Екстрадиція з України

Екстрадиція (видача затриманої особи) — форма міжнародної співпраці держав в боротьбі зі злочинністю. Полягає в арешті і передачі однією державою іншій (за запитом) особи, що підозрюється або обвинувачується в скоєнні злочину, або ж засудженого злочинця.

В Україні затримання особи, що розшукується іноземною державою відбувається з урахуванням вимог статей 206—208 КПК України, проте має певні особливості. Основною умовою для того, щоб затримати особу, є перебування її в міжнародному розшуку. Затримання особи на території України здійснюється уповноваженою на це службовою особою з інформуванням про затримання відповідної регіональної прокуратури, яка, у свою чергу, передає інформацію про це затримання відповідному центральному органу України та МЗС України протягом 60 годин після затримання. І вже цей орган протягом трьох днів інформує компетентний орган іноземної держави про вжиті заходи.

Після цього, застососується запобіжний захід до затриманої особи, що розшукується іноземною державою. До підозрюваного може застосовуватись арешт, який може бути тимчасовим або екстрадиційним. Різниця між ними полягає в тому, що до отримання запиту про видачу (екстрадицію) особи до неї може бути застосований тільки тимчасовий арешт, а от після отримання такого запиту прокурор звертається до слідчого судді з клопотанням про застосування вже екстрадиційного арешту. Після цих стадій ідуть такі: направлення запиту про видачу особи (екстрадицію), екстрадиційна перевірка, прийняття рішення про екстрадицію або відмову в екстрадиції особи іноземній державі та фактична передача особи запитуючій державі.

Для того, щоб вибрати тимчасовий арешт, прокурор повинен надати суду конкретний перелік документів, у тому числі документ, що посвідчує особу затриманого. Тобто якщо затриманий не мав при собі ні паспорта, ні іншого документа з необхідними даними, то суд повинен відмовити в задоволенні клопотання про накладення арешту. Проте практика свідчить, що таке відбувається не завжди. Важливим є належне посвідчення та відповідна форма документів, що містять дані про вчинення особою злочину на території іноземної держави, та обрання щодо неї запобіжного заходу компетентним органом іноземної держави, а також протокол затримання особи.

Є такі способи відтермінування видачі особи, як звернення особи до Міграційної служби із заявою про надання статусу біженця та, за наявності певних підстав, звернення до Європейського суду з прав людини з клопотанням про застосування тимчасових заходів у вигляді надання вказівки уряду України не здійснювати видачу особи до розгляду справи судом.

 

За матеріалами сайту: www.zib.com.ua

 

Нагадаємо, що наше бюро офіційно робить запити про надання інформації,  та веде справи про усунення або спростування даних розміщених в SIS (Шенгенській Інформаційній Системі) та “Списку іноземців, чиє перебування на території Польщі є небажаним”. Розгляд справи триває 30 днів.

Якщо бажаєте перевірити наявність інформації про Вас в цих системах та вберегтися від нехороших наслідків, то запрошуємо до контакту:

Legal Consulting                                                                                                                                                            ul. Kościelna 3 (II piętro), 63-600 Kępno
województwo wielkopolskie
Polska

e-mail:  Lcdunaj@gmail.com  , polonia-cosulting@ukr.net

tel:+48 603 993 051,  +48 537 132 312

Стаття була корисною? – тоді поширюй її серед своїх друзів 

Копіювання і передрук інформації, що розміщена на сайті Polonia-Consulting, без згоди адміністрації суворо заборонено!