5 кроків для отримання Карти поляка

Карта Поляка – це документ, який підтверджує приналежність її власника до польського народу.  Для отримання Карти поляка потрібно пройти 5 етапів:

1. Збір документів 

Карта  Поляка  може  бути  видана  особі яка  зараховує  себе  до  Польського  народу і водночас документально доведе, що принаймні один з її батьків (батько або мати), дідусь чи бабуся або ж прадід та прабабуся (обоє) були польської національності,

або  ж  надасть  письмову  довідку  від  польської  або  полонійної  організації  про  свою активну участь у діяльності на користь польської мови та культури, або ж польсько національної меншини протягом щонайменше трьох останніх років.

2. Збір інформації про Вашу родину і її польське коріння

Потрібно взнати історію польського похоження своєї родини та які саме польські традиції  та звичаї дотримувалась та підтримуються в Вашій найближчій родині.

3. Підготовка до співбесіди

Згідно Закону, Карта поляка може бути надана особі, що знає польську мову хоча би на початковому рівні і вважає її своєю рідною мовою. Рівень володіння польською мовою та рівень знаннь історії і традицій, оцінюватиметься  індивідуально на співбесіді з Консулом. Особи які не готуються до співбесіди, як правило, її провалюють.

4. Оформлення заяви та запис на співбесіду

Слід заповнити заяву встановленої форми та у відповідності до вимог Консульства. Після цього, слід записатися на співбесіду в справі визнання Карти поляка. Зазвичай в Консульствах реєструють на таку співбесіду по електронній пошті, по телефоні або ж потрібно буде написати звичайного листа і вислати поштою.

5. Проходження співбесіди

У визначений консульством час, потрібно буде зявитися на співбесіду з необхідним комплектом документів та грамотно заповненою заявою. На співбесіді задаватимуть питання про Вас, Вашу родину, польські звичаї і традиції яких дотримуєтеся. Задаватимуть питання  по історії, культурі та традиціях Польщі, питатимуть про відомих Поляків і історичні події пов’язані з Польщею. На співбесіді не вимагають ідеального знання польської мови, проте потрібно розуміти про що запитують та відповідати на польській мові. Згідно Закону іноземець повинен у  присутності  консула Республіки Польщі  чи  уповноваженої  ним  особи  підписати письмову декларацію своєї приналежності до Польського Народу. Про результат співбесіди Вам повідомлять, після її закінчення. На видрук Карти поляка потрібно чекати від 3 тижнів до 2-3 місяців і цей термін залежить від конкретного Консульства.

Для грамотної підготовки документів, а також для успішного проходження співбесіди з Консулом  в справі отримання Карти поляка, пропонуємо користатися нашим довідником “Усе про Карту поляка. Зміни 2018” (ISBN 978-966-07-3233-9), за допомогою якого Ви  без сторонньої допомоги зможете отримати Карту поляка, зекономивши на послугах не завжди компетентних і порядних посередників. Також з довідника зможуть скористатися Ваші рідні та знайомі. Купуючи книгу Ви інвестуєте в своє майбутнє та майбутнє своїх дітей.

Ми застерігаємо від користування послугами посередників, котрі пропонують “купити” або “виготовити” Kарту поляка, оскільки її можна отримати лише самостіно та виключно при наявності Законних підстав.  Будьте обачними та не дайте себе обманути!

Також читайте:  Переваги власників Карт поляка в світлі останніх змін польського законодавства.

Фінансова допомога на поселення в Польщі власників Карт поляка

Дозвіл на постіне перебування в Польщі на основі Карти поляка

Три способи отримати польське громадянство маючи Карту поляка

Стаття була корисною? – тоді поширюй її серед своїх друзів.

 Копіювання і передрук інформації, що розміщена на сайті Polonia-Consulting, без згоди адміністрації суворо заборонено!

©  Wszystkie prawa zastrzeżone