (через Воєводу), а також для тих хто хоче отримати польське громадянство перебуваючи на Україні (за посередництвом польського консула). Окрім цього, у довіднику в подробицях описано як отримати польське громадянство через Президента.