Нові правила для розмитнення та перебування в Україні автомобілів на іноземній реєстрації

polonia-consulting.com.ua

В Україні 25 листопада 2018 року згідно законопроекту №8487 набули чинності нові правила розмитнення автомобілів на європейських номерах. Офіційно оформити автомобіль без штрафу можна до 23 травня 2019 року, після цієї дати власників каратимуть, з сумою і порядком накладання штрафів можна ознайомитися в законі  №8488.  Якщо власник автомобіля встигне легалізувати її протягом пільгових 90 днів (тобто до 22 лютого 2019 року), то отримає 50% знижки на акциз. Важливе нововведення закону, що тепер не потрібне підтвердження відповідності екологічним нормам Євро-5.

Покрокова інструкція для власників машин на європейських номерах:

Крок 1. Для того, щоб розмитнити своє авто на території України, треба бути його законним власником. Якщо ж у Вас немає документу (технічний паспорт, договір купівлі-продажу), в яких підтверджується даний факт, то Вам необхідно буде зняти транспортний засіб з обліку. Щоб виконати дану процедуру доведеться їхати в ту країну, звідки була пригнана машина  або оформити запит он-лайн, не виїжджаючи за межі України.

Крок 2. Наступним кроком буде заїхати на територію України, подати на митниці  всі необхідні документи: реєстраційні документи на транспортний засіб та документи, що підтверджують право власності на автомобіль (договір купівлі-продажу,  якщо Ви маєте лише довіреність на автомобіль, то ДФС радять звернутися до тих, хто продавав такі авто, і попросити їх обміняти довіреність на даний договір),  і митну декларацію. Працівники митниці Вас оформлять на місці.

Крок 3. Оплата акцизного податку, який розраховується за Законом України №2611, ПДВ (20% від суми, яка включає задекларовану вартість авто + мито + акциз), ввізне мито (5-10% від вартості) і збір до Пенсійного фонду (3-5%). Всі гроші зараховуються як передоплата. Після цього Вас оформлюють на митниці, а внесені Вами гроші переводяться до держбюджету.

Все, крім акцизу, розраховується від вартості авто, яка повинна бути вказана в договорі купівлі-продажу. Якщо митник вирішить, що вартість занижена, він має право перевірити це у спеціальних базах. До уваги будуть братися вік транспортного засобу, його стан та комплектація.

Розмір ставки акцизного податку для відповідного транспортного засобу визначається за формулою:

Ставка = Ставка базова х К двигун х К вік,

де:

К двигун – коефіцієнт, що визначається діленням об’єму циліндрів двигуна внутрішнього згоряння відповідного транспортного засобу в куб. см на 1000 куб. см;

К вік – коефіцієнт, що дорівнює кількості повних календарних років з року, наступного за роком виробництва відповідного транспортного засобу, до року визначення ставки податку (для нових транспортних засобів та транспортних засобів, що використовувалися до одного повного календарного року, коефіцієнт дорівнює 1а для транспортних засобів, що використовувалися п’ятнадцять і більше років, коефіцієнт дорівнює 15).

Ставка для електричних легкових транспортних засобів, оснащених виключно електричними двигунами (одним чи декількома): 1 євро за 1 кВт ємності електричного акумулятора (сьогодні – 109,129 євро за одиницю транспортного засобу).

Ставка для гібридних легкових транспортних засобів: 100 євро за 1 одиницю (сьогодні – 109,129 євро за одиницю транспортного засобу).

Детальніше про розрахування акцизного податку на автомобілі з європейськими номерами зображено на малюнку

Фото з сайту 24 канал

Основі нюанси нових митних правил тимчасового ввезення  автомобілів на європейських номерах 

polonia-consulting.com.ua

Детальніше про те, як стати на тимчасовий консульський облік для громадян України, які перебувають (проживають чи працюють) на території Польщі читайте в нашій статті “Тимчасовий консульський облік або спосіб легально перебувати на Україні впродовж 2 місяців на єврономерах“.

Стаття була корисною? – тоді поширюй її серед своїх друзів.

 Копіювання і передрук інформації, що розміщена на сайті Polonia-Consulting, без згоди адміністрації суворо заборонено!

©  Wszystkie prawa zastrzeżone