Наступний іноземець відсудив компенсацію за зволікання з видачею карти перебування

Як повідомляє видання Gazeta Prawna: “Затримка із отриманням дозволу на тимчасове перебування і роботу для іноземця є підставою для отримання ним компенсації за втрату можливості заробляти. Таку постанову прийняв воєводський адміністративний суд у Лодзі 28.05.2018 року. 

Іноземець подав заяву на ім’я воєводи з проханням надати йому дозвіл на тимчасове перебування і працю. Орган, однак, замість того, аби прийняти рішення впродож місяця згідно статті 35 kpa поінформував чоловіка, що його справу будуть розглядати чотири місяці. Для іноземця такий поворот подій був неприйнятним, адже він означав втрату можливості заробляти і наражав іноземця на борги. Відтак, він вирішив скористатись професійною юридичною допомогою і подав скаргу до Воєводського адміністративного суду у Лодзі.

У скарзі заявник зазначив, що воєвода порушив процедуру, встановивши термін розгляду справи 14 листопада 2017 року (тобто 4 місяці з дати подання заяви) без будь-яких інших обґрунтувань, ніж необхідність проведення розгляду справи. В той же час він навіть не поінформував іноземця про право прискорити процес та про причини затримки розгляду.

Заява для воєводи подавалася з метою надання чергового дозволу на тимчасове перебування, у зв’язку із закінченням терміном дії попереднього дозволу. Чоловік до своєї заяви долучив усі необхідні для отримання рішення документи. У той самий день предявив дійсний закордонний паспорт, склав відбитки пальців і отримав повідомлення про початок розгляду справи.

Представник іноземця у суді пояснив, що протягом розгляду справи ані він, ані його клієнт не мали можливості скористатись правом ознайомитись із актами справи. Орган обмежив можливість отримати цю інформацію: доступ надавався тільки у п’ятниці за попередньою реєстрацією у інтернет-черзі. Крім цього, зазначив юрист, що згідно з інформацією, розміщеною на сторінці уряду 24 січня 2018 року, можливості ознайомитись із актами не було аж до кінця лютого. Юрист зазначає, що враховуючи заробітну плату іноземця, сума якої визначена у договорі (2,100 злотих брутто щомісяця), іноземець, через затримку розгляду справи втрачає 8500 злотих. На думку представника, ситуація, коли воєвода надає іноземцеві дозвіл на перебування на підставі доказів про отримання іноземців доходів, але водночас позбавляє цьогож іноземця можливості отримувати цей дохід впродовж кількох місяців, є неприпустимою і вимагає відповідної грошової компенсації.

Вищий адміністративний суд погодився з вимогами позовної заявою. 28 травня 2018 року суд постановив, що розгляд справи був затриманий з порушенням права. Суд призначив компенсацію від воєводи за втрачений дохід іноземцеві у сумі 8 тисяч злотих, адже такий довгий період очікування рішення справи мав для заявника серйозні наслідки: позбавив його можливості виконувати роботу і заробляти.

На думку суду, неприпустимо у адміністративному розгляді, аби орган одразу після початку справи визнавав, що процедура буде тривати довше, ніж передбачено у адміністративному процесуальному кодексі. Справа іноземця не була складною і єдиною причиною чому орган не міг видати рішення протягом місяця від початку розгляду, була необхідність отримати відповіді на запит воєводи з поліції, прикордонної служби та служби безпеки Польщі. З вищезазначеного не можна сказати, що воєвода діяв вникливо та швидко, чи без зайвої затримки.

Суд підсумував, що ситуація, де сторона є позбавленою можливості легального заробітку, у зв’язку із надмірним очікуванням (як було в цій справі), не відповідає засадами права демократичної держави. Згідно рішення суду, було визнано що поведінка органів державної влади не повинна підривати довіру до органів публічної адміністрації Польщі.

Покищо Вирок не є остаточним та на нього воєвода має право подати апеляцію до Найвищого адміністративного суду.

 

Джерело:  www.msn.com

Стаття була корисною? – тоді поширюй її серед своїх друзів 

 Копіювання і передрук інформації, що розміщена на сайті Polonia-Consulting, без згоди адміністрації суворо заборонено!