Як рахувати дні перебування дитини іноземців, яка народилася в Польщі?

За загальним правилом дитина, так само як і доросла особа, аби в’їхати і законно перебувати на території Польщі повинна мати дійсний закордонний паспорт, а також законне право перебувати на території Польщі (наприклад мати дійсну візу, kartu pobytu, або печатку Воєводського управляння, котра підтверджує подачу документів на отримання дозволу на тимчасове чи постійне перебування, або на перебування резидента довготермінового ЄС. Дитина також може користуватися безвізовим рухом на підставі біометричного паспорту (т.з. короткотривале перебування).

Короткотривале перебування дитини, народженої на території Польщі, слід рахувати від дня її народження, а не від моменту отримання біометричного паспорту в консульській установі України.

Згідно ч.2 ст. 6  Шенгенського кодексу про кордони, датою в’їзду вважається перший день перебування іноземця на теритоірії держав-учасниць, а датою виїзду вважається останній день перебування іноземця на території держав-учасниць Шенген простору. Тобто дата народження дитини є першим днем її перебування в Шенген просторі. В обрахунках короткотривалого перебування на території держав Шенген простору не враховується лише періоди перебування на підставі дозволів на перебування або довготривалих національних віз.

Довготерміновим перебування згідно вищезгаданого Кодексу, вважається виключно удокументоване перебування на підставі дозволу на перебування (decyzja o zgodzie na pobyt/karta pobytu) або  на підставі польської національної візи типу D.

Усі інші типи перебування, що не підпадають під характеристику довготривалих, відносяться до короткоривалих перебувань (максимально до 90 днів на пів року), а відповідно сюди відноситься і нелегальне перебування, народження і перебування дитини на цій підставі на території Польщі, перебування на піставі штампу воєводи в закордонному паспорті, перебування на підставі Шенген-візи типу С, а також на підставі безвізового руху на основі біометричного закордонного паспорту.

З вищезазначеного можна зробити висновок що, якщо перебування дитини в Польщі від дня її народження (або на підставі штампу воєводи в закордонному паспорті) тривало більше 90 днів, то наступний в’їзд дитини до Польщі може відбутися тільки на підставі національної візи типу D або ж на підставі  безвізового руху, при умові перебування дитини на Україні мінімум 90 днів (після повернення з Польщі). Якщо дитина виїхала з Польщі на підставі карти перебування, то повернутися в Польщу можна будь-коли, при умові що термін дії Карти перебування дитини не закінчився. 

Батьки після народження дитини у Польщі повинні:

  • на протязі 21 днів зареєструвати в Urzędzie  Stanu Cywilnego повний витяг актового запису про народження дитини (реєструється відразу);
  • після цього зробити в Консульській установі України довідку про народження дитини (робиться 5 робочих днів);
  • наступним етапом буде вироблення дитині біометричного закордонного паспорту в Консульській установі України (виробляється 2-3 місяці);
  • після цього батькам слід вирішити питання про виїзд дитини на Україну або ж про подачу документів на отримання дитиною дозволу на проживання в Польщі*.

* Документи на отримання дитиною дозволу на проживання в Польщі можна також подати після вироблення витягу про народження дитини, не чекаючи на отримання дитиною закордонного паспорту.

—————————————————————————————————————————————–

Czy pobyt krótkoterminowy dziecka będącego obywatelem Ukrainy w ruchu bezwizowym należy liczyć od dnia odbioru paszportu biometrycznego w placówce dyplomatycznej czy od dnia urodzenia dziecka w Polsce ?

Co do zasady dziecko (tak samo jak osoba pełnoletnia/dorosły) by wjechać/przebywać legalnie na terytorium RP powinno posiadać ważny dokument podróży-paszport oraz legalne prawo pobytu (wizę, kartę pobytu lub stampilę Wojewody w paszporcie potwierdzającą, że postępowanie legalizacyjne zostało skutecznie wszczęte) lub korzystać z ruchu bezwizowego na podstawie paszportu biometrycznego.

Pobyt krótkoterminowy dziecka urodzonego na terytorium Polski należy liczyć od dnia urodzenia dziecka, a nie od dnia odbioru paszportu biometrycznego.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami Kodeksu Granicznego Schengen (art. 6 ust 2) za datę wjazdu uważa się pierwszy dzień pobytu na terytorium państw członkowskich, a datę wyjazdu liczy się jako ostatni dzień pobytu na terytorium państw członkowskich. W obliczeniach długości pobytu krótkoterminowego, na terytorium państw członkowskich nie uwzględnia się wyłącznie okresów pobytu dozwolonych na mocy zezwolenia na pobyt lub wizy długoterminowej.

Tym samym za pobyt długoterminowy (zgodnie z ww. definicją kodeksową) może być uznany wyłącznie udokumentowany pobyty dziecka na podstawie zezwolenia na pobyt (decyzja o zgodzie na pobyt/karta pobytu) lub polskiej wizy długoterminowej typ D.

Z powyższego wynika również, że wszelkie inne pobytu nie będące pobytem długoterminowym (co do prawnego charakteru pobytu, a nie jego długości) są zdefiniowane jako pobyt krótkoterminowy tj. max. 90 dni w każdym okresie 180 dni wstecz i wyczerpującym się nawzajem ze wszystkimi innymi pobytami krótkoterminowymi (niebędącymi pobytem długoterminowym) a więc również nielegalnym pobytem, urodzeniem i pobytem dziecka na tej podstawie na terytorium RP, pobytem legalnym na podstawie stampili Wojewody, pobytem na podstawie wizy Schengen typ C czy też pobytem w ruchu bezwizowym na podstawie paszportu biometrycznego.

Z powyższego wynika, więc że jeżeli pobyt w Polsce dziecka od dnia jego urodzenia lub na podstawie tzw. stampili Wojewody trwał 90 dni lub więcej to ponowny wjazd do Polski może być realizowany tylko na podstawie polskiej krajowej wizy typ D lub należy odczekać za granicą min. 90 dni by móc ponownie wjechać na podstawie paszportu biometrycznego w ruchu bezwizowym.

Kontakt:

LEGAL CONSULTING

ul. Kościelna 3 (II piętro)

63-600 Kępno

woj. wielkopolskie

Polska

Lcdunaj@gmail.com
tel:+48 603 993 051

Копіювання і передрук інформації, що розміщена на сайті Polonia-Consulting, без згоди адміністрації суворо заборонено!

©  Wszystkie prawa zastrzeżone POLONIA – CONSULTING