Nadanie obywatelstwa za pośrednictwem konsula

Отримання громадянства за посередництвом польського консула на Україні 

Кожен іноземець або особа без громадянства, котра проживає поза територією Польщі або проживає на території Польщі, проте не має Карти перебування, може за посередництвом польського консула подати заяву про надання їй польського громадянства Президентом Польщі. Така заява подається до консульства за місцем прописки заявника в Україні. Після перевірки консулом, справа пересилається на розгляд до МЗС Польщі та до канцелярії Президента Республіки Польщі. На практиці розгляд справ триває від 1 до 3 років.

Чим вигідний даний спосіб подачі документів на отримання польського громадянства? По-перше, це єдиний спосіб подати документи на отримання польського громадянства, коли іноземець проживає на Україні. По-друге, в даному випадку у іноземця вимагається мати лише штамп в внутрішньому українському паспорті про прописку на території, котру обслуговує конкретне консульство або ж довідку про прописку. По-третє, у іноземця не вимагатимуть мати сертифікат про знання польської мови на рівні В1, або ж документ про закінчення вишу чи школи у Польщі (хоча документи про знання мови значно підвищують шанс отримати громадянство).

Розгляд заяви є платним – консульський збір становить 360 Євро. Лише власники Карт поляка звільнені від оплати консульського збору.

На практиці приблизно 20 відсотків заявників, котрі подали заяви за посередництвом консула, отримують позитивне рішення Президента і це в переважній більшості заявники котрі мають Карти поляка  або ж документи, що підтверджують польську національність хоча б одного зі своїх батьків (або дідуся чи бабусі, або обидвох прародичів — прадіда та прабаби), є активними членами польських або полонійних товариств та шкіл, мають позитивну характеристику та посвідчення члена цих організацій, беруть активну участь у житті католицької громади костелу за місцем проживання, мають документи про заслуги рідних перед Польщею тощо. Основними причинами відмов є неграмотний підбір необхідних документів, оформлення заяви з помилками, а також слабке обгрунтування заяви.

Нагадаємо, що згідно офіційних даних Управління в Справах Іноземців Польщі, впродовж 2017 року польське громадянство отримали 2415 громадян України.

 

Ми застерігаємо від користування послугами посередників, котрі пропонують “купити” або “виготовити” громадянство Польщі або інших держав ЄС, оскільки громадянство можна зробити лише самостіно та виключно при наявності Законних підстав. Ось за цим посиланням можете прочитати до яких наслідків приводить “купівля” громадянства ЄС. Будьте обачними не дайте себе обманути!

 

Дунай Василь

Lcdunaj@gmail.com
tel:+48 603 993 051 (є viber)

 

Стаття була корисною? – тоді поширюй її серед своїх друзів.

Для грамотної підготовки документів в справі отримання чи визнання польського громадянства, пропонуємо користатися нашим “Довідником для отримання польського громадянства” (ISBN 978-966-07-3233-9), за допомогою якого Ви  без сторонньої допомоги зможете отримати польське громадянство, зекономивши на послугах адвокатів та не завжди компетентних і порядних посередників. Також з довідника зможуть скористатися Ваші рідні та знайомі. Купуючи книгу Ви інвестуєте в своє майбутнє та майбутнє своїх дітей.

Копіювання і передрук інформації, що розміщена на сайті Polonia-Consulting, без згоди адміністрації суворо заборонено!