Про “зелену карту” для українських заробітчан у Польщі

Видання «Dziennik Gazeta Prawna», повідомляє що польський уряд пропонує ввести швидку інтеграційну стежку для іммігрантів, які працюють у Польщі, та їхнім родинам, це буде своєрідна “Зелена карта для українських родин”. Мається на увазі, що після 2-х з половиною років роботи з дозволом на тимчасове проживання, можна буде подати документи на постійне проживання у Польщі. А вже після року роботи працівник вже матиме змогу викликати своїх найближчих родичів, які також зможуть отримати роботу в Польщі. Слід зазначити, що дозвіл на постіне перебування по “скороченій програмі” зможуть отримати лише ті іноземці які, працюють в так званому “списку бажаних посад”, яких катастрофічно не вистарчає  польській економіці.
Передбачається, що спрощеним правом оформлення постійного перебування у Польщі зможуть скористатися більше 200 тисяч іноземців, здебільшого з України (понад 80%).
Новими можливостями користуватимуться представники найбільш затребуваних у Польщі професій та які похоять з України, Білорусі, Росії, Вірменії, Грузії та Молдови.
Експерти заявляють, що великий наплив останніми роками працівників з-за кордону допоможе Польщі закрити демографічну прогалину на кілька років, але таке розв’язання проблеми є тимчасоввим (лише до 2020 року), потім криза знову дасть про себе знати.
Видання також наголошує, що завдяки українцям, які працюють у Польщі, існує шанс, що при вищому зростанні ВВП у Польщі збережеться низька інфляція.

Читайте більше у цій статті.

 

Джерело: Dziennik Gazeta Prawna

 

Стаття була корисною? – тоді поширюй її серед своїх друзів 

 Копіювання і передрук інформації, що розміщена на сайті Polonia-Consulting, без згоди адміністрації суворо заборонено!