Познаньська агенція праці нелегально працевлаштувала 112 іноземців, яким тепер загрожує депортація

Згідно повідомлення речника Надодрянського загону Прикордонної Служби Польщі – пана Рафала Потоцького, 14 червня 2018 року під час перевірки польськими прикордонниками однієї з познаньських агенцій з тимчасового працевлаштування, було виявлено факти незаконного працевлаштування іноземців,  більшість з яких становлять громадяни України та Молдови. Керівництво агенції також іноземці.

Перевірка була проведена працівниками відділу прикордонної служби в Zielonej Górze – Babimoście. Прикордонники перевірили документацію, котра стосується легальності ведення іноземцями агенції по працевлаштованню та легальності повірення  іноземцям праці на території Польщі. Перевіркою виявлено факт нелегального працевлаштування 44 іноземців, які взагалі не мали зареєстрованих запрошень (oświadczeń o powierzeniu wykonywania pracy), також було виявлено 3 особи котрі працювали на інших умовах ніж було офіційно заявлено відповідним держорганам Польщі. Окрім цього, у випадку 74 працівників з України, Молдови та Грузії роботодавець не поінформував у 7 денний термін відповідне повітове управління праці (Powiatowy Urząd Pracy), про те що іноземні працівники розпочали роботу на користь агенції працi.

Агенцією було допущено досить суттєвих порушень вимог Ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy. Власникам  агенції загрожує штраф у розмірі 30 000 злотих, а стосовно 112 іноземців розпочалося провадження стосовно їх депортації.  Працівникам загрожує річна заборона вїзду на територію держав Шенгенської зони. Тривають допити працівників, власників та свідків. Після закінчення слідчих дій, справа стосовно власників агенції  буде передана на розгляд суду.

Теке ж покарання загрожує українському підприємцю, який нелегально працевлаштував 5 співвітчизників на будові, що знаходилась на території повіту Żary. Працівники з України працювали без запрошень (oświadczeń o powierzeniu wykonywania pracy) та трудових договорів. Іноземні працівники були затримані та стосовно них розпочато процедуру депортації.

Від початку року працівники Надодрянського загону Прикордонної Служби Польщі  провели в Любуському, Великопольському та Нижньосілезькому воєводствах 265 перевірок легальності працевлаштування іноземців, в результаті яких виявлено 873 випадки нелегального працевлаштування іноземців.

Нагадуємо, що ми офіційно ведемо справи по анульованню депортацій, анульованню записів в Шенгенській Інформаційній Системі (SIS), анульованню записів в Списку іноземців чий в’їзд на територію Польщі є небажаним (Wykaz cudzoziemców, których pobyt na terytorium Polski jest niepożądany), також робимо запити про надання інформації з вищевказаних реєстрів.

Джерело : http://wgospodarce.pl/informacje/50712-agencja-pracy-zatrudniala-na-czarno

 

Стаття була корисною? – тоді поширюй її серед своїх друзів 

 Копіювання і передрук інформації, що розміщена на сайті Polonia-Consulting, без згоди адміністрації суворо заборонено!

 

Також рекомендуємо ознайомитися з нашими довідниками:

1) Довідник “Усе про карту поляка. Зміни 2018” для тих хто тільки готується отримати Карту поляка;
2) Юридичний порадник “Карта постійного перебування в Польщі” – для власників Карт поляка та осіб польського походження,  що бажають поселитися в Польщі та отримати Kartu Stałego Pobytu;
3) “Довідник для отримання польського громадянства” – для власників Карт поляка, які хочуть отримати польське громадянство за спрощеною процедурою (через Воєводу), а також для тих хто хоче отримати польське громадянство перебуваючи на Україні (за посередництвом польського консула). Окрім цього, у довіднику в подробицях описано як отримати польське громадянство через Президента.