Громадяни України придбали найбільше житла у Польщі

Вже 3 рік поспіль, громадяни України лідирують серед іноземних покупців нерухомості у Польщі.

2017 рік у Польщі став рекордним щодо кількості зданого у використання житла. За статистикою Головного статистичного управління, у 2017 році девелопери здали приблизно 90 тисяч квартир, що на 14% більше, ніж у 2016 році. Головними причинами такого зростання називають високий попит у зв’язку з історично низькими відсотковими ставками, а також дуже добру ситуацію на ринку праці. Однією з причин збільшення попиту була також купівельна активність іноземців, передусім громадян України.

У 2017 році іноземні громадяни, котрі є фізичними особами, придбали у Польщі майже 4,5 тис. помешкань, що на 6% більше, ніж у 2016 році.

Найбільше іноземці цікавились житлом у Варшаві. Торік у столиці Польщі вони придбали 1047 квартир, це на 5% менше, ніж попереднього року. Частка варшавського ринку у купівлі помешкань іноземними фізичними особами становила 23% проти 26% у 2016 році.

Краків був другим після Варшави містом, у якому іноземці купили найбільше квартир. Там іноземні громадяни придбали 713 помешкань, що на 18% більше, ніж у 2016 році. На третій сходинці знову опинився Вроцлав, де було продано 462 квартири іноземцям (на 2% більше).

Третій рік поспіль серед іноземців українці купують у Польщі найбільше житла. У 2017 році громадяни України придбали помешкань загальною площею 70 тис. квадратних метрів, це на 16% більше, ніж у 2016 році. Водночас попит іноземців становив 265 тис. квадратних метрів (на 6% більше, ніж попереднього року). Це означає, що громадяни України придбали 27% усієї житлової площі, придбаної іноземцями у Польщі (фізичні особи), що на 3% більше, ніж попереднього року.

Обчисливши середню площу квартири, придбаної іноземцем (59 квадратних метрів), можна дійти висновку, що громадяни України купили торік у Польщі 1191 квартиру проти 1023 у 2016 році.

Значення громадян України на польському ринку житла збільшилося після початку війни в Україні, що в результаті вплинуло на збільшення числа працівників з України у Польщі. За даними Національного банку Польщі, у 2017 році у країні перебувало в середньому 900 тис. громадян України.

Наступні місця серед іноземців щодо придбаного житла у Польщі посідають німці, британці, білоруси та французи. Слід зауважити, що до 2014 року у цьому рейтингу лідирували німці, однак вже за рік їх випередили українці.

Попит іноземців з-за східного кордону на житло у Польщі збільшується. Однак іноземці становлять тільки кількавідсоткову частку на всьому польському ринку, а тому вони не мають ключового впливу на нього.

 

Джерело: Інтернет ресурс “Польське радіо” та  http://nf.pl/przedsiebiorca

 

Читайте такожПольська залізниця продаватиме квартири по ціні від 18 тисяч злотих

Перевірка історії квартири перед покупкою в Польщі.

Як іноземцеві придбати нерухомість в Польщі.

Про закупівлю сільськогосподарських земель в Польщі.

 

Нагадаємо, що за нашим посередництвом Ви можете оформити дозвіл на купівлю приватного будинку або ж земельної ділянки у Польщі.

 

Стаття була корисною? – тоді поширюй її серед своїх друзів 

 Копіювання і передрук інформації, що розміщена на сайті Polonia-Consulting, без згоди адміністрації суворо заборонено!