Як отримати Карту поляка у 2018 році?

Карта  Поляка  може  бути  видана  особі, котра  зараховує  себе  до  Польського  народу і водночас документально доведе, що принаймні один з її батьків (батько або мати), дідусь чи бабуся або ж прадід та прабабуся (обоє) були польської національності, або  ж  надасть  письмову  довідку  від  польської  або  полонійної  організації  про  свою активну участь у діяльності на користь польської мови та культури, або ж польської національної меншини протягом щонайменше трьох останніх років.

“Відповідаєте одному з вищеописаних критеріїв?” – вітаємо, у Вас є право отримати Карту поляка!

1. Збір документів 

Для отримання Карти поляка підходять будь-які оригінальні документи, котрі містять записи про польску національність одного з батьків заявника, або ж його дідуся чи бабусі, або ж його прадіда та прабаби. Документи можуть бути видані як державними органами незалежної України, так і державними органами СРСР, органами костельної влади, державними органами II Речі Посполитої Польщі (Польської Республіки 1918-1939 рр.) та інші. Нагадуємо, що після останніх змін Закону про Карту поляка, цей документ уже не можна  отримати на підставі польського громадянства своїх родичів.

Щодо активної участі у польських товариствах, то офіційно лише 2 організації на Україні мають право видавати такі довідки: Federacja Organizacji Polskich na Ukrainie та Związek Polaków na Ukrainie . Проте на практиці Карти поляка отримують навіть активні учасники маленьких регіональних полонійних та польських товариств. Тому хто не може довести свого польського походження варто поцікавитися участю в таких товариствах.

2. Збір інформації про Вашу родину і її польське коріння

Потрібно взнати історію польського походження своєї родини та які саме польські традиції  та звичаї дотримувалась та підтримуються в Вашій найближчій родині, оскільки про це обов’язково запитаються під час співбесіди в Консульстві.

 

3. Підготовка до співбесіди

www.polonia-consulting.com.ua

Згідно Закону, Карта поляка може бути надана особі, що знає польську мову хоча би на початковому рівні і вважає її своєю рідною мовою. Рівень володіння польською мовою та рівень знань історії і традицій, оцінюватиметься  індивідуально на співбесіді з Консулом. Особи які не готуються до співбесіди, як правило, її провалюють. Для грамотної підготовки документів, а також для успішного проходження співбесіди з Консулом  в справі отримання Карти поляка, пропонуємо користатися нашим двомовним довідником “Усе про Карту поляка. Зміни 2018” (ISBN 978-966-07-3233-9), за допомогою якого Ви  без сторонньої допомоги зможете отримати Карту поляка, зекономивши на послугах не завжди компетентних і порядних посередників. Також з довідника зможуть скористатися Ваші рідні та знайомі. Купуючи книгу Ви інвестуєте в своє майбутнє та майбутнє своїх дітей.

 

4. Оформлення заяви 

Слід заповнити заяву встановленої форми та у відповідності до вимог Консульства. У відповідному місці заяви вклеюється фотокартка заявника. До заяви потрібно долучити паспортні документи заявника, документи про що підтверджують польське походження заявника (або довідка про активну участь у товаристві) та копії цих документів. У нашому довіднику довіднику “Усе про Карту поляка. Зміни 2018” (ISBN 978-966-07-3233-9), знайдете зразки заповненої заяви для дорослої особи та для неповнолітньої дитини, окрім цього в довіднику є покрокові україномовні інструкції по заповненню заяв.

 

5. Запис на співбесіду

Після того, як документи було зібрано потрібно записатися на співбесіду в справі визнання Карти поляка. Зазвичай в Консульствах реєструють на таку співбесіду по електронній пошті, по телефоні або ж шляхом написання звичайного листа (котрий висилається Укрпоштою). В нашому довіднику розписані процедури реєстрації у кожному консульському регіоні, подані контактні дані та подано перелік даних, що вимагаються для реєстрації на співбесіду з Консулом.

 

6. Проходження співбесіди

У визначений консульством час, потрібно буде з”явитися на співбесіду з необхідним комплектом документів та грамотно заповненою заявою. На співбесіді задаватимуть питання про Вас, Вашу родину, польські звичаї і традиції яких дотримуєтеся. Задаватимуть питання  по історії, культурі та традиціях Польщі, питатимуть про відомих Поляків і історичні події пов’язані з Польщею. На співбесіді не вимагають ідеального знання польської мови, проте потрібно розуміти про що запитують та відповідати на польській мові. Згідно Закону іноземець повинен у  присутності  консула Республіки Польщі  чи  уповноваженої  ним  особи  підписати письмову декларацію своєї приналежності до Польського Народу (на момент співбесіди консул підготує цю декларацію, проте заявник повинен її підписати). Про результат співбесіди Вам повідомлять, після її закінчення.

 

7. Отримання Карти поляка

На видрук Карти поляка потрібно чекати від 3 тижнів до 2-3 місяців і цей термін залежить від конкретного Консульства. Заявнику дадуть інформацію коли і як можна буде забрати свою готову Карту поляка. Інколи вручення Карт поляка відбувається в урочистій атмосфері – в приміщенні консульства чи консульського відділу.

 

 

Застереження

Ми застерігаємо від користування послугами посередників, котрі пропонують “купити” або “виготовити” Kарту поляка, оскільки її можна отримати лише самостійно та виключно при наявності Законних підстав. Також ми застерігаємо від користування послугами посередників, котрі пропонують “купити” або “виготовити” документи про польське походження, оскільки в консульствах почастішали випадки виявлення підроблених та перероблених документів. При виявленні даного факту, щодо заявника можуть відкрити кримінальну справу, а відповідно про ЄС можна буде забутися на найближчі декілька років.

Будьте обачними та не дайте себе обманути!

 

Також читайте:  Переваги власників Карт поляка в світлі останніх змін польського законодавства.

Фінансова допомога на поселення в Польщі власників Карт поляка

Дозвіл на постійне перебування в Польщі на основі Карти поляка

Три способи отримати польське громадянство маючи Карту поляка

Стаття була корисною? – тоді поширюй її серед своїх друзів.

 Копіювання і передрук інформації, що розміщена на сайті Polonia-Consulting, без згоди адміністрації суворо заборонено!

©  Wszystkie prawa zastrzeżone