Шенгенська Iнформаційна Cистема

SIS means - Schengen Information System

Шенгенська Інформаційна Система (англ. Schengen Information System, SIS) — централізована, закрита база даних, що використовується державами учасницями Європейського Союзу, для зберігання і обміну інформацією про осіб та предмети, що перетинають кордон. Інформація з SIS використовується з метою дотримання національної безпеки, прикордонного контролю та правоохоронних цілей. Іншими словами до цієї бази даних внесено інформацію:

 • про фізичних осіб і предмети, які знаходяться в розшуку,
 • осіб чий вїзд є небажаним на території однієї з держав-учасниць ЄС,
 • осіб зниклих безвісти,
 • про підроблені і загублені документи
 • інша інформація, що використовується з метою дотримання національної безпеки, прикордонного контролю та правоохоронних цілей.

Шенгенська Інформаційна Система містить такі дані:

 1. попереджувальну інформацію щодо  заборони на в’їзд та перебування громадян третіх країн, тобто громадян держав, які не є членами шенгенського простору,
 2. попереджувальну інформацію стосовно осіб, які підлягають арешту та екстрадиції або видачі на підставі європейського наказу про затримання,
 3. попереджувальну інформацію щодо зниклих осіб,
 4. попереджувальну інформацію щодо осіб, які перебувають у судовому розшуку (осіб, які викликані судом під час розгляду кримінальної справи; осіб, яких засуджено до відбування покарання; свідків у справах тощо),
 5. попереджувальну інформацію, подану з метою прихованого спостереження або цільової перевірки відносно конкретних осіб та предметів,
 6. попереджувальну інформацію, що стосуються предметів, що підлягають арешту, або таких, що підлягають використанню як доказ під час розгляду кримінальної справи.

Не секрет, що багато громадян України через незнання законів ЄС, або з  інших причин досить часто порушують правовий режим держав учасниць Шенгенської угоди. У зв’язку з чим, відповідні органи держав Шенгенської зони, вносять інформацію про порушників в інформаційну базу даних SIS.

Внесення даних про іноземця в систему SIS будь-якою країною Шенгенської угоди, тягне за собою досить неприємні наслідки, а саме заборону в’їзду на територію Шенгенської зони від 1 до 5 років.

Деякі наші співвітчизники вважають, що внесення в базу SIS інформації про них, не є серйозним порушенням і тут вони дуже помиляються. Дана інформація (незалежно від її типу і терміну давності) буде знаходитися в системі SIS, до тих пір, поки не буде у цій справі офіційного рішення органу, що ініціював цей запис, або рішення вищої інстанції, або рішення про спростування чи скреслення інформації про іноземця.

УВАГА! Заміна паспортів, імені, по батькові і т. д. не допоможе порушникам у відкритті візи, а також у вільному переміщенні по території країн Шенгенського простору!

Особам, дані про яких містяться в SIS, відмовляється у видачі національної візи або шенгенської візи. Абож таким особам на кордоні ЄС видається рішення про відмову у в’їзді на територію держави-учасниці Шенгенського простору (наприклад при спробі перетину кордону ЄС з біометричним закордонним паспортом). Прикордонники повідомляють особу, що вона внесена до бази SIS і на цій підставі відмовляють їй у в’їзді на територію держави-учасниці ЄС. При цьому, які конкретно дії іноземця стали причиною для відмови у в’їзді в ЄС, в більшості випадків не повідомляється.

 

Нагадуємо, що ми офіційно ведемо справи по анульованню депортацій, анульованню записів в Шенгенській Інформаційній Системі (SIS), анульованню записів в Списку іноземців чий в’їзд на територію Польщі є небажаним (Wykaz cudzoziemców, których pobyt na terytorium Polski jest niepożądany), робимо запити про надання інформації з вищевказаних реєстрів, а також спростовуємо інформацію у вищевказаних реєстрах (за наявності відповідних доказів).

 

Стаття була корисною? – тоді поширюй її серед своїх друзів 

 Копіювання і передрук інформації, що розміщена на сайті Polonia-Consulting, без згоди адміністрації суворо заборонено!

 

Дунай Василь

tel:+48 603 993 051 (є viber)

kontakt.polonia.consulting@gmail.com